קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

להפוך צוות טוב למצוין זה לא בשמיים

פלטפורמה שפיתחו שני יוצאי חיל האוויר נכנסת לחלל בשוק הדורש איוש: פלטפורמה לניהול עבודה ופרודוקטיביות ששמה דגש על תחקור והפקת לקחים

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות שמיים
אסף לבנון
תוכן מקודם

כשאופיר פלדי ועמית כוכבי השתחררו משירותם כטייסים בחיל האוויר ונכנסו לשוק העבודה הם הבינו שהעולם העסקי שונה מאוד ממה שחוו בעולם הטיס. בחממת הגידול הצבאית הגישה היתה של למידה מטעויות והטמעת תהליכים של הפקת לקחים - אולם בעולם העסקי המנגנונים האלה לא מוטמעים מספיק. הפער הזה גרם להם להרהר - חיל האוויר הישראלי הפך לשם דבר בזכות תרבות המצוינות שלו - אז למה לא להשריש אותה גם בשוק העסקי? השניים הקימו את "שמיים" כחברת ייעוץ, במטרה לעזור לארגונים להטמיע תרבות דומה לזו שהכירו בחיל האוויר, בדגש על אימוץ התחקיר ככלי למידה ליצירת שיפור מתמיד. כשלמדו יותר לעומק את השוק אליו נכנסו - גילו שלמעשה אין בו אף מערכת לניהול עבודה ופרודוקטיביות השמה דגש על הפקת לקחים. כך, לפני כשנתיים, החליטו לבצע שינוי אסטרטגי והפכו את החברה מחברה המבוססת על שירותי ייעוץ לחברת מוצר שפיתחה פלטפורמה טכנולוגית ייחודית מבוססת בינה מלאכותית לתהליכי תחקיר, הפקת לקחים ושיפור מתמיד. 

"אנו רואים שהצורה שבה צוותים בדרך כלל עובדים מתחלקת לשלושה שלבים", מסביר פלדי. "בשלב הראשון מגדירים מטרות ויעדים, בשלב השני מנהלים את העבודה היומיומית השוטפת, ובשלב שלישי מפיקים לקחים לשיפור. עבור שני השלבים הראשונים יש שפע של טכנולוגיות וכלים. לשלב השלישי - אין. לכולם ברור שחשוב להשתפר ולהפיק לקחים, אבל הרבה מאוד ארגונים לא מצליחים להגיע לזה ברמה טובה מספיק. אנחנו יודעים לספק להם פתרון טכנולוגי יעיל ולסייע ליצור תהליכי עבודה ותרבות ארגונית של הפקת לקחים ושיפור מתמיד, כפי שלמדנו בחיל האוויר. אפילו טייס קרב, שבזמן פעולה נמצא במצב העמוס ביותר שיש, חושב תוך כדי הטיסה מה היה לו בדקות האחרונות ומה הוא יכול לשפר קדימה".

ייצור תובנות והפקת לקחים 

פלטפורמת "שמיים" היא פתרון ענן אליו ניתן לגשת דרך מחשב או אפליקציה. היא מאפשרת למשתמשים לתחקר ולהפיק לקחים בצורה פשוטה ונגישה ומסייעת בעזרת שימוש בבינה מלאכותית לארגן  את ערימת המידע של  תחקירים אלו כדי להנגיש למשתמש תובנות עבר בזמן הנכון וכך לאפשר לו להשתפר לקראת הפעולה הבאה. כך, למשל, יכול צוות מו"פ בחברת טכנולוגיה לבצע תהליך של למידה בסוף תהליך הפיתוח. פלטפורמת "שמיים" מחוברת למערכות הקיימות של הארגון, מייצרת תובנות ומאפשרת את תהליך הפקת הלקחים ממקרים שונים, למשל טיפול בבאגים שצצו במהלך הפיתוח או חוסר עמידה בלו"ז שנקבע. כל מה שנכנס לפלטפורמה משותף בזמן אמת עם כל חברי הצוות ונגיש להם. המנהל, מצדו, מקבל דוחות מהסוג ובתדירות שהגדיר ובהם הכוונה ברורה לגבי המקומות שבהם עליו להשקיע זמן כדי לשפר ואיזה פידבק רצוי לתת לעובדיו. לפלטפורמה יכולות ענן מתקדמות והיא משתמשת בטכנולוגיות בינה מלאכותית המבוססות על מודלים מתקדמים ביכולות ניתוח שפה. 

"אנחנו עוזרים ללקוח לעשות את תהליך ה-Onboarding הפשוט ולחבר את הפלטפורמה לכלי העבודה ולתהליכים הנוכחיים שלו. משם - קצרה הדרך להתחיל להפיק מהפלטפורמה לקחים אישיים, צוותיים וקואופרטיביים", אומר פלדי. "מגדירים בפלטפורמה מה רוצים לשפר ומה היעד - וכך נוצר הטריגר לתחקור. אם אני, למשל, מנהל שירות לקוחות שרואה שיש לקוח שהתקשר פעמיים תוך זמן קצר - אני בודק למה. אולי הוא לא קיבל תשובה מספקת בשיחה הראשונה? המערכת יודעת לשאוב נתונים כאלו, להסתכל עליהם ולבצע עליהם פיענוחים המייצרים טריגרים. אחרי תחקיר המקרה והגעה למסקנות - בפעם הבאה שמוקדן יטפל בבעיית לקוח דומה - המערכת תספק לו את הידע הרלוונטי שנוצר מהתחקיר וכך תמנע טעות חוזרת. פיתחנו אלגוריתמיקת למידת מכונה שמפענחת מקרים ויודעת לייצר תבניות לפי נושאים שונים: בעיית דאטה, אי הבנת לקוח וכדומה".

השאיפה: להיות סטנדרט בכל ארגון 

הוכחה ליעילותה של פלטפורמת "שמיים" אפשר לקבל מסמנכ"ל הטכנולוגיות והמוצר שלה, דרור יעקבי. לתפקידו הגיע לאחר שהיה לקוח של החברה. הטמעת "שמיים" הוכיחה את יעילותה ויעקבי מצא את עצמו מתחבר לערכי המצוינות, האחריות האישית והשיפור המתמיד שמייצגת הפלטפורמה. "אמרתי: כזה אני צריך עבור הצוותים שלי. כלי המאפשר להשיג הרבה יותר - ומהר - גם כשיש משאבים מצומצמים לצד יעדים גדולים ושאפתניים. לאחר תקופה ארוכה שבה עבדתי בהצלחה עם הכלי - החלטתי להיות עובד של החברה ולחוות אותו מהצד השני, כמוביל המוצר והחזון שלו. מודל של השתפרות כל הזמן מכתיב סביבת עבודה חיובית ומייצר תרבות ארגונית שבה כולם מרגישים נוח לדבר על סוגיות. כמובן שהעובדה שיש לנו את ההזדמנות לסייע לארגונים ולאנשים להשתפר יום–יום מקנה סיפוק גדול. חברת Akamai הקטינה את מספר התקלות החודשית שלה ב-86% ואת מספר אסקלציות מקרי הלקוח ב-60% מאז שהיא משתמשת ב'שמיים'. אם Monday סיפקה כלי המאפשר לצוותים לנהל ביעילות את עבודתם השוטפת - אנחנו באים בקו מקביל שעוזר לנהל את הלקחים הנובעים ממנה".

לפני חודשיים, לאחר סבב גיוס מוצלח, הנפיקה "שמיים" בבורסה בתל אביב. לחברה כבר יש עשרות לקוחות בארץ ובחו"ל והיא ממשיכה את תהליך הצמיחה שלה, כשהחלום הוא להיות יום אחד סטנדרט בכל ארגון בעולם. "מצד אחד אנחנו עדיין סטארט-אפ, מצד שני - החלומות גדולים וההזדמנות ענקית", אומר פלדי. "אנחנו באמת מאמינים שכל חברה וצוות בעולם צריכים להתעסק בלהשתפר ובהפקת לקחים ובהתאם לכך מכוונים להיות מוצר בסיס שבו כל חברה משתמשת".

למידע נוסף לחצו כאן>>