קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

ביטחון אישי: ERM רוצה לשנות את עולם ביטוח הרכב

בזכות ניסיון של 35 שנה בשוק, חברת ERM מציעה שיטות חדשות לביטוח הרכב, בשילוב עם שיפור חוויית המשתמש של הנהג ובעל הרכב

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צללית של איש בתוך רכב
ביטחון אישי: ERM רוצה לשנות את עולם ביטוח הרכב
אסף לבנון
תוכן מקודם

"בעקבות התחרות וחיתוך מחירי הביטוח, חברות הביטוח מחפשות דרכים יצירתיות, באופן קבוע, לבדל את עצמן מהמתחרים ולספק פוליסות חדשניות מצד אחד תוך ניסיון לצמצם סיכונים מהצד השני". כך אומר איתן קירשנבוים, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של חברת ERM, העוסקת בטכנולוגיות רכב עוד מ-1986, ומשווקת את פתרונותיה לכ-72 מדינות ברחבי העולם.

"בביטוח רכב, חברות הביטוח גובות פרמיה קבועה ומחייבות את בעלי הרכב למיגון באמצעים שונים על מנת לעכב או למנוע אפשרות גניבה. בשנים האחרונות, בעיקר בגלל התחרות, מציעות חברות הביטוח מודלים חדשים ומאפשרות ביטוח לפי קילומטרים, גיל הנהג או התנהגות הנהג. מודלים אלו מחייבים את החברות לנהל את הסיכונים בצורה אחרת על מנת להבין מה באמת הסיכון שהמבוטח יגיע למצב שהוא יפעיל את הביטוח". כששואלים אותו כמה טכנולוגיות רכב בכלל היו לפני 35 שנה - הוא מספר שאז עסקה החברה בעיקר בפיתוח מוצרים המתריעים על פריצה פיזית לרכב ופתרונות המיועדים למניעת גניבה או לפחות לעיכוב (כך מקטינים סיכויי הצלחתן), מה שאיפשר לחברות הביטוח להפחית סיכון בביטוח כלי הרכב. עם הזמן נכנסה החברה לפתרונות ניהול ציי רכב ו-IoT, פתרונות שכוללים בינה מלאכותית לניתוח מצבים שונים בחיי הרכב, טכנולוגיות ואלגוריתמים לחיזוי התנהגות נהג וסנסורים שונים.

לאחרונה השיקה החברה פתרון שיכול לשנות את עולם ביטוח הרכב ובמקביל לשפר באופן משמעותי את חוויית המשתמש של הנהג במערכת היחסים בינו לרכבו. הפתרון כולל אפליקציה לסלולרי – StarLinX, ורכיבי חומרה שונים, שאינם מצריכים התקנה או שמתחברים לרכיבי חומרה שכבר מותקנים ברכב, להרחבת הפונקציות של הפתרון. "הפתרונות הקיימים כיום בחברות הביטוח אינם מאפשרים זיהוי נהג", מציין קירשנבוים. "כך שחברות הביטוח לא יודעות מי באמת נהג ברכב בעת אירוע ביטוחי, ובנוסף, אינן יודעות מה איכות הנהיגה של כל נהג. StarLinX משנה את עולם הביטוח בזה שמעכשיו ניתן לדעת בכל רגע נתון מי הנהג, כמה קילומטרים נסע, טיב הנהיגה, התרעה ומידע מקיף על תאונה בזמן אמת, ובו בזמן מאפשרת ערכים מוספים למשתמשים ולנהגים עצמם".

איתן קירשנבוים וסער אברהם

StarLinX משנה את המשחק עבור חברות הביטוח", אומר סער אברהם, סמנכ"ל מכירות שוק בינלאומי ב-ERM. "פוליסות ביטוח המבוססות אופי שימוש ברכב המוצעות כיום מאפשרות הפעלה זמנית ומחירים נמוכים יותר לנהגים זהירים או כאלה שנוסעים פחות. הדיווחים המקיפים והמפורטים שמספק StarLinX נותנים לחברת הביטוח מידע מדויק, הדרוש כדי לקבוע את רמת הסיכון של הנהג הספציפי, אופי השימוש שלו ברכב ומספר הקילומטרים שהוא עצמו נוסע, ולפי זה להתאים או להפעיל את הפוליסה. כלומר ש-StarLinX מאפשרת לחברות הביטוח להוסיף פוליסה אינדיבידואלית, כך שלכל נהג תהיה הפוליסה המותאמת לו בלבד, שמתבססת על יכולותיו כנהג ואינה נשענת על ממוצעים שונים או סטטיסטיקות. StarLinX נבחרה על ידי אחת מחברות הביטוח הגדולות במרכז אמריקה בזכות האלגוריתמים הייחודיים שבה למתן ציון מבוסס התנהגות נהג, שמטמיעה אותו כיום במסגרת פיילוט מתקדם אצל נהגים שונים ובכלי רכב פרטיים, משאיות ואוטובוסים", מוסיף אברהם.

נוחות לשליטה ובקרה על הרכב

אפליקציית StarLinX הופכת את הטלפון של המשתמש ברכב לממשק בעל יכולות נרחבות לנוחות שליטה וניטור של הרכב והנוסעים בו ומאפשרת לבעלים להיות בקשר רציף עם רכבו, כשהוא עצמו נוהג בו וגם כשנוהג בו מישהו אחר. האפליקציה מספקת למשל תזכורות כגון מועד לחידוש הרישיון, טסט שנתי והתרעה על שכחת ילד ברכב. "StarLinX מאפשרת חיבור אישי בין בעל הרכב לרכבו ומספק נוחות תפעולית שרק גדלה עם הזמן", אומר קירשנבוים. "למשל, אם קיים ברכב אימובילייזר, עם StarLinX כבר לא צריך להקיש קוד. הרכב כבר יזהה את הטלפון שלי כשאני מתקרב אליו וינטרל אותו ואפילו יניע עבורי את הרכב אם ארצה. יכולות הטלפונים החכמים לזיהוי ביומטרי או זיהוי פנים מספיקות לפעולות בנקאיות וגם לנו. כך גם עם הפעלת המזגן ביום חם לפני שאני נכנס לרכב ועוד פונקציות דומות שחלקן כבר כלולות ברכבים ברמות מחיר גבוהות. StarLinX מאפשרת את היכולות האלו ויותר לכל אחד, לא משנה באיזה רכב.

"למרות ש-ERM הנה חברה הפועלת במדינות רבות, אנחנו פועלים כחברת בוטיק, ותופרים אישית פתרונות ללקוחותינו עם יתרון בולט בצד הטכנולוגי", מסכם קירשנבוים, "פרט לייזום פתרונות על בסיס היכרות רבת שנים עם עולם הרכב, השטח ומגמות בעולם הרכב, לקוחות מגיעים אלינו עם בקשות למוצרים למקרים שהם נתקלים בהם וצריכים פתרון על מנת לאפשר להם להוביל ולכבוש תחומים נוספים. אנחנו שמחים להרים את הכפפה ולפתח עבורם טכנולוגיות ופתרונות שונים ומגוונים וכך מרחיבים את רישום הפטנטים של החברה.

"ההתמחות שלנו היא בטכנולוגיות המשלבות בין תוכנה לחומרה, פיתוח מערכות לומדות מבוססות בינה מלאכותית, בעלות גמישות תפעולית להתאמה למצבים שונים, פיתוח חיישנים וממשקים למערכות קיימות ברכב, ובסופו של דבר, מתן ערך מוסף והעברת מידע אמין וערכי בזמן אמת לבעלי העניין, בין אם זה חברת הביטוח, בעל הרכב או מנהל הצי".

מעבר לאתר>>