קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

"המטרה שלנו היא לאפשר לציבור הישראלי להנות מפירות ההצלחה של תעשיית ההיי-טק כחול-לבן"

לאחר פיילוט מרשים במדינות הגדולות והתחרותיות ביותר בארה"ב, איי.איי.קיו הום מתכננת לעצב מחדש את שוק השירותים לבית בארצות הברית. בימים אלה, החברה מנפיקה בבורסת תל אביב

גלית בן חמו
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דף נחיתה
"מטרתנו לאפשר לציבור הישראלי ליהנות מההצלחה של ההיי-טק כחול-לבן"
גלית בן חמו
תוכן מקודם

"בזמן שישראל מתגאה בהיותה 'אומת ההייטק', כל החברות הישראליות מדלגות על הציבור הישראלי ומגייסות הון מקרנות פרטיות בדרך לבורסות ברחבי העולם", אומר אדיר דיין, שותף מייסד ומנכ"ל חברת איי.איי.קיו הום, שיוצאת בימים אלה בצעד לא-אופייני לחברות טכנולוגיות מסוג זה להנפקה בבורסה בתל אביב. . "המטרה שלנו היא לפתוח דלת לציבור הישראלי ולאו דווקא להתמקד בקרנות. לאפשר לציבור הישראלי להנות מפירות ההצלחה של תעשיית ההיי-טק כחול-לבן".

שוק של מאות מיליארדי דולרים בשנה

חברת איי.איי.קיו הום, המציעה זירת מסחר טכנולוגית ראשונה מסוגה לקבלנים (AIQOO), הוקמה בשנת 2018 ע"י אמיר טל, אריה אופיר ואדיר דיין. עד היום הצליחה החברה לגייס באופן פרטי כ- 15מיליון שקלים , וכעת היא מכוונת לגיוס הון של כ- 35 מיליון שקלים בבורסת תל אביב, לפי שווי של כ- 360 מיליון שקלים.

"שוק הקבלנים הוא מהשווקים הגדולים ביותר בארצות הברית, שמאגד בתוכו מחזור של מאות מיליארדי דולרים בשנה", מסביר דיין. "כיום רשומים בשוק למעלה מחמישה מיליון בעלי מקצוע, החולשים על אלפי תחומי שירות לבנייה, שיפוץ או אחזקה לכ- 139 מיליון בתי אב". דיין מדגיש אלמנט משמעותי נוסף: היעדר החדשנות הטכנולוגית בשוק מהגדולים בעולם. "על אף שמדובר באחד מהשווקים הגדולים בעולם, שוק השירותים לבית נותר מאחור לעומת שווקים כמו הפיננסיים והביטוח למשל".

עומדים "לשבש" את השוק

קבלנים מנהלים מדי יום כמויות אדירות של מידע ונתונים באופן ידני ומסורבל, ולמשבצת הזו נכנסה חברת איי.איי.קיו הום. "כיום אין לקבלנים כלים והבנה איך לנהל את המידע הרב אותו הם מייצרים בצורה נבונה ויעילה, כשחלק גדול מממנו הולך לאיבוד. זה כמובן פוגע ישירות בהכנסות וברווחיות  של העסק. אנחנו מציעים להם פתרון בדמות זירת מסחר, שבבסיסה מוטמעת טכנולוגית בינה מלאכותית שלומדת את מאפייני הפעילות של כל קבלן, ועל סמך המסקנות האלה מציעה לו מגוון נותני שירות (B2B), החל מיצרני לידים, גופי מימון ובנקים ובהמשך יצירת קשרים עסקיים עם קבלני משנה, חברות ביטוח, חברות כוח אדם ועוד. כל זאת בנוסף לכלי מערכת המבצעים אופטימיזציה ארגונית ועסקית". דיין משוכנע ביכולת הצמיחה של החברה. "השוק הגדול והצורך במוצר שכזה צפויים להוביל לפריצה מהירה. ".

אדיר דיין, מנכ"ל AIQHome

לדברי דיין, להערכתו המוצר עתיד "לשבש" את השוק האמריקאי בבחינת העניין העצום שהוא יעורר. למעשה, מדובר בפלטפורמה דיגיטלית, שקבלן בכל סדר גודל שהוא, יכול לתפעל מכל מקום, ולייצר קשרים עם נותני שירות שנחוצים לו לייעול עבודתו. מעבר לזה, תציע הפלטפורמה בעתיד רשת חברתית, שבה יוכלו הקבלנים להיוועץ עם קולגות וליצור קשרים עם אנשי מקצוע נוספים. שיתוף הפעולה בין הגורמים מוביל לאיסוף מידע רב אודות השוק, אשר משוקף בחזרה לציבור הקבלנים. "המומחיות שלנו מתמזגת עם השינוי הגלובלי שמתאפיין בגישה שנעה מעולם חשוך לעולם שקוף. הטכנולוגיה שלנו עובדת בצורה שקופה - לומדת את הלקוחות וכל הזמן משתפרת עבורם".

7,000 משתמשים ומעבר לנאסד"ק

ההחלטה לצאת להנפקה בבורסת תל אביב לפני ביצוע מעבר לבורסה הגדולה בעולם התקבלה מתוך חשיבה אסטרטגית על שיתוף הציבור הישראלי בהשקעה. עד כה, הכיר המדען הראשי בחברה כחברת מחקר ופיתוח חדשנית. "יש פה משהו מקומם, כי לצד זה שמדברים על ישראל כאומת הסטארט-אפ ומתגאים בכך, בפועל הציבור הישראלי אינו נהנה מזה. כל החברות המשמעותיות שזכו להכרה, לא נמצאות כאן. אנחנו לעומתן, בחרנו לפנות לציבור הישראלי על פני הגופים הפרטיים הגדולים, בכדי שגם לגברת כהן מחדרה תהיה הזדמנות לקחת חלק".

לאחרונה, הצטרף לצוות המוביל של החברה בתפקיד יו"ר הדירקטוריון, תא"ל במיל' גיורא ענבר, לשעבר מפקדת יחידת שלדג, מפקד חטיבת גבעתי ומפקד עוצבת לבנון ובעל רזומה עשיר במיוחד בהובלת חברות ציבוריות.

למרות שהניסיון של הבורסה הישראלית בהנפקה של חברות ענק טכנולוגיות אינו קיים, החליט הצוות המוביל להנפיק את החברה בישראל. לאחר גיוס ההון מתעתדת החברה להוציא לפועל את תוכנית ההתרחבות שלה, שכוללת הקמת מערך של שיווק ומכירות בארצות הברית, גיוס כוח אדם לצורך מחקר ופיתוח, מיסוד שיתופי פעולה אסטרטגיים ובהמשך מתכננת החברה להיכנס למסחר בנאסד"ק. "היעד שלנו הוא לגייס 7,000 משתמשים ב־18 חודשים, כשהמודל העסקי הופך את היעד הזה לפשוט ביותר".

אתרי החברה
זירת המסחר AIQOO לבעלי מקצוע
פורטל AIQHome לבעלי בתים