אתר Expert: הספקים הטובים ביותר לעסק שלך במקום אחד

חברת התוכנה אי.4.בי משיקה אתר אינטרנט חדש וייחודי, המרכז את רשימת הספקים הטובים, האיכותיים והאמינים ביותר עבור עסקים קטנים ובינוניים (B2B)

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד רייזנר צילום: ניב שאול
דניאל דותן
תוכן מקודם

אחד הדברים המתסכלים ביותר את בעלי העסקים בהתנהלותם השוטפת, הוא למצוא את ספק השירות הטוב, האמין והמתאים ביותר.

חברת פיתוח התוכנה הוותיקה והמנוסה 'אי.4.בי' המקימה ומפעילה אתרי אינטרנט בארץ ובעולם מזה 15 שנה, פיתחה אתר אינטרנט ייחודי בשם 'אקספרט' (expert.co.il) לאיתור והשוואה בין הספקים הטובים והמומלצים ביותר לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. לחברת 'אי.4.בי' קרוב ל-1 מיליון גולשים בחודש באתרים השונים שהיא מפעילה בעולמות ה-Yellow Pages וחיפוש עסקים. אחד האתרים המובילים והמוכרים של החברה הוא
t.co.il – אתר הכולל בו רשימת עסקים מומלצים בכל הארץ בכל התחומים, המשרת מאות אלפי גולשים ובו נכתבות חוות דעת והמלצות על עסקים. המומחיות בחברת 'אי.4.בי' היא החיבור בין גולשים לעסקים בנקודה הקריטית ביותר לביצוע עסקה.

מחפשים ספקים רק כשנמצאים בלחץ

בשונה מחברות גדולות להן מחלקות רכש וניהול ספקים, אצל עסקים קטנים חיפוש ובחירת הספקים נעשה כמעט תמיד על ידי בעל העסק או בעל תפקיד אחר משמעותי. כאשר עסקים קטנים זקוקים לשירותים במגוון תחומים, כגון: בוני אתרים, אנשי שיווק דיגיטלי, חברת שליחויות, חברת CRM, חברת ליסינג ועוד, לרוב בזמן הקמה או גידול של עסק, יש לחץ גדול למצוא ספקים ומהר.

"הבעיה בכך היא שברוב המקרים הם מחפשים את הספק בזמן לחץ, למשל כשהם צריכים להקים אתר או לצאת בקמפיין שיווקי, כשהם צריכים להפיק אירוע או אפילו להכניס מרכזיה חדשה לעסק והם זקוקים בדחיפות לספק שיבצע זאת עבורם" אומר נמרוד רייזנר, בעלי חברת אי.4.בי פיתוח תוכנה ואתר Expert, "בגלל לחץ הזמן וגם כיוון שבעל עסק קטן צריך לטפל בעצמו באינסוף דברים, בדרך כלל אין לו זמן לבדוק את הספק היטב, לקרוא על מידת הניסיון שלו בתחום עיסוקו ואת הביקורות עליו ברשת. אחד הדברים שגילינו בעבודה עם אלפי עסקים קטנים לאורך השנים הוא שגם אם מצאת ספק או חברה מומלצת מאוד, לא בטוח שהיא מתאימה ומומלצת עבור העסק שלך. כלומר נדרשת פה התאמה של הספק לעסק הספציפי ולדרישות שלו".

ומה נוצר כתוצאה מכך?

"מה שקורה כתוצאה מכך הוא שבחירת ספקים לא מתאימים או לא איכותיים עלולה לגרום לפגיעה אמיתית בעסק ולגרום לאיבוד זמן יקר וכספים בתהליך. בעסק חדש או צומח - זו עלולה להיות פגיעה קשה אף יותר".

מה הפתרון שפיתחתם באמצעות אתר אקספרט?

"אתר אקספרט מיועד בדיוק לצורך הזה. האתר מרכז את הספקים הטובים והאיכותיים בתחומם, אמינים מבחינת השירות והמחיר, ושיש להם המלצות רבות מלקוחות שעבדו איתם קודם. האתר נגיש וחינמי לכולם, וכל בעל עסק הזקוק לספק שירות/חברה יכול להיכנס לאתר בכל עת ומכל מכשיר ולמצוא שם את רשימת הספקים/חברות הטובות ביותר. חשוב לציין שהאתר מאפשר להשוות בין הספקים על פי פרמטרים רלוונטיים ובכך גם להגיע להחלטה נכונה יותר עבור בית העסק".

כיצד נבחרים הספקים לאתר?

"הספקים שאנו עובדים איתם באתר אקספרט הם כאלו שחוות הדעת שלהם באינטרנט היו טובות מאוד ולקוחות שלהם, איתם שוחחנו, המליצו עליהם בעקביות. כדי להיכנס לרשימת הספקים באתר צריך שיהיה להם מוניטין חיובי ברשת ושהם יהיו הספקים הטובים בתחומם.

עמוד הבית של Expert צילום: יח"צ

"אנשי התוכן שלנו בנו רשימה של ספקים שיש להם מוניטין חיובי ברשת, הספקים המובילים בתחומם. כחברה המתמחה ועוסקת בהמלצות של לקוחות ברשת אנו יודעים עד כמה חוות הדעת משפיעות וקובעות מי הם הספקים הטובים. מה שאנחנו עושים באתר (שלא נעשה קודם לכן), זה חוות דעת B2B, כלומר חוות דעת של עסקים על עסקים (ספקים). לדוגמה עורכת דין או מעצבת גרפית שמציינת באיזו מערכת CRM היא משתמשת - של איזה ספק, או בעל עסק שכותב מי היועץ העסקי שלו או מי הספק שבנה לו את אתר האינטרנט.

"המטרה היא להקפיד באתר על רשימת ספקים מצומצמת שמקבלת חוות דעת חיוביות באופן שוטף וכך אנחנו דואגים לכך שבעלי העסקים יחשפו לרשימת הספקים הטובים ביותר. ספק שיציג שירות וחוות דעת בינוניות ומטה, לא יוצג באתר או יוסר".

כמה ספקים יש באתר ואילו סוגי שירותים?

"באתר יש כ-30 קטגוריות ויש בין 6-8 ספקים בכל קטגוריה. כלומר, כ-200 ספקים באתר בסך הכל. "בין השירותים של הספקים: הלוואות לעסקים, מערכת סליקה, ביטוח עסק, תיווך מסחרי, ניקיון, בניית אתר אינטרנט, מערכות CRM לניהול לקוחות, ועוד.

שירות חינמי לעסקים שמחפשים ספקים

רייזנר מבהיר כי: "השירות עבור העסקים שמחפשים ספקים הוא חינמי לחלוטין כשבהמשך, התכנון הוא להציע שירות VIP נוסף בתשלום, ייחודי לבעלי עסקים המספק להם ליווי אישי ומקצועי". "כל מה שהעסק הקטן צריך מרוכז במקום אחד. מעבר לרשימת הספקים שמפורסמת באתר, בעל העסק יכול לספר לנו מעט על העסק שלו בכדי שיותאמו לו הספקים הטובים ביותר המתאימים אליו באופן ייעודי, לפי מאפיינים ספציפיים".

לאילו אפיונים המערכת מתייחסת בהתאמת הספק המתאים ביותר לעסק שלך?

"מאפיינים כגון גודל החברה: אם אתה עוסק פטור שעובד מהבית, האתר יציע לך רואה חשבון מסוים, ואם יש לך חברה עם 30 עובדים, נציע לך משרד רואה חשבון אחר. "תחום העיסוק: אם אתה מחפש בניית מערכת CRM לניהול לקוחות לדוגמה, ואתה מפעיל אתר מסחר אלקטרוני, תהיה לך מערכת CRM מסוימת, ואם אתה משרד עורכי דין, האתר יתאים לך חברות CRM אחרות, בהתאמה לתחום העיסוק. "מאפיין נוסף לדוגמה הוא מיקום בארץ לצורך התאמת ספקים שעובדים באזור מסוים, חברת ניקיון לדוגמה. "בכוונתנו להוסיף אפיונים נוספים בקרוב. אחד המאפיינים החשובים הוא באילו מערכות אתה משתמש היום. אם אתה עובד כבר עם חשבוניות דיגיטליות או עובר מחשבוניות פיזיות לדיגיטליות למשל ואז צריך להתייחס לנושא האינטגרציה. הרעיון הוא שמודל מציאת ספק מתאים ומומלץ זה רק החלק הראשון. החלק השני והחשוב לא פחות זה החיבור עם הספק וגם פה אנחנו רוצים לעזור לעסק הקטן. אנחנו נתקלים במקרים רבים שעסקים קטנים, שגם ככה אין להם זמן, צריכים לרדוף אחרי הצעות מחיר ומענה מספקים. דרכנו החוויה תהיה שונה לחלוטין".

כיצד עלה לכם הרעיון לפתח את אתר אקספרט – התאמת ספקים לעסקים קטנים?

"15 שנות הניסיון שלנו בעבודה עם עסקים קטנים, הביאה אותנו לראות פעם אחר פעם שהם מתקשים פעמים רבות כשהם באים לבחור ולהתחבר עם ספק. בתור חברה שהיתה אחראית לחבר עסקים עם לקוחות חדשים ראינו אותם נאבקים בצד של אספקת השירות עצמו והיו לנו הרבה שיחות עם עסקים. כדי לחקור את הנושא של בחירת ספק, היינו יושבים ליד בעלי עסקים ורואים איך הם בוחרים ספק ומתנהלים מולם ופה נולד אתר Expert, בכדי לסייע להם ולהפוך את בחירת הספק המתאים לתהליך חלק, נוח ונכון יותר. האתר הוא לא אינדקס ספקים, אלא מבצע התאמות של הספק המתאים ביותר לעסק מסוים לפי המאפיינים של העסק ושתהיה לו אפשרות להשוות בין הצעות מחיר של ספקים בצורה אחידה".

מסבירים לעסק גם כיצד בוחרים ספק

כשרייזנר נשאל על הייחודיות של אקספרט, הוא מסביר: "אנחנו רוצים לעשות עבודה מעמיקה יותר. פעמים רבות, גילינו, שהקושי של העסק הקטן בלבחור ספק ולהבין מה לבחור הוא בידע ומקצועיות שחסרה אצל העסק. אנחנו לצורך כך, נשיק בקרוב את אקספרט אקדמי – עולם תוכן, קורסים והרצאות שמטרתן ללמד ולהסביר לבעלי עסקים מה האפשרויות שעומדות בפניהם, וכיצד להתנהל נכון יותר עם ספקים. זה עולם שלם שאנחנו באים לעזור לעסק הקטן איך להתנהל בצורה טובה יותר. לדוגמה: עסק שרוצה לבחור ספק לשיווק ופרסום דיגיטלי באינטרנט ואינו מכיר את הפלטפורמות: אפשרויות הפרסום, מדדים להצלחה, וכו', הרבה פעמים חוסר הידע גורם לבחירה לא נכונה של ספק ולכישלון של העבודה המשותפת עמו. המטרה שלנו היא להסביר לבעל העסק כיצד לבחור, מהן האפשרויות שלו ודרך זה לבחור נכון יותר לדעת מה לדרוש מהספק ואיך להתנהל מולו.

"יש שתי תקופות בחיי העסק הקטן שבהן החשיבות של מה שאנחנו עושים גדולה יותר. שלב ההקמה של העסק שבו אנחנו מתמחים ושלב הצמיחה של העסק. אלו שני שלבים שבהם העסק הקטן צריך ליווי ותמיכה ולפעמים בחירת ספקים נכונה יכולה להיות המקור להצלחה או לכישלון של העסק. הקהל העיקרי שלנו אלו עסקים שנמצאים בשלבים אלו".

חיפוש ספקים מומלצים באתר Expert