פתרונות האשראי המושלמים לעסקים בינוניים וקטנים

רו"ח גיל הוכבוים, מנכ"ל אס.אר. אקורד, מסביר כיצד החברה נותנת מענה לצרכים של עסקים, מדוע הדלתות פתוחות בפני כל בתי העסק, ובאיזה אופן החברה עוזרת ללקוחותיה להתמודד עם הקשיים הייחודיים של התקופה

שחר בן-פורת
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי אס.אר. אקורד צילום: יח"צ
שחר בן-פורת
תוכן מקודם

אחת העובדות המפתיעות לגבי חברת אס.אר. אקורד, החברה הציבורית המובילה בתחומה מבחינת שווי שוק, היא היקף הפעילות שלה בשנת 2020. חברות רבות הפועלות בתחום האשראי החוץ בנקאי חוו ירידה בהיקף הפעילות בשנה זו, אך אס.אר. אקורד שמרה על תיק לקוחות יציב. לדברי רו"ח גיל הוכבוים, מנכ"ל אס.אר. אקורד, "על בסיס מודל הבטוחות הייחודי שפיתחנו, המשכנו להעניק ללקוחותינו אשראי בשוטף גם כאשר אי הוודאות במשק גדלה". בהתאם, היקפי האשראי שהעמידה החברה בשנת 2020 עמדו על כשלושה מיליארד שקלים, 700-750 מיליון שקלים באשראי בכל רגע נתון.

"חרטנו על דגלנו את נושא השירות", אומר הוכבוים. "מרבית לקוחותינו הם לקוחות ותיקים, אנו יודעים מה החוזקות והחולשות של כל לקוח ולקוח וכיצד ללוותם גם בתקופה קשה ומאתגרת. זאת, לא רק בתחום המימון אלא גם בייעוץ לגבי אופן התמודדותם עם המציאות העסקית, תוך יצירת קשרים עסקיים מגוונים. הזמינות שלנו ללקוחות היא מוחלטת ואצלנו ניתן לקבל מענה אישי בכל שעה, אפילו בלילה. מחויבותנו ללקוחותינו היא מעבר למחויבות של ספקי אשראי אלא כשל שותפים עסקיים. הלקוחות מעריכים זאת, ולכן רובם המוחלט הינם לקוחות חוזרים".

פתרונות בתנאים טובים יותר

עיקר הפעילות של אס.אר. אקורד מתמקדת בעסקים בינוניים וקטנים, להם היא מציעה שירותים ומוצרים שונים, כולל פתרונות אשראי גמישים, מגוונים וחדשניים.

תחום מרכזי בו פועלת אס.אר. אקורד הוא תחום התשתיות. על בסיס שיתוף פעולה עם חברת הביטוח איילון, מציעה החברה לקבלנים את כל שירותי המימון הנדרשים להם לצורך פעילותם החל מהעמדת הערבויות למכרזים ועד למימון חשבונות מאושרים בפרויקט. "כאשר קבלן ניגש למכרז עבור גוף ממשלתי", מסביר הוכבוים, "הוא נדרש להעמיד ערבות מכרז, ובמידה והוא זוכה, הוא נדרש להעמיד ערבות ביצוע ולבסוף ערבות טיב, מה שמבטיח לאותו גוף מזמין שבעת כשל, יהיה מקור כספי לכיסוי נזקים שאולי ייגרמו בהמשך.

"עד לפני מספר שנים, הפתרון היחידי היה הבנקים, שהיו מבקשים ביטחונות במזומן בהיקף של 50%-30% מהערבות הנדרשת, כאשר מעבר לאותו ביטחון, סכום הערבות אף הוא היה יורד ממסגרת האשראי שהייתה לאותו קבלן בבנק. תנאי התשלום מהגופים המזמינים הינם שוטף פלוס 60 או 90, בעוד שהתשלומים לספקים ולפועלים הינו במזומן. כך הקושי המשמעותי ביותר שקבלני הביצוע מתמודדים איתו הינו בעיקר תזרימי, אשר מונע מחלקם מלגשת למכרזים מלכתחילה".

גיל הוכבוים צילום: יח"צ

במסגרת הפתרון אותו מציעה אס.אר. אקורד, הקבלן מקבל את הערבויות מחברת הביטוח בתנאים טובים יותר, ללא שהדבר משפיע על מסגרת האשראי שלו בבנק, וכן אפשרות מימון של הפרויקט כנגד שיעבוד של התקבולים העתידיים. במסגרת זאת גם קבלני המשנה יכולים לקבל מימון מהחברה. כך הלקוחות וספקיהם זוכים למימון קל, פשוט ומהיר, מחוץ למסגרת הבנקאית, המאפשר להם לנצל באופן מיטבי את מסגרות האשראי הבנקאיות.

"חברת הביטוח יודעת שהיא יכולה לסמוך עלינו שהפרויקט יבוצע ושלא נגיע למצב שבו ערבות תמומש", אומר הוכבוים.

כמובן שהמיזם עם איילון שנחתם לאחרונה איננו המיזם היחידי. לדברי הוכבוים, "כחברה מובילה אנו תמיד מחפשים דרכים חדשות ויצירתיות לפתח ולהרחיב את סל השירותים שאנו מעניקים". כדוגמא ניתן לראות גם את המיזם בתחום ליווי הבנייה, בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית, שנעשה בשיתוף פעולה עם קרן ארנו. "אנו מזהים את התחום בתור הדבר הבא בענף", מסביר הוכבוים את המהלך.

גידול עקבי בהצלחת החברה

אס.אר. אקורד מבטיחה לבחון כל עסק ועוסק, גם כאלה שהעבר שלהם לא היה מושלם מבחינת אשראי, ולהציע פתרונות אשראי יצירתיים המותאמים לצרכי הלקוח, תוך התחשבות בבטוחות.

החברה נחשבת לגוף חזק ומקצועי, היא נסחרת לפי מכפילי הון של בין שלוש לארבע, ומציגה גידול עקבי בתיק הלקוחות, בהכנסות וברווחיות. "אנחנו נותנים פתרונות אשראי מושלמים לעסקים בינוניים וקטנים", מסכם הוכבוים, "ואנו יודעים לפעול בהצלחה במרבית התחומים, ובראשם התשתיות, הנדל"ן והמזון".

לפרטים: חייגו 3673* או בוואטסאפ למספר 050-3102090

לפרטים נוספים לחצו כאן >>