היערכות מחדש - בנק הפועלים ולהב בסדרת מפגשי הכשרה לבעלי עסקים קטנים

בסדרת המפגשים ילמדו בעלי העסקים כיצד לנהל טוב יותר את העסק שלהם ולהתאים אותו לעולם המכירות בדיגיטל. המפגש הבא יתקיים ב-10.2

גליה היפש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרצאות אלו הן רק קצה הקרחון לסדרת פעילויות לטובת העסקים שיזמו בנק הפועלים באמצעות המרכז לצמיחה פיננסית ולהבצילום: Shutterstock
גליה היפש
תוכן שיווקי

כמו מרבית בעלי העסקים הקטנים, גם המעצבת חגית ניר מצור יגאל, בעלת המותג-בוטיק "קננה חיבוק מהסוואנה" חוותה ירידה משמעותית במכירות בעקבות הסגר וסגירת הירידים והחנויות שבהם נהגה למכור את מוצריה. למזלה, הייתה לה פלטפורמת מכירות אונליין עוד טרום הקורונה. את העסק היא הקימה ב-2017, לאחר שהיא ומשפחתה חזרו משהות בת עשר שנים באפריקה. באתר Kenana היא מוכרת אקססוריז לנשים בעבודת יד של נשים אפריקאיות. בימים כתיקונם, בתקופה הזו של השנה היא נמצאת באפריקה בסבב פיתוח קולקציה חדשה, אך לאור הקורונה, מצאה את עצמה בבית, מתקשרת עם אפריקה מרחוק ומתגברת את הפלטפורמות האינטרנטיות והמכירות אונליין באתר.

לאחר שנתקלה בפרסום בפייסבוק, נרשמה לסדרת ההרצאות של בנק הפועלים ולהב לתמיכה בעסקים קטנים. "ההרצאות האלה הן זריקת מוטיבציה אדירה עבורי", היא מספרת. "היה לי חשוב לשמוע את ההרצאה של נאור נרקיס על ניהול קהילות אונליין כי החלום שלי הוא לפתוח קהילה לאוהבי אפריקה, ולנפץ את הסטיגמות שיש על המקום. אלה הרצאות מאוד פרקטיות, עם רעיונות, טיפים והצעות שאני בהחלט מתכוונת ליישם – נרשמתי כבר למפגש הבא. אני מאוד מעריכה את זה שנותנים ערך לעסקים קטנים בתקופה הזו ומעודדים תמיכה בהם".

עם תחילת משבר הקורונה, הבינו בבנק הפועלים ובלהב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, שחייבים לעשות משהו נוסף לטובת העסקים הקטנים, מעבר לליווי הבנקאי ופתרונות המימון. הם הבינו שהעסקים זקוקים לתמיכה ויד מכוונת, ואת זה הם החליטו לתת באמצעות סדרת הרצאות ללא תשלום דרך הזום. הרצאות אלו הן רק קצה הקרחון לסדרת פעילויות לטובת העסקים שיזמו בנק הפועלים באמצעות המרכז לצמיחה פיננסית ולהב.

במפגש הראשון שהתקיים ב-19.1 הרצה איש התוכן המוביל ומרצה מטעם המרכז לצמיחה פיננסית, נאור נרקיס על ניהול קהילות בפייסבוק, ויצירת צמיחה עסקית ברשת החברתית.

איתי רןצילום: יח"צ

איתי רן, מנהל המכירות של אזור דרום בבנק הפועלים הרצה על  בנושא ניהול תזרים מזומנים עבור העסק הקטן:  "בתקופת הקורונה התחדדה עוד יותר חשיבות ניהול תזרים המזומנים. הסיכון העסקי ההולך וגובר יחד עם השינויים התכופים במועדי קבלת ההכנסות וההוצאות הבלתי צפויות מחייבים מעקב יומיומי אחר התזרים ושימוש מושכל במסגרות אשראי מותאמות ומספקות לתקופה".

במפגש הבא שצפוי להתקיים ב-10.2 תועבר הרצאה בנושא ניהול עסקי פיננסי בעקבות משבר הקורונה על ידי אופיר בקר, יועץ ומאמן עסקי ואישי ומרצה מטעם המרכז לצמיחה פיננסית, וכן הרצאה של איתי רן בנושא הלוואות בערבות מדינה.

ללמוד להיות מקצוענים

מסביר נועם עזרא, יו"ר האגודה לריפוי סיני מסורתי בישראל, אחת מיותר מ-60 אגודות מקצועיות החברות בלהב, וחבר בוועד המנהל של להב: "שיתוף הפעולה שיצרנו גורם לכך שהחברים באגודות החברות בלהב וכן כלל בעלי העסקים הקטנים בישראל זוכים להרצאות של טובי אנשי המקצוע ולומדים כיצד להתנהל כמקצוענים בתור עסק קטן. הקורונה הדגישה ביתר שאת את העובדה שבעלי עסקים היודעים כיצד להתנהל כמקצוענים, עוברים את המשבר הזה בצורה טובה יותר מבעלי עסקים שלא ידעו כיצד להתנהל כמקצוענים. השת"פ בין בנק הפועלים ולהב גם סייע לאגודה שלנו ספציפית בעקבות הפקת אולפנים פתוחים וכנסי זום בנושאים מקצועיים עלתה המודעות לכך שמטפלים אלטרנטיביים הם מקצוע חיוני, ולראיה – בסגר הראשון היינו סגורים ובסגר השני כבר נחשבנו חיוניים והורשינו לעבוד". 

למגוון מדריכים וכלים לפיתוח העסק חפשו בגוגל: "המרכז לצמיחה פיננסית"

לרישום להרצאה הבאה סרקו את הקוד:

איך מנהלים נכון תזרים מזומנים בעסק קטן?

הטיפים של איתי רן מבנק הפועלים

1. ללא תזרים מזומנים מנוהל העסק נמצא בסכנה אמיתית ומיידית של אי עמידה בהתחייבויות.

2. חשוב להבדיל בין תזרים מזומנים חזוי לרווחיות. כל אחד מהם מייצג אספקט שונה בהתנהלות העסק.

3. חשוב לא להפתיע את הבנקאי ולמצוא יחד פתרונות לפערים צפויים בתזרים המזומנים בחשבון הבנק מבעוד מועד.

4. מסגרות אשראי מאושרות לשנה קדימה ומותאמות לפערים התזרימיים בתוספת מרווח ביטחון קטן חשובות לשקט הנפשי וליכולת להתמקד בביזנס עצמו ולא בחשבון הבנק.

5. הלוואה לטווח ארוך מהווה פתרון נקודתי בלבד ועשויה ״לטשטש״ את מצב התזרים האמיתי. היא מתאימה בעיקר להשקעות בעסק, ברכוש ובציוד.

*המידע אינו מהווה יעוץ או תחליף לייעוץ המתחשב בצרכיו של אדם ומותאם לו באופן אישי