תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עולם הכספות עובר לדיגיטל

רועי בן דוד מחברת 'ראם כספות' מסביר על טכנולוגיות נעילה מתקדמות בתחום הכספות, התאמת כספת בצורה נכונה לבית העסק וכספות יוקרה לאספני תכשיטים

אם בעבר כשדברנו על כספת לשמירת הפריטים יקרי הערך שלנו, קיבלנו תמונה של כספת פח אפורה עם מנעול מכני פשוט, הרי שכיום עולם הכספות כל כך מגוון ומתקדם, שלכל מטרה תוכלו למצוא כספת ייעודית עם נעילה מותאמת מטרה.

רועי בן דוד, מנכ"ל חברת 'ראם כספות', אומר: "ישנם שימושים רבים לכספות כיום, החל מכספת למשתמש ביתי, ועד לכספות לבתי עסק ועד לכספות בבנק. כל כספת מותאמת לשימוש הייעודי שלה, ולחתכי האוכלוסייה השונים, כשההבדלים בכספות באים לידי ביטוי ברמת המיגון של הכספת, הגודל הפיזי שלה, הנפח ומערכות הנעילה."

כספת עם תכשיטים

אילו סוגים עיקריים של כספות מוצעים כיום בשוק?

"במדרג הנמוך יותר, נמצא את הכספות הביתיות הפשוטות ובמדרג הגבוה את הכספות הבנקאיות וכן כספות לאספני יהלומים ותכשיטים- שם נמצא כספות ברמת high security.

עולם הכספות הביתיות כולל כספות חד שכבתיות (קופסא בעלות דופן אחת) מפלדה, עם דלת שננעלת ע"י מנגנון בריחים וברמת מיגון כללית די נמוכה. כל זאת כמובן בהתאם לדרישות המינימום של חברות הביטוח (על פי סטנדרטים מסוימים של משקל מינימום, מערכות נעילה ותצורת עיגון), ומתוך נגזרת של ערך המוצר שמאוחסן בכספת. ככל ששווי המוצר בכספת גדול, כך רמת המיגון של הכספת תגדל בהתאם. המדרג הבא כולל כספות חצי מקצועיות, אותן נראה בעיקר בבתי עסק, במשרדים, וכן בבתים פרטיים לאחסנה של פריטים יקרים יותר.

המדרג הבא כולל כספות מקצועיות, אותן נמצא בחנויות תכשיטים, במפעלי זהב, במפעלים לעיבוד זהב, ולייצור תכשיטים. כספות מקצועיות הן מוצר שנושא תו תקן. כלומר שהכספת נבדקת בתנאי מעבדה בעמידות שלה לפריצה. במדרג העליון נראה את הכספות של הבנקים ושל אספני היהלומים.

כיצד נמדדת התקינות של הכספת?

"תקניות הכספת נמדדת על פי העמידות של הכספת לפריצה. כלומר כמה זמן בעצם לוקח לפרוץ בפתיחה את הכספת או לייצר חור כדי להוציא את התכולה. המטרה שייקח כמה שיותר זמן, כאשר העמידות מחולקת לרמות מסוימות. ככל שרמת העמידות עולה, כך הכספת היא ברמת מיגון גבוהה יותר ואז גם מערכות הנעילה שלה משתבחות. זה אומר שמערכת נעילה של כספת ביתית לא תהיה שוות ערך למערכת נעילה של כספת לעולם התכשיטים."

מהם סוגי מערכות הנעילה של הכספות?

"מערכות הנעילה נחלקות למערכות נעילה מכניות ומערכות נעילה דיגיטליות. כשמערכות הנעילה המכניות הם מנעולי מפתחות, מנעולי צירופים מכניים או דיגיטליים (קומבינציה) ומערכות השהיה מכניות (שעוני זמן אשר מונעים את אפשרות פתיחת הכספת עד תחילת שעת העבודה או מתי שהוחלט). זה העולם הבסיסי של מערכות הנעילה.

בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה בתחום מערכות הנעילה הדיגיטליות  (control Access) נעילה דיגיטלית/ביומטרית. מדובר בעולם נעילה חדש לחלוטין שגם בו ישנן רמות שונות. החל מרמת מנעולי צירופים דיגיטליים – הקשת קוד, ועד למנעולים ביומטריים (קריאה של טביעת אצבע, עינית, תווי פנים או שילוב ביניהם). ישנם מערכות שנעילה שנפתחים באמצעות טכנולוגיית בלוטוס, בפרוטוקולי תקשורת מאוד מאובטחים. חשוב לציין כי אין סכנה בכך שהמערכות הללו מחוברות לרשת, כיוון שרמת האבטחה כל כך גבוהה שאין מגבלה בעניין.

מהם יתרונות חיבור מערכת הנעילה לרשת?

"זה מספק את אפשרות הניהול והשליטה מרחוק, מידיות ביכולת אבחון תקלות, אפשרות לקבל התראה שמישהו מנסה לפרוץ לכספת או התראת על כשל טכני וכן הרשאת פתיחה למשמש זה או אחר על ציר הזמן, שמתבצעת דרך אפליקציה או ע"י תוכנות שליטה שלניהול משתמשים מרחוק. כל אלו נמצאים ברמת האבטחה הגבוהה ביותר כמובן."

מהם חדרי הכספות הפרטיים?

"חדרי הכספות הפרטיים הוא מוצר חדש לחלוטין שנכנס לשוק הישראלי, אנחנו מומחים בנושא ומקימים חדרים כאלו. מדובר בחדר כספות שמספק הגנה ושמירה על כל הפריטים יקרי הערך, ממש כמו חדר כספות בבנק אך פרטי, יש כבר חדרים פעילים בגוש דן. השירות מתאים מאוד לאחסון פריטים יקרי ערך שאין לנו שימוש יומיומי בהם, אך יקרים ללבנו או לכיסנו. השירות הזה מספק שמירה ברמה הכי גבוהה שאפשר לקבל. יש שם מאבטח, ומעגלי אבטחה פיזיים וטכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר, כמו בבנק אך באופן פרטי."

מהן כספות היוקרה המעוצבות לאספני התכשיטים והשעונים?

"מוצר מצוין חדש יחסית שנכנס לשוק לאחרונה, הוא כספות יוקרה לבתים עבור אספני תכשיטים, יהלומים ושעונים. הכספות מיוצרות ע"י חברות אירופאיות כדוגמת מפעל Stockinger בגרמניה המתמחה בכספות לאספני תכשיטים ושעונים. הייחודיות באה לידי ביטוי ברמת הגימור הסופר גבוהה של המוצר וכוללת מגירות ואביזרים ייעודיים לעולם התכשיטים כגון watch winder - שמותח שעונים. העיצוב והצבעים של הכספות הללו יוצאים מן הכלל. ישנם ציפויי עור וציפויי לבד מיוחדים ומדובר במוצר סופר פרמיום עם מערכות נעילה דיגיטליות מלאות . המחיר של הכספות הללו מתחיל ב 45-50 אלף יורו ומעלה והן מתאימות לאספני שעונים ותכשיטים שדורשים להיות מאוחסנים במערכת מידוף ומגירות מיוחדת."

http://www.ram-safe.co.il/
ר.א.מ כספות בע"מ
מושב אודים
לחזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#