תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לפרוש בשיא

התכנון המוקדם של שלב הפרישה לגמלאות הינו חיוני ומשמעותי. ככל שתגיעו מוקדם יותר למתכנן פרישה מנוסה, כך תוכלו להבטיח לעצמכם יותר משאבים לפנסיה

מהם החלומות שלך? חלמת להצליח, עבדת, השקעת, לפעמים חלומות מתגשמים ולפעמים לא. הבשורות הטובות הן, שחלומותיך לגיל הפרישה ניתנים ברובם להגשמה. הכל עניין של תכנון מוקדם.

המציאות של היום, המאופיינת בשינויים רגולטוריים ופיננסיים תדירים במשק, מחייבת אותנו לתכנן את הפרישה לגמלאות בשלבים מוקדמים ככל האפשר. למעשה, התכנון המוקדם לפרישה הכרחי על מנת שנוכל ליהנות מחיי גמלאות מסודרים ובטוחים בהמשך. התכנון המוקדם האופטימלי לגיל הפרישה מתחיל אצל גברים בגיל 35 ואצל נשים בגיל 30 (32 שנות עבודה טרם גיל הפרישה הקבוע בחוק).

יין על הים

היום כבר ידוע כי תכנון הפרישה אינו רק מתבטא בצבירה שרירותית של כסף. היבטים נוספים בתכנון המוקדם כגון: רמת החיים עליה תרצו לשמור בשלב הפרישה לגמלאות, בירור מוקדם של סכום הכסף נטו שישתחרר והאם יש בו בכדי לממש את רצונותיכם ומטרותיכם, בטחון כלכלי והוצאות עתידיות בגיל הפרישה (הוצאות שוטפות וחד-פעמיות), ארגון

הגנות מתאימות למצבי סיכון למיניהם (לדוגמא: רפואי, סיעודי). כל אלה (ועוד...) נדרשים להתייחסות בכדי להשיג את איכות החיים לה הנכם שואפים.

אבי גסנר, מתכנן פרישה פיננסי, העוסק בתחום מזה 32 שנה, אומר: “הבעיה העיקרית כשמגיעים לגיל פרישה היא שאנשים נקלעים לסיטואציה של בלבול וחוסר איזון כי הם מבינים, פתאום, שהם לא יודעים בוודאות ממה ואיך חיים את המחר? כיצד הם יפרנסו את עצמם מעתה והלאה? כמה כסף נטו יש להם עכשיו? כמה כסף יישאר להם למשך חייהם והאם הכסף שצברו יספיק להם?” ועוד כל מיני תהיות של “ואם”, “ומה”, “למה”, “כמה” ו-כד’.

מדוע חשוב לתכנן את הפרישה לגמלאות כבר בגילאי ה-30?

“ככל שמתחילים לתכנן את צבירת הפנסיה בגילאים מוקדמים יותר, כך הסכום שנצבר גבוה יותר וכן אפשרויות תכנון הפחתת המסים גדולות יותר (שהרי, אם נצבור יותר חיסכון והוא “ילך” לתשלומי מס, אז – מה עשינו בדיוק ?...).

מניסיוני רב השנים בתחום התכנון הפנסיוני והפיננסי, אני מכיר היטב את כל חוקי המס החלים על כספי הפנסיה, וככל שהחוסך יגיע אליי לפגישה מוקדם יותר, כך אוכל לתכנן עבורו, מוקדם ככל האפשר, כיצד ה”ברוטו” שעל הנייר יהפוך ל”נטו” בחשבון הבנק שלו. אני אוכל לכוונו כך שלא יחולו עליו גזירות מס מסוימות שאינן בהכרח מחייבות, ולהרכיב לו “מודל” ייעודי בו צבירת חיסכון ראויה, במונחי נטו.

לדוגמא: אדם בן 45, נשוי 3+, משתכר

כ-15,000 ש"ח נטו לחודש ומעוניין לשמור על רמת החיים של המשפחה שלו בפרישה, עליו לדעת כי ה”קופה” אליה עליו לשאוף מתחילה בכ-3 מיליון ש"ח, נטו. זו משימה לא פשוטה למומחים בתחום אשר ראוי לגדר אותה בשריוני קשקשים ראויים, איכותיים, זמינים ומתאימים”.

למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות לאבי גסנר >> 

אילו יתרונות נוספים מספק תכנון מוקדם לפרישה לגמלאות?

"בגילאים צעירים יותר, כדאי להניב תשואות גבוהות ככל האפשר מהחיסכון הפנסיוני, בהתאמה לתנודות שוק ההון. צריך להיות עם היד על הדופק בכל הקשור לאפיקי ההשקעה, לטווחי ההשקעה, בדגש על ביצוע התאמות בהתאם לנסיבות המשתנות. בנוסף לכך, כדאי לבדוק מעת לעת, את התשואה שמניבה התכנית הפנסיונית שלך, ביחס לתכניות דומות אחרות וביחס לשוק, על מנת לשקול אפשרות מעבר כספי ההון לתכנית חלופית, במידה וישנו ספק. הזמן וה"טיימינג" הם גורמים מאוד משמעותיים".

כשאדם מגיע אליך קצת לפני גיל הפרישה, עדיין יש מה לעשות?

“בהחלט. ראשית חשוב לומר כי גם אדם שחסך מגיל מוקדם רצוי שיפנה לייעוץ קרוב לגיל הפרישה, כיוון שכעת יש לקבל החלטות חשובות, חלקן בלתי הפיכות, באשר לעתיד. אם לדוגמה אתם מעוניינים לצאת לטיול יוקרתי או לרכוש רכב - חשוב להבין כמה כסף צברתם ומהו הסכום האופטימלי למשוך מהצבירה כדי שבכל זאת יישאר לכם סכום כסף להמשך חיים איכותיים. יש לרכז את כל המידע לגבי החיסכון הפנסיוני שלכם ולמפות אותו למול ההוצאות החודשיות המתוכננות.

מעבר לנושא הפנסיה שממנה חיים, צריך לוודא שיש גם הגנות למצבי סיכון שונים שאנו ממשיכים להיות חשופים להם כגון: בעיות בריאות, מחלות, בעיות סיעוד שצריך לתת עליהן את הדעת ולהיות מאורגנים עבורן, כדי שכספי הפנסיה יישמרו לחיים היומיומיים ולא יתבזבזו על מצבים לא צפויים.

התכנון עבור אדם שמגיע קרוב מאוד לגיל הפרישה אומנם מורכב בהרבה ומדובר במלאכת מחשבת, אך תמיד יש מה לעשות וכיצד לשפר. בעבודה מאומצת, אפשר לעשות ניסים במקום לשלם (סתם) מיסים. העבודה כוללת איתור מידע, איתור נתונים ושיוכם לחוקים המשתנים בהתאמה. עבודה רבה של “שיפוצניק” הדורשת אחריות, מסירות, סבלנות, מיומנות ומעוף. תכנון נכון יותר של ההוצאות החודשיות ואם צריך, גם שינוי אורח החיים בהתאם לתקציב, כדי לחיות בצורה מהנה ובכל זאת לשמור על הכסף לאורך זמן. מניסיוני – השקעה חיונית וכדאית!“.

למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות לאבי גסנר >> 073-3728728 ,052-5526989.
לחזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#