תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"עסקים שמחפשים חוויית שירות מקצועית ואישית – יקבלו אותה במזרחי טפחות"

לא רק משכנתאות ומשקי בית: מזרחי טפחות שם במיקוד האסטרטגי שלו את העסקים הקטנים. מנהלת פעילות העסקים הקטנים בבנק, סמדר קישינבסקי חיים, מסבירה כי תפישת השירות של הבנק רותמת את כל הערוצים הדיגיטליים על מנת לאפשר לעסקים כלים מתקדמים וקשר ישיר עם בנקאי אישי

מגזר העסקים הקטנים הינו מנוע צמיחה אסטרטגי בעבור בנק מזרחי טפחות. אנו משוכנעים כי לבנק יש הזדמנות גדולה בקרב לקוחות עסקיים המחפשים חוויית שירות ייחודית ובראשה הבנקאות ההיברידית של הבנק" – כך אומרת סמדר קישינבסקי חיים, מנהלת מחלקת לקוחות עסקיים בחטיבה הקמעונאית בבנק מזרחי טפחות.

רכיב מרכזי באסטרטגיית השירות של בנק מזרחי טפחות הוא שירות הבנקאות ההיברידית שרלוונטי מאוד גם ללקוחות עסקיים. הבנקאות ההיברידית במזרחי טפחות מנגישה את כל הערוצים הדיגיטליים של הבנק לטובת הלקוחות, כך שיוכלו לקבל מענה אישי וישיר מהבנקאי שלהם בכל שעה במהלך היום. מהפיכת הבנקאות ההיברידית של מזרחי טפחות, מסייעת ללקוחות לנהל טוב יותר את כספם. היא מציעה שירות בנקאי אישי חדשני, המשלב בין יחס אישי לבין עוצמה טכנולוגית.

סמדר קישנבסקי חיים
חן ברקוביץ-נוי

לדברי קישינבסקי חיים, שמנהלת את כלל פעילות העסקים הקטנים במזרחי טפחות, "הבנקאות ההיברידית במזרחי טפחות משתמשת בכל הערוצים הדיגיטליים על מנת לאפשר ללקוח קשר זמין וישיר עם הבנקאי האישי שלו, שמכיר את העסק ובעליו ומהווה בעבורם עוגן מקצועי חשוב. הבנקאים העסקיים שלנו זמינים ללקוחות בכל ערוצי התקשורת, שמנוהלים תחת מטריית הבנקאות ההיברידית הייחודית".

מה היתה המחשבה מאחורי יישום המודל ההיברידי ללקוח?

"תפישת הבנקאות ההיברידית מאפשרת למעשה שירות רציף ללקוח לאורך כל שעות היום - בין אם מדובר בבנקאי האישי בסניף, בבנקאי המגבה במרכז הבנקאות הטלפוני של הבנק וכן בכל ערוצי הדיגיטל. כמי שמהווים את מעוררי התחרות במערכת הבנקאית בישראל זה שנים רבות, אנחנו סבורים כי יש לנו הרבה מאוד מה להציע גם ללקוחות עסקיים. אנחנו מתאמצים כדי להעביר עוד ועוד לקוחות עסקיים אלינו ומתאמצים עוד יותר על מנת לתת להם את השירות הייחודי והמקצועי שהם ראויים לקבל. ראוי גם לציין כי בניגוד למגמה במערכת הבנקאית של סגירת סניפים וסגירת שירותי קופה, שמהווה שירות קריטי לעסקים, הרי שבמזרחי טפחות ממשיכים לפתוח עוד ועוד סניפים".

בעת האחרונה אנו עדים להגברת פעילות של בנק מזרחי טפחות בזירת העסקים הקטנים. האם מדובר במהלך אסטרטגי של הבנק?

"אכן. הבנק תמיד היה פעיל בתחום האשראי לעסקים, אך בשנים האחרונות הוגדר מגזר העסקים הקטנים כמנוע צמיחה אסטרטגי. מבדיקות שערכנו זיהינו כי יש לבנק הזדמנות בקרב לקוחות עסקיים המחפשים חוויית שירות ייחודית וישקלו בחיוב לעבור לבנק שיספק להם את השירות הזה. כפי שמזרחי טפחות הצליח עד כה במגזרי פעילות אחריםאנחנו מצליחים גם בתחום העסקים הקטנים והבינוניים ומשוכנעים שעוד ועוד עסקים יעברו לנהל את פעילותם בבנק".

לאיזה קהל יעד עסקי אתם מכוונים?

"בנק מזרחי טפחות פונה לכל העסקים - החל מעסקים זעירים וקטנים, דרך עסקים בינוניים ועד התאגידים הגדולים. הבנק יודע לתפור לכל עסק פתרון אשראי ייחודי עם שירות אישי ומקצועיהן כבנק עיקרי של בית העסק והן כבנק נוסף, שכן עסקים רבים עובדים עם יותר מבנק אחד".

האם יש לדעתך בידול כיום בין הבנקים בתחום השירות ללקוחות העסקיים?

"הבנקים הגדולים המחזיקים ברוב נתח השוק בתחום האשראי לעסקים, מציעים חוויה דומה, שבמרכזה עידוד הלקוחות לעבור לזירת הדיגיטל. מזרחי טפחות מאפשר ללקוחותיו העסקייםבין אם מדובר בחברה בע"מ או בעסק עצמאיליהנות מחוויית שירות אחרת. מדובר בחוויה אישית יותר ומוכוונת יותר לצרכי הלקוח, וזאת במקביל למתן כלים דיגיטליים מתקדמים".

בנקים אחרים משקיעים בפיתוחים טכנולוגיים רבים, ואתם מדברים על שירות אנושי. האם התפיסה הזו עדיין רלוונטית ללקוחות עסקיים מעודכנים?

"לפי מחקרים רבים, גם מהעולם וגם כאלה שנערכו בבנק, לא רק שחשיבות הבנקאי האנושי והאישי אינה פוחתת - אלא שהיא במגמת עלייה. במגזר העסקי, שבו ההתנהלות הפיננסית מורכבת, רגישה ומצריכה טיפול מהיר ויעיל - זה נכון עוד יותר. גם מזרחי טפחות משקיע רבות בטכנולוגיה ואף מיישם אותה באופן ייחודי בתהליכי העבודה הבנקאיים שלו במסגרת הבנקאות ההיברידית. אלא שלצד כל אלו נמצא הבנקאי האישי שלתפיסתנו וגם לתפיסת לקוחותינו הרביםמהווה גורם חשוב ביותר ובעל ערך רב בעבור בעלי עסקים.

מעבר לתפיסת השירות שאתם נותנים ללקוחות העסקיים שלכםהאם יש לכם כלים ייעודיים לעסקים?

"לבנק מזרחי טפחות יש מוצרים רבים וכלים רבים, שמאפשרים לו לתפור חבילות אשראי ושירות ייחודיות בהתאם למאפייני הפעילות של העסק. בשנת 2016 זכה מזרחי טפחות בפעם השנייה ברציפות במכרז להענקת הלוואות בערבות המדינה - מדובר במוצר אשראי אטרקטיבי שמאפשר לעסקים לקדם ולהתפתח. אצלנו העסק גם יקבל ליווי ע"י בנקאיים מקצועיים כל הדרך עד לקבלת ההלוואה בפועל.

בנק מזרחי טפחות מתמחה בתחום המשכנתאות והפיקדונות, וגם בעלי עסקים יכולים ליהנות ממוצרים ייחודיים בתחומים אלו. לצד פיקדונות ייחודיים ומגוונים שיכולים להתאים לעסקים, הבנק מציג גם מוצר ייחודי בשם "משכנתא לעסקים", המסייע לבעל עסק לעבור משכירות לבעלות על הנכס שמשמש את העסק שלו.

בנוסף, הבנק מציע פתרונות מתקדמים בתחום סחר החוץ ואף מציע ללקוחות עסקיים להשתלם במכללה לעסקים בשיתוף המי"ל. קיימים עוד מגוון פתרונות לעסק הקטן, כך שאני מזמינה כל בעל עסק להתעניין במה שיש לבנק מזרחי טפחות להציע ולהתחיל ליהנות מהתחרות"..

לחזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#