תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבנק שהולך אתכם לאורך כל הדרך

בנק הפועלים השכיל להבין את מגוון הקשיים שעמם מתמודד עסק קטן והוא מעניק לו כיום מעטפת מלאה של שירותים ופתרונות, הן בצד המימוני והן בצד התפעולי והדיגיטלי

העסקים הקטנים והבינוניים מהווים כ-99% מכלל העסקים בישראל ואחראים לכמחצית ממקומות העבודה במדינה. למרות זאת, הקושי שלהם להשיג אשראי מהבנקים הוא עצום. בנק הפועלים, הבנק הגדול במדינה, הבין את מצוקתו של המגזר החשוב הזה והחליט להפעיל שורה של כלים ייחודיים כדי לסייע לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים. בראש ובראשונה כלים המקלים על קבלת אשראי והלוואות, אך גם כלים נוספים המסייעים לבעל העסק בהתנהלותו השוטפת.

לבנקים יש סיבה טובה להחליט לתמוך במגזר הזה: אמנם מצד אחד מספר העסקים הקטנים והבינוניים בישראל גדל בממוצע רב שנתי בכ-3% לשנה אך בממוצע רק כ-70% מהם מצליחים לשרוד בשנה הראשונה לפעילותם ורק כ-50% שורדים את השנה השלישית. הקושי אם כך הוא לא בפתיחה כי אם בהמשך הדרך, לתחזק ולתפעל את העסק.

אביבית בנדר
דנה קופל

אביבית בנדר, מנהלת מטה החטיבה הקמעונאית וניהול השינוי בבנק הפועלים, מסבירה: "כבר לפני מספר שנים בנק הפועלים הציב לעצמו יעד אסטרטגי להגדלת פעילותו במגזר העסקים הקטנים ולפעול לקידומם ולצמיחתם, מתוך אמונה כי העסקים הקטנים והבינוניים מהווים גורם משמעותי במשק הישראלי. עסקים אלו מהווים מנוע צמיחה מרכזי במשק הישראלי ולהם תרומה מכרעת לגידול במספר מקומות העבודה ולחיזוק המרקם החברתי בישראל".

במאי 2016 השיק הבנק קרן ייחודית: קרן פועלים לעסקים שהוקמה בשיתוף עם חברת כלל ביטוח שנועדה להיות קרן האשראי המובילה בישראל: מהירה יותר, בתנאים טובים יותר ובסכומים גדולים יותר. הקרן מעניקה אשראי ללקוחות המתקשים לקבל אשראי במהלך העסקים הרגיל ובכך מסייעת ליותר עסקים לקבל אשראי ולצמוח. ההלוואות שמעניקה הקרן הן לצורך הרחבת עסק קיים, תפעול שוטף של העסק או הקמת עסק חדש ותנאיה אטרקטיביים מאוד: אישור מהיר יותר – עד 14 ימי עסקים בלבד, סכומים גדולים יותר – עד 3 מיליון שקל ותנאי מימון טובים יותר ביחס לקרנות האשראי הקיימות כיום במשק הישראלי. מיום השקתה ועד היום העמידה הקרן אשראי בסך 872 מיליון שקלים.

פתרון מימוני נוסף שמעמיד הבנק לעסקים הקטנים הוא שירות דיגיטלי מותאם לעסקים המאפשר הגשת בקשת אשראי באופן פשוט ומהיר, בלחיצת כפתור באתר, או בסלולר וקבלת אישור על הבקשה בזמן אמת. המהלך כולל מתן הלוואה דיגיטלית ללא בירוקרטיה, מבלי להגיע לסניף והכסף מועבר לחשבון תוך זמן קצר.

מייעוץ פיננסי עד לפתרונות דיגיטליים

בנק הפועלים מבין שפתרונות מימוניים הם לא הדבר היחיד להם נזקק העסק הקטן כדי לשרוד ולהצליח. מסבירה אביבית: "אנחנו משקיעים רבות בלהבין את בעל העסק, הלקוח שלנו, את הצרכים שלו בכלל ואת הצורך שלו מאתנו בפרט. הבנקאים העסקיים של בנק הפועלים מעניקים שירות אישי ומקצועי מותאם לבעלי העסקים. בעזרת הניסיון רב השנים של הבנק בכל הנוגע לתחומי הפעילות העסקית על שלל גווניה, הצרכים השונים של הענפים השונים, שלבי החיים של העסק וההיכרות עם קשת האתגרים איתם מתמודדים העסקים בפעילות היום יומית וברגעי האמת, הבנקאים העסקיים משמשים כמקור ידע יקר ערך לייעול הפעילות העסקית של לקוחותינו, להבנת תהליכים בירוקרטיים ולניהול נכון יותר של העסק. האפליקציה והאתר שלנו לעסקים מאפשרים לבעל העסק להמשיך להיות בשליטה ולבצע פעולות מחוץ לעסק. אנחנו יודעים כמה חשוב לדעת מה קורה בעסק כל הזמן.

"השקנו אפליקציה חדשה ללקוחות העסקיים בה ניתן לבצע מגוון רחב של פעולות עסקיות כגון - לשלם משכורות, לבצע העברות במקבץ, להפקיד שיקים בצילום, להגיש בקשה לאשראי ועוד. כל זאת במטרה לחסוך זמן יקר לבעלי העסקים".

מוסיפה אביבית: "לצד השירותים הבנקאיים, חשוב לנו לדעת איך אנחנו יכולים להקל על הלקוח העסקי וללוות אותו בהתאם לריבוי הצרכים שלו. לכן אנחנו מציעים כיום שירותים ייעודיים נוספים בעולמות שונים. בין ההצעות - המרכז לליווי עסקים שמציע בחינם קורסים מקצועיים לבעלי עסקים בתחומים שונים שעוזרים להם להתפתח ולהבין טוב יותר עולמות חדשנים בניהול העסק".

במהלך 2018 צפוי הבנק להשיק את Business Grow, מערכת חדשנית אשר הוקמה על ידי חברת KCS בשיתוף הבנק, ותהווה שולחן עבודה דיגיטלי לעסקים קטנים ובינוניים. המערכת הינה פלטפורמה מתקדמת וייחודית אשר מיועדת לשימוש גם למי שאינם לקוחות בנק הפועלים, ותרכז בתוכה את כל מה שהעסק צריך במהלך הניהול השוטף: ניהול חשבונות, מכירות, שיווק, ניהול פיננסי, מסחר אלקטרוני ותוכן, והכול במקום אחד. "אנחנו מבינים שגם עסק קטן נדרש להתמודד עם מגוון ממשקים וכלים דיגיטליים כדי לנהל עסק - כגון- מערכות ניהול לקוחות (CRM), ניהול חשבוניות, ניהול תזרים, מערכות שיווקיות, אתר עסקי, אפליקציות דיגיטליות ועוד רבות אחרות", מסבירה אביבית". לכן המערכת שפותחה תהווה את שולחן העבודה של העסקים. כל המערכות ירוכזו תחת מערכת אחת נגישה במבנה של one stop shop. המערכת תייעל את תהליכי העבודה של העסקים הקטנים, תקצר ותרכז את תהליך ההתקשרות עם גופים רבים ותוזיל את עלויות התפעול של עסק. אנו ממשיכים לעקוב אחר הצרכים המשתנים של לקוחותינו והאתגרים עמם הם מתמודדים ונמשיך לקדם ולפתח עוד שורה ארוכה של שירותים חדשניים עבור העסקים הקטנים והבינוניים".

לחזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#