תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפנים החדשות של DBA Services

בתחילת חודש מרץ 2017, במקביל לציון 13 שנים של פעילות מוצלחת, תחשוף DBA Services את השינוי וההתחדשות הכוללת שהיא עוברת, בכנס השקה רשמי הנערך בשיתוף מיקרוסופט ישראל. אביב מדמון, שותף ומנכ"ל החברה, מספר על החידושים העיקריים שייחשפו בפני השותפים והלקוחות בארץ ובעולם

המשרדים של חברת DBA Services, היושבים בגבעת שמואל, עוברים בימים אלו שינוי ויזואלי ניכר. אין מדובר במהלך סטנדרטי של שיפוץ, אלא ביטוי לשינוי ולהתחדשות הכוללת שעוברת החברה בתקופה האחרונה, אשר ייחשפו במלואן בכנס שעורכת החברה בשביעי במרץ בשיתוף עם מיקרוסופט ישראל.

השינוי מתבטא בהרחבת היצע השירותים שמציעה החברה ללקוחותיה הרבים בארץ ובעולם, תוך שינוי שם החברה, הלוגו ואתר האינטרנט שלה, כחלק מהותי מהגידול הנמשך בפעילות החברה.

למנף את פעילות החברה

DBA Services, המתמחה בפיתוח מוצרי ניהול למסדי נתונים, הוקמה לפני 13 שנים. החברה מספקת שני פתרונות עיקריים. הראשון הוא פיתוח מוצרים לניהול שרתי SQL – EZManage Cloud ו-Qure Optimizer; והשני הינו שירות של מומחי DBA, העובדים ב-DBA Services, ומספקים ללקוחותיה שירות מקצועי בתחום הדאטה-בייס.

אביב מדמון
דנה אופיר

במרוצת השנים הפכה החברה למובילה בתחומה, עם מעל ל-1,000 לקוחות במגוון רחב של תחומים - משרדים ממשלתיים, חברות ביטוח, בנקים, נמלים, חברות תרופות, חברות פרטיות ועוד. כיום פועלת החברה במספר רב של מדינות, אשר בחלקן נחתמו הסכמי הפצה עם ספקים ובתי תוכנה ממש באחרונה, כולל גרמניה, ספרד, טאיוואן, הודו, דרום קוריאה וארצות הברית.

אביב מדמון, אחד השותפים בחברה והמנכ"ל שלה, מספר כי החברה רושמת גידול של כ-20-30 אחוזים מדי שנה, הן במספר הלקוחות, הן בהכנסות והן במצבת כח האדם. הסיבה לכך היא החשיבות הרבה של השירותים שמציעה DBA Services. מערכות מחשוב בחברות ובארגונים הן קריטיות להצלחה העסקית, וכל בעיה, ולו הקטנה ביותר, עלולה לגרום לנזקים היכולים במהירות להגיע למיליונים רבים של שקלים. לפיכך, בעיה בתפקוד של אותן המערכות היא דבר מה שיש לטפל בו במהירות וביעילות, ובעיקר לעשות ככל שיידרש על מנת למנוע הישנות מקרים אלו הרבה לפני שישפיעו על משתמשי הקצה.

המענה לצורך זה הופך להיות מאתגר במיוחד כאשר מדובר בעסקים קטנים ובינוניים. מדובר בחברות שאינן יכולות לאייש את תפקיד מומחה DBA, האחראי על בסיסי הנתונים של החברה, הליבה שעליה מתבססת פעילות המחשוב של החברה כולה.

עבור עסקים אלו בדיוק פיתחה DBA Services את מערכת EZManage Cloud, פתרון ראשון מסוגו בעולם המאפשר לחברות לנטר את שרתי ה-SQL שלהן בכל זמן ובכל מקום בעולם, בעזרת ממשק אינטואיטיבי המאפשר גם למי שאינו מומחה בתחום ה-DBA לדעת מה קורה בשרתים, למנוע בעיות ולטפל בהן הרבה לפני שקורות.

גרף
EZ Manage Cloud

לאתר החברה >>

במקביל מציעה החברה את מערכת Qure Optimizer, מערכת מבוססת פטנט הרשום בארצות הברית, המבצעת סריקה של שרתי החברה ועל בסיס הנתונים, מספקת ללקוח שורה של המלצות לשיפור הביצועים. המערכת מציגה את משך זמן הרצת התהליך לפני יישום ההמלצות של המערכת ואת משך הזמן לאחר מכן. בדרך זו יכולים הלקוחות של DBA Services לייעל את השימוש במשאבים הקיימים במקום להשקיע כסף ברכישת ציוד חדש. החיסכון, כאמור, כפול: הן בזמן והן בכסף.

"בעידן המודרני המטרה היא להתייעל עד כמה שאפשר - לחסוך שעות אדם יקרות מצד אחד ולספק שיפור בביצועים ובשרידות מידע, שיחסכו לארגון כסף רב ויביאו לתפוקה גבוהה באופן משמעותי", מסביר מדמון את הרקע לפעילות החברה. "למרבית החברות בשוק הישראלי אין את היכולת להחזיק איש מקצוע בתחום ה-DBA, מאחר וזה תפקיד שעלות השכר שלו היא גבוהה מאוד. זו הסיבה שעסקים קטנים ובינוניים נוהגים לקבל את שירותי ה-DBA שהם זקוקים להם מחברות חיצוניות כמו החברה שלנו, שמספקת להם שירות מקצועי עם אנשי מקצועי מהטובים בתחום. במקביל, אנו מספקים ללקוחות שלנו מערכות יחודיות המנטרות את שרתי ה-SQL בכל זמן 24/7, וכך הלקוח נהנה ממערכת DBA שעובדת כל הזמן מאחורי הקלעים ומאפשרת לשרתים – ולחברה כולה – לעבוד על מערכות הליבה בצורה האופטימלית".

לצמוח עם הלקוחות

מאז ההשקה של EZManage Cloud בתחילת שנת 2017, משקיעה החברה משאבים רבים על מנת להרחיב את השירות. במסגרת שיתוף הפעולה של החברה עם מיקרוסופט, נוספה למערכת זו יכולת חדשה של גיבוי בסיסי הנתונים וקבצי השרת ל-Azure של מיקרוסופט. "בכך אנו מבטיחים ללקוח שרידות הרבה יותר גבוהה של המידע הארגוני", מסביר מדמון. "בעידן בו הסיכון לפריצת סייבר למחשבי הארגון באמצעות וירוס כופר ואחרים רק עולה, אנו מספקים פתרון של גיבוי כל המידע הקריטי בארגון לענן של מיקרוסופט, ביחס עלות/תועלת גבוה במיוחד. פתרון זה מאפשר המשכיות עסקית, כאשר הגיבויים מוצפנים וניתן לשחזר את המידע בין השרתים השונים".

Qure Optimizer
Qure Optimizer

חידוש נוסף, אשר יוצג בכנס המתקרב, נעשה במערכת Qure Optimizer. עיקר החידושים הם עדכונים, המאפשרים למערכת לתמוך בגרסאות החדשות וביכולות המתקדמות ביותר של שרתי SQL. גם מחלקת שירותי ה-DBA המומחים של החברה התרחבה, כתמיד, עם אנשי המקצוע המובילים ביותר בתחום. זאת על מנת לספק ללקוחות שירות מקצועי ואיכותי אשר יספק מענה לאתגרים היומיומיים. "אנו החברה היחידה בעולם, המספקת פתרונות מתקדמים לניהול שרתי ה-SQL הן באמצעות המערכות והן באמצעות שירות של אנשי מקצוע מומחים", מספר מדמון. "השילוב הזה מאפשר לנו לאתר ירידה בביצועי המערכת של לקוח זה או אחר, ולהציע לו פתרונות עוד לפני שהלקוח מודע לכך שחל שינוי כלשהו".

כחלק מהשינוי שעוברת החברה בתחילת חודש מרץ יושק אתר אינטרנט חדש, עם מערכת אינטראקטיבית לפתיחת קריאות שירות וניהול אזור אישי. המערכת תאפשר ללקוחות לבצע רכישה קלה מתמיד של מוצרי החברה ישירות מהאתר, כולל מעקב אחר חשבוניות, פתיחת קריאות שירות ומעקב אחר סטטוס הטיפול. זאת, בהתאם לזמני פעילות החברה – 24/7, 365 ימים בשנה.

במקביל תפתח החברה בקרוב מסלול ללימודי SQL, במטרה לספק ללקוחות החברה את הידע הדרוש לניהול שוטף של שרתים קריטיים אלו.

פעילות החברה מתרחבת למדינות רבות בעולם, וזאת הודות להסכמי הפצה שנחתמו עם השותפים האסטרטגיים של DBA Services. בכנס בו יוצגו החידושים הללו ייקחו חלק לקוחות ה-VIP של החברה, שנענו בשמחה להזמנה להיחשף לשירותים וליכולות החדשות שלה. בחודש אפריל הקרוב תציג החברה את החידושים בכנס מיקרוסופט ישראל,SQL Saturday; בחודש יוני תציג החברה בכנס Cebit 2018 בגרמניה; ובסוף שנת 2018 בכנס SQL Pass שייערך בסיאטל, וושינגטון, ארצות הברית.

"המטרה שלנו", מסכם מדמון, "היא להמשיך ולספק את הפתרונות שלנו ברמה הגבוהה ביותר הן ללקוחות בישראל והן ללקוחות בעולם כולו, ולהמשיך לגדול, לצמוח ולהתחדש יחד עם איתם".

אביב מדמון מנכ"ל DBA Services - 

לאתר החברה >>
לחזרה למדור >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#