תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

השקעה סולידית עם מקסימום ביטחון בחו"ל: חפשו את הנאמן וזהות אינטרסים

חברות מציעות לכם השקעה בחו"ל – וזה מה שצריך לבדוק לפני שמחליטים עם איזו מהן ללכת

נדלן ארהב2
© Pongpon Rinthaisong | Dreamstime.com

בין אם אתם כבר מושקעים בנדל"ן בישראל והחלטתם להרחיב את תיק ההשקעות שלכם אל מעבר לים, ובין אם החלטתם שהשקעת הנדל"ן הראשונה שלכם תהיה בחו"ל – הדבר החשוב ביותר הואלפעול למיקסום הביטחון שלכם. השקעה בנדל"ן היא עניין יקר, ולפני שמבצעים אותה, כדאי לערוך כמה שיותר בדיקות ובירורים, כדי לוודא שאתם לא מפזרים כסף לריק.

כך למשל כדאי לבדוק האם החברה דרכה אתם משקיעים לוקחת חלק בהשקעה בין אם מדובר בכספי החברה או באמצעות אחד מהבעלים שלה. ישנן חברות המשמשות רק בתפקיד המתווך – לוקחות את הכסף שלכם, ומשקיעות אותו עבורכם בבנייה של פרויקט נדל"ן או ברכישה של דירות ומתחמים קיימים. מבחינתן, הן גובות אותו סכום מהלקוח בין אם העסקה מניבה לו רווח נאה, ובין אם לאו. לעומתן, יש חברות שמשקיעות גם הן בפרויקטים, מהכסף של החברה – ולא רק את כספי הלקוחות, ומנהלות אותו לאורך כל התקופה. כך מובטחת זהות אינטרסים בין כל הצדדים: כולם מעוניינים בפרויקט איכותי, שיגדיל את אחוזי התשואה.

היבט נוסף חשוב, קשור לביטחונות. חברות רציניות, שלא מחפשות רק את הרווח הקל והמהיר אלא מעוניינות לבנות קהל של לקוחות נאמנים וחוזרים, מציעות להם לא מעט בטחונות – שיעידו על כך שהחברה מתייחסת לכספם של המשקיעים בכובד ראש. לדברי קרן פריבש, מנהלת מערך קשרי משקיעים ב-SDB, בין הביטחונות הללו, בדיקת נאותות של היזם והפרויקט לפני כל השקעה; רישום ע"י חברת הנכס (LLC); Title Insurance – ביטוח רכישה בנוגע למצבו המשפטי של הנכס; שמאות חתומה על ידי שמאי מקומי מוסמך; הסכם עקרונות מימון ((LOI ובו פרטי ההלוואה שמעניק הגוף המממן; ועוד.

צקליסט
© Dreamshot | Dreamstime.com

למידע נוסף והצטרפות >> 

פריבש מוסיפה כי במטרה ליצור הפרדה מלאה בין כספי המשקיעים לבין כספי החברה, מקובל להקים חשבון נאמנות, אותו מנהל צד שלישי (הנאמן), ובו מופקדים כספי המשקיעים. "הנאמן, איש מקצוע כגון עורך דין או רואה חשבון, מפקיד את הרווחים המתקבלים לחשבון הנאמנות של הלקוחות".

לבסוף נשאלת שאלת המיקום. "לפני שאתם משקיעים כסף על פרויקט או דירה מסוימת, כדאי לדקדק בבדיקת המיקום. ייתכן ששמעתם שמדינה מסוימת בארה"ב היא הלהיט הנוכחי; אך גם בתוכה, יש ערים טובות יותר – אלה המושכות הגירה חיובית, עם שיעור תעסוקה גבוה, ועם אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי טוב. ערים אלה ייהנו לאורך זמן מביקוש עולה לנכסים טובים – שבתורו, יביא לעליית מחירים", אומרת פריבש.

בשורה התחתונה, גם אם לפעמים זה נשמע קל ופשוט, נדל"ן הוא לא משחק ילדים – והשקעה שתניב לכם פירות לאורך זמן, דורשת הרבה ידע וניסיון – ועדיף, בשוק הספציפי שבו משקיעים. חברות הפועלות זה זמן רב במקום מסוים יודעות היטב כיצד לאתר את ההשקעות המשתלמות יותר – ולוותר על אלו שלא יניבו תשואה טובה מספיק.

השקעות נדל"ן בחו"ל בחסות SDB > בחזרה למדור

למידע נוסף והצטרפות >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#