תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ביטוח ישיר עושה מהפכה בעולם החסכונות הפרטיים

הריבית הנמוכה הופכת את הפיקדונות הבנקאיים לפחות כדאיים. תוכנית החיסכון של ביטוח ישיר מציעה הפקדה קבועה ישירות מחשבון העו"ש, דמי ניהול מופחתים של 0.55% ובשיעור אחיד, חשיפה לשוק ההון ואפשרות למשוך כל סכום מעכשיו לעכשיו - בלי סוכן, בלי קנסות יציאה ועם ממשק דיגיטלי פשוט ונוח

איך עושים כסף מכסף? הריביות הנמוכות הופכות את אפיקי ההשקעה הבנקאיים לפחות ופחות רווחיים ומגבירות את הביקוש למסלולים חדשים. אחד המוצרים המעניינים והמפתיעים הוא "חיסכון ישיר" - פוליסת חיסכון המוצעת ללקוחות פרטיים החל מהפקדות נמוכות באופן חריג, כאשר את הסכום שהצטבר בה אפשר לפדות בכל רגע נתון. יתרונה הבולט של התוכנית הוא דמי הניהול המזעריים, כמחצית מהמקובל בענף. אל אלה מצטרפים הנזילות והפשטות שבהפקדה ובתפעול - הכל בתוכנית הזאת דיגיטלי - שהופכים את הפוליסה החדשה לאטרקטיבית כל כך.             

יוסי אפרתי
צילום: יח"צ

"זיהינו ביקוש למודל חדש של חיסכון", אומר יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בביטוח ישיר, שהשיקה לאחרונה את הפוליסה. "בנינו תוכנית שתאפשר גם למשקיעים הקטנים ליהנות מהעליות של שוק ההון, שלאורך זמן ובטח בסביבת ריביות האפס ניצח כל אפיק השקעה אחר". 

לקראת הפעילות מחוץ לענף הביטוח המסורתי שלה ביצעה ביטוח ישיר מחקר מקיף על הפוליסות שמציעות החברות השונות ועל אופן ההצטרפות אליהן. את תחושת הבטן שאיתה יצאה לדרך חיזקו הנתונים מהשטח: צורך מהותי באפיק חיסכון יעיל ומיידי, עם סכום קבוע שיורד מחשבון העו"ש ושאפשר להחזירו אליו בכל שלב - והכל בכמה הקלקות בסמאטרפון או במחשב הנייד.

המודל שאומץ הוא זה של פוליסות הביטוח בחברה, הנפתחות ללא התערבות סוכן וכך מאפשרות לגלגל את ההנחה במלואה אל הלקוח. "המרכיב הזה הוא קריטי", מסביר אפרתי, "כי גם כשמספרים לנו שאין עמלה, כמעט תמיד יש בדרך איזה סוכן שגוזר קופון".

הוויתור על הסוכן מאפשר לגבות דמי ניהול של 0.55%, עם התחייבות שלא להעלותם גם בעתיד. בשונה מהמקובל, מדובר בשיעור אחיד שאינו תלוי בגודל החיסכון, וזאת בכוונת מכוון להתאים גם ללקוחות הקטנים שלרוב נדרשים לעלוּת בשיעור גבוה יחסית. בהשוואה לדמי ניהול ממוצעים של 1.2% בחברות הביטוח, מדובר בהטבה אמיתית לחוסכים.

בלי זמן מינימלי, בלי קנסות יציאה

לא רק על הסוכן הוחלט הפעם לדלג: הפוליסה אומנם מוצעת גם על ידי נציגי החברה, אך גולת הכותרת היא היכולת להצטרף אליה באופן דיגיטלי ועצמאי לחלוטין ובתוך דקה אחת של מילוי פרטים בסיסיים. גם כדי לפדות סכומי כסף, כל שנדרש הוא לתת הוראה דיגיטלית למערכת - וזו מתבצעת בתוך חמישה ימי עסקים. אין בפוליסה התחייבות או זמן מינימלי לפני משיכה, ואין בה קנסות יציאה. כאמור, ההפקדות מתבצעות ישירות לתוכנית וללא עמלה. מס רווחי ההון נגבה רק בעת הפדיון.     

חדש בביטוח ישיר- חיסכון ישיר! דמי הניהול הנמוכים בשוק - דלג
ביטוח ישיר

אדריכלי המוצר החדש בנו ממשק ידידותי למשתמש. צריך רק תעודת זהות ומספר חשבון בנק, ולבחור את מידת הסיכון הרצויה: מסלול כללי עם מגוון אפיקים - עד 43% השקעה במניות; מסלול אג"ח הכולל מרכיב של 75% ומעלה באגרות חוב קונצרניות או ממשלתיות; ומסלול אג"ח ממשלת ישראל, שנחשב לסולידי מבין השלושה. בהמשך ניתן לשנות ולעדכן את המסלול בקלות. מחשבון המשולב בממשק מציג את התשואות שהניבו מכשירי ההשקעה השונים בשנים האחרונות.  

הממשק כולל גרף עם סליידר אינטראקטיבי, שבגרירה שלו אפשר לקפוץ בזמן ולראות מהו סכום הצבירה הצפוי כעבור X שנים, בהתחשב בקצב ההפקדות ובתנאי השוק הנוכחיים. ההפקדות יכולות להיות בסכום קבוע של החל מ-200 שקלים בחודש, בהעברות חד-פעמיות של 5,000 שקלים ומעלה או בשילוב. באזור האישי בממשק יכול כל חוסך לבצע הפקדות, משיכות, שינויי מסלול (הוספה או הפחתה של מרכיבי הסיכון) ועוד.          

המוצר הוא כאמור חדש בשוק, אך הכספים המושקעים דרכו מצטרפים למסלולים הקיימים של ביטוח ישיר, מה שמבטיח יתרון לגודל וניסיון עשיר בניהול תיקי ההשקעות. מדובר בתיקים של עשרות מיליוני שקלים ובתוכניות שמוכיחות את עצמן שנה אחר שנה: את 2019 סיים המסלול הכללי עם תשואה של 12.05%, מסלול האג"ח המשולב עם 7.64%, והמסלול הסולידי - 2.83%, תוצאות שמציבות את הפוליסה בצמרת הטבלה. 

המהפכה הושלמה

הפוליסה החדשה הושקה בדצמבר 19' לאחר פיילוט מוצלח בן כמה חודשים. אפרתי מעיד על התעניינות רבה ואפילו התלהבות מצד הלקוחות: "בתוך זמן קצר חצו החסכונות את רף הגיוסים שהצבנו לעצמנו בתוכניות העבודה". הוא מייחס זאת בעיקר לדמי הניהול הנמוכים, שאף חברה אחרת בשוק לא הצליחה להעמיד הצעה תחרותית כנגדם, וכן לאפשרות שנפתחה כעת בפני לקוחות פרטיים בסכומים קטנים להיחשף לשוק ההון וליהנות מניהול תיק מקצועי ומנוסה.

בהתבוננות רחבה יותר, אפרתי מציין כי התוכנית מיישמת את חזון הביטוח הישיר להעניק טיפול הוליסטי ומלא ללקוח ולמשפחתו באמצעות מעטפת שלמה - ברכב, בדירה ובטיפול בכספים הפנויים. "אנחנו בעצם משלימים את המהפכה שהחלה בביטוחי הרכב, ומקיפה כיום את כל סוגי הביטוח, עם מוצר ללא מרכיב ביטוחי שמקנה נזילות, פשטות, גמישות מירבית וזמינות של 24/7".

במציאות כלכלית שבה פחות ופחות משתלם "להשכיב" את הכסף בבנק, אין זה פלא ששוק ההון מתבלט כאפיק אטרקטיבי. היכולת לנצל זאת, להיכנס למשחק וליהנות מהעליות גם בלי סכומים גבוהים להשקעה וללא הבנה מיוחדת של השוק, קוסמת לחוסכים רבים. החיבור של כל זה עם דמי ניהול מינימליים וממשק דיגיטלי נוח הוא כבר בגדר בשורה של ממש.              

למידע נוסף לחצו כאן

בחזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#