להתראות מערכות סגורות, שלום למערכות הדיגיטליות

מערכות ה- ERP פעלו בשנים עברו בסביבה כמעט סגורה. בואן של רשתות חברתיות ויישומים שיתופיים מחייבת שינוי ופתיחת המערכות לסביבה החיצונית. חברת אמיוס פיתחה את משפחת פתרונות eNosis 360, אשר מאפשרים ל- SAP Business One להתממשק באופן מלא עם מערכות אינטראקטיביות ודיגיטליות חיצוניות

תמי בר, מנהלת שיווק, אמיוס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמי בר, מנהלת שיווק, אמיוס
תוכן שיווקי

כולנו מסתובבים עם סמארטפון חדיש בכיס, חברים ברשתות חברתיות ומקצועיות, עושים לייקים או לפחות חברים בקבוצת WhatsApp של החברים, הגן או הבית ספר. השימוש האינטנסיבי בסמארטפונים וברשתות החברתיות שמעצם טבען הן אינטראקטיביות הוביל לשינוי גם בעולם מערכות המידע, ובשנים האחרונות אנחנו רואים מעבר ממערכות ארגוניות סגורות המנהלות נתונים ברשומות למערכות פתוחות הנמצאות באינטראקציה עם משתמשים מתוך הארגון ועם משתמשים באפליקציות מובייל, רשתות חברתיות, מאגרי מידע וכדומה.

ברוב הארגונים קיימת מערכת ERP לניהול כספים ולוגיסטיקה כדוגמת SAP Business One. מערכת זאת נחוצה לארגון בשל חובת ניהול הספרים והדיווח לרשויות המס, כמו גם עבור הצורך הבסיסי של הארגון לנהל את המידע התפעולי והפיננסי שלו, לנתח אותו, ליצור תחזיות ולקבל החלטות מושכלות. התועלת בהטמעת מערכת ERP בארגון היא משמעותית ביותר לשוק ה SME. לפי מחקר של קבוצת אברדין הטמעת מערכת ERP בגופים בשוק ה - SME תרמה לעליה ברווחים של 56-84 אחוזים, הפחתה בעלויות תפעוליות, עלויות אדמיניסטרטיביות ועלויות מלאי של 50-95 אחוזים. עם זאת, מערכות ERP הן בדרך כלל מערכות סגורות. מערכות ERP בנויות בצורה כזו מעצם הווייתן. מכיוון שהן משמשות לניהול כספים ומלאי וצריכות לעמוד בדרישות רגולטוריות, הנתונים המאוחסנים בהן צריכים להיות מדויקים ובהיבטים מסוימים של העבודה הקשורים לניהול החשבונות לא מתאפשרת גמישות. בנוסף לכך, המידע בהן הוא רגיש ובדרך כלל הארגון לא רוצה שלכל אחד תהייה גישה אליו.

לעומת זאת מערכות אינטראקטיביות דוגמת רשתות חברתיות, ואפליקציות שיתוף הן מערכות פתוחות שבהן עובדים, לקוחות, ספקים וכו' משתמשים על מנת לתקשר, לשתף מידע, ללמוד וללמד. הן יכולות לכלול מידע לא מובנה כגון צ'אטים, לוחות מודעות, קישור לרשתות חברתיות, רשת חברתית פנים ארגונית ועוד.

לעטוף את מערכת ה ERP

תמי בר, מנהלת שיווק, אמיוס

המעבר לעולם דיגיטלי מאפשר לנו, בנוסף ליתרונות המיידים של חיסכון, התייעלות ונגישות של ידע, לעטוף את מערכת ה ERP בשכבה בעלת יכולות אינטראקטיביות עם גורמים מחוץ לארגון באמצעות שיתוף מידע וידע, ניהול מידע לא מובנה כמו דוא"ל, צ'טים, סרטים ומתן גישה ללקוחות ולספקים אל המידע הרלוונטי להם במערכת בהתאם להרשאות מוגדרות.

כחברה העוסקת בתחום מערכות המידע בשוק ה- SME ושותפה של SAP, אמיוס (Emuse) עוסקת באופן טבעי ביישום, פיתוח והטמעת SAP Business One. השילוב בין תפיסת העולם של החברה הכוללת חדשנות ומתן ערך מוסף ללקוחות, צרכי השוק והשינויים הרגולטוריים שלו בשנים האחרונות, הביאו את החברה לפתח את משפחת הפתרונות הדיגיטליים eNosis 360 Digital Solutions שמהווה שכבה אינטראקטיבית המתממשקת ל- SAP Business One.

פתרונות eNosis 360 מאפשרים לארגון לרכז, לנהל ולשתף את המידע והידע מה- SAP Business One וממערכות נוספות, כדוגמת שעון נוכחות, לנתח מידע באופן רוחבי וליצור אינטראקציה בין המשתמשים דרך סבבי אישורים, סקרים ולוחות דיונים. משפחת המוצרים כוללת גם פורטלים ללקוחות וספקים המאפשרים להם לצפות במידע הרלוונטי להם ממערכת ה- SAP Business One כגון חשבוניות דיגיטליות ויתרת כרטיס. הארגון יכול לנהל את כל המסמכים הקשורים בהזמנות לקוחות ורכש בצורה דיגיטלית, כולל משלוח חשבוניות חתומות אלקטרונית במייל, סריקה וביעור חשבוניות ספק ותעודות משלוח, סבבי אישורים וארכיב דיגיטלי.

משרד ללא ניירת

עבודה ללא ניירת חוסכת לארגון באופן מיידי זמן וכסף בנוסף לתועלות הידועות בהטמעת ה- SAP Business One. פתרונות אלו מיועדים לשוק ה- SME והם נבנו בהתאם לצרכים והיכולות של שוק זה שאינו ערוך להשקיע זמן ומשאבים בניתוח והתאמת המבנה של מערכת ניהול מידע. המערכת נבנתה כך שהישויות והתהליכים במערכת ניהול המסמכים מוגדרים באופן אוטומטי בהתאם לישויות ב- SAP Business One , דבר שמקצר משמעותית את זמן ההטמעה ומשתלב בצורה חלקה בתהליכי העבודה הקיימים בארגון. כמובן שבמידת הצורך כל ארגון יכול להוסיף ישויות נוספות הרלוונטיות לו.

שילוב של SAP Business One ורכיבים של משרד דיגיטלי הותקנו בין היתר בקבוצת 207 העוסקת במתן שירותים לוגיסטיים למכולות ימיות ומשמשת מסוף מטענים ימי. הפרויקט שאמיוס ביצעה בקבוצה כלל יישום והטמעה של מערכת SAP Business One בשילוב סבב אישורים אלקטרוני ומערכת סריקה וביעור של חשבוניות ספק.

אילן מזוז מנכ"ל אמיוס

שרוני כהן, מנהל הכספים של קבוצת 207 סיפר שבעקבות ההטמעה המוצלחת של המערכת תחום הרכש בחברה קיבל תפנית משמעותית. "התהליך העסקי שבו בקשות רכש מופקות ע"י גורמים מוסמכים, הזמנות מתבצעות באמצעות מחלקת הרכש וביקורות קבלה על סחורה ושירותים מתבצעות ע"י הגורמים המקבלים הפך לתהליך דיגיטלי, אינטראקטיבי ומבוקר תקציבית שאינו מצריך שימוש בניירת. כמו כן השילוב בין יכולות ה- SAP Business One והמודולים של המשרד הדיגיטלי איפשר התייעלות נוספת דרך קליטת כמות אדירה של חשבוניות מנמל אשדוד דרך קובץ (חסכון עצום של הקלדה), עדכון אוטומטי של שערי מט"ח, ורישום אוטומטי של תנועות בין חברתיות. כל זאת תוך תקופה קצרה של 3 חודשים".

כמובן שזה לא עוצר כאן. אילן מזוז מנכ"ל אמיוס אומר: "בעתיד נוסיף לפורטלים יכולות כדוגמת צ'אטים, אשר ירחיבו את האפשרויות האינטראקטיביות של הארגון. בנוסף החיבור בין כל סוגי המידע יאפשר לארגון לראות בחיפוש פשוט את כל המידע הקשור ללקוח או ספק מסוים כולל התכתבויות, צ'אטים, שאלות, מסמכים, חשבוניות, קריאות שרות ועוד. יכולת זו תשפר משמעותית את השירות הניתן ללקוח ואת יכולות ניתוח המידע של הארגון."