תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הקשר בין Amazon, Facebook ו- eBay למערכות ניהול משאבי האנוש שלכם

זה לא חדש שגופי משאבי אנוש משקיעים משאבים מוגברים בשיפור האפקטיביות והיעילות של השירותים והתוכניות השונים עליהם הם מופקדים. מה השתנה בעשור האחרון שדוחף מהפיכה כזו במחשוב ניהול ההון האנושי בארגון? ראיון עם יואב ונטורה ודרור גורביץ', שותפים מייסדים ב- AKT-ARAGO.

"הסביבה המתוקשבת בה חיים העובדים שלכם מחוץ למקום העבודה חיה ובועטת. ממשק המשתמש וחוויית השימוש עברו מהפיכה עם PayPal ,Facebook ,Twitter ,Amazon eBay כל מה שהם עושים היום ברשת מתבצע בממשק נגיש ופשוט. זה הסטנדרט איתו הם מגיעים לשולחן העבודה שלהם ואם לא תצליחו להדביק את הפער תישארו מאחור". כך אומרים יואב ונטורה ודרור גורביץ', שותפים מייסדים ב- AKT-ARAGO בראיון מיוחד בו הם מדברים על מערכת הענן לניהול משאבי אנוש של SAP.

"השינויים בשוק התעסוקה בעשורים האחרונים, וכניסתם של דורות חדשים למקום העבודה, משנים את חוקי המשחק בניהול הטאלנט הארגוני. לדורות הצעירים, אשר הצטרפו בעשור האחרון לשוק התעסוקה, יש ציפיות שונות לגמרי ממקום העבודה מאשר לדורות שלפניהם: שעות עבודה גמישות, מנגנוני העסקה ייחודיים, פיתוח אישי ומקצועי, אופק קריירה, שקיפות בתגמול, תקשורת ארגונית פתוחה והרשימה ארוכה", אומר יואב ונטורה. "אנו חיים היום בתקופת מעבר, שבה מוסכמות ומבנים ארוכי שנים כבר אינם מתאימים כבעבר, וגדל הצורך בבניית מערכות מעודכנות המותאמות לרוח הזמן. גופים וארגונים ציבוריים ופרטיים עסוקים בנושא, בודקים אפשרויות, מתנסים, טועים ומתקנים. ברור לכולם כי בשנים האחרונות צמח דור צעיר שיש לו שפה תרבותית אחרת, קודים אחרים של התנהגות ושאיפות חדשות, המושפעות מהסביבה בה גדל. 

תמונה של אישה

"AKT-ARAGO ביצעה למעלה מ- 200 פרויקטים גלובליים של יישום SuccessFactors – מערכת הענן לניהול משאבי אנוש של SAP. החברה מחזיקה כעשרה משרדים במדינות מרכזיות באירופה ומלווה ארגונים בכל העולם ולכן יש לנו פרספקטיבה יוצאת דופן על הנושא", מוסיף דרור גורביץ'. "זה לא חדש שגופי משאבי אנוש משקיעים משאבים מוגברים בשיפור האפקטיביות והיעילות של השירותים והתוכניות השונים עליהם הם מופקדים. מה השתנה בעשור האחרון שדוחף מהפיכה כזו במחשוב ניהול ההון האנושי בארגון? אנו עדים לכך שתהליכים מאקרו-כלכליים יצרו אי-התאמה בין יכולות וכשירויות הנדרשות בחלקים שלמים של המשק המודרני והכלכלה הגלובלית, לבין המצאי של אלו בשוק התעסוקה. ארגונים נמצאים בתחרות חריפה על טאלנט בחלק מהמקצועות והתפקידים אלו מול ארגונים אחרים, וכאשר מירב היכולת של הארגון לצמוח ולהשיג תוצאות תלויה באנשים, זוהי מלחמה לכל דבר. מי שלא יעמוד בקצב יישאר מאחור".

בעקבות ענקי הרשת

מה החידוש שמבשרות מערכות לניהול משאבי אנוש בענן, כמו SuccessFactors?

"בעבר התמקדו מקבלי החלטות בחיסכון בעלות הכוללת (Total Cost of Ownership) הגלום במערכות ענן. היום, אנו רואים שהדיון שלנו עם מקבלי החלטות הוסט לעבר קצב החדשנות (Pace of Innovation) שמאפשרות מערכות אלה", מציין יואב ונטורה. "SuccessFactors משחררת ארבע גרסאות בשנה, כל אחת מכילה חידושים משמעותיים. זה קצב שלא נראה עד כה בשום ארכיטקטורה אחרת, וכזה המאפשר לגופי משאבי אנוש להיות בתהליך של שיפור מתמיד של התהליכים והשירותים שלהם".

יואב ונטורה שותף מייסד ב-AKT-ARAGO

מחקר של משרד העבודה האמריקאי שפורסם ב- 2012 גורס כי בני הדור הזה יחליפו 11 עבודות מסיום הקולג' ועד גיל 46. זהו דור גלובלי, שרגיל לצרוך מידע באופן חופשי ממקורות רבים בו זמנית; שרגיל לבצע רכישות, לקיים אינטראקציה חברתית ולנהל את חשבון הבנק שלו ברשת ומצפה לקבל מענה מיידי ושירות ביום למחרת; הדור הזה מצפה לאותם דברים גם ממקום העבודה שלו. כיצד זה משפיע על ניהול המשאב האנושי? "הסביבה המתוקשבת בה חיים העובדים שלכם מחוץ למקום העבודה חיה ובועטת", עונה גורביץ'. "ממשק המשתמש וחוויית השימוש עברו מהפיכה עם PayPal ,Facebook ,Twitter ,Amazon ,eBay כל מה שהם עושים היום ברשת מתבצע בממשק נגיש ופשוט. זה הסטנדרט איתו הם מגיעים לשולחן העבודה שלהם. פעמים רבות, סוגיות ממשק ותהליכים במערכות משאבי האנוש הינן אחת הסיבות המרכזיות לשימוש הנמוך יחסית במנגנוני שירות (Self Service) שונים עליו מלינים אנשי משאבי אנוש רבים, אשר מיתרגם לשיחות ועומס מיותר למרכז השירות לעובדים (HR Shared Service). ב- SuccessFactors חרטו על דגלם Consumer Level User Experience, זה אומר ממשק משתמש וחוויית שימוש הדומה לענקי הרשת אליהם מורגלים המשתמשים, המתאפשרים הודות לארכיטקטורה העומדת בלב מודל הענן".

מה לגבי מובייל?

דרור גורביץ', שותף מייסד ב – AKT-ARAGO.

ב- 2013 עברו הכנסות פייסבוק מפרסום במובייל את הכנסותיה מפרסום בכל הערוצים האחרים. ברבעון האחרון של 2014 היוו הכנסות פייסבוק מפרסום במובייל כ- 70% מסך הכנסות החברה מפרסום. הדור הנוכחי נייד וגלובלי מאי פעם. מרבית האינטראקציות המתוקשבות שמקיימים העובדים והמנהלים מחוץ לשולחן העבודה שלהם מתבצעות במובייל. ארגון שלא יציע לעובדים שלו גישה ממובייל למערכות משאבי האנוש ייתפס ארכאי ומיושן", פוסק ונטורה. "מערכות ענן לניהול משאבי אנוש ושילוב טכנולוגיות מובייל בממשק מול העובדים והמנהלים הפכו זה מכבר לנורמה בקרב ארגונים מובילים. היום, יותר מאי פעם, הטכנולוגיות ומערכות השירותים סביבן בשלים לכך, מה שמאפשר לנו לממש את החזון הזה עם לקוחותינו – מכאלה המונים כמה מאות עובדים ועד לכאלה המונים עשרות ומאות אלפים", מוסיף גורביץ'. 

טרנספורמציה אמיתית

האם ארגון המיישם SuccessFactors,  צריך להיערך ליישום בשונה ממה שהיה נערך למערכות מהדור הקודם?

"יישום מערכות ענן הוא סיפור אחר לגמרי", משיב ונטורה. "זה מתחיל בתכנון הרב-שנתי של המהלך שיהיה שונה מאוד, עבור דרך סוגיות מורכבות של אבטחת מידע ופרטיות נתונים אישיים, שעולות בשל מודל הענן, ונגמר בשאלות אינטגרציה עמוקה למערכות הליבה בארגון. אבל מעל הכל, זה דורש מהארגון להיערך למציאות חדשה לגמרי בה בכל רבעון ישנה גרסה חדשה של המערכת. המבנה ותהליכי ניהול המערכות של ארגונים כיום לא מסוגלים להתמודד עם זה בלי שינוי עמוק".

"מעבר לסוגיות אלה, העובדה שרבים מהאתגרים הטכנולוגיים הורדו מהשולחן בשל מודל הענן, והעובדה שאת המערכת מפעיל הספק ולא הארגון, כל אלה מפנים משאבים ותשומת לב ניהולית לשאלות עמוקות לגבי תהליכי העבודה ופרקטיקות הניהול של המשאב האנושי", מוסיף גורביץ'.

"העובדה שאנחנו צמחנו בתחילת דרכנו כחברת ייעוץ למשאבי אנוש, ועדיין מקיימים פעילות גדולה ורחבה בתחום, מאפשרת לנו ליצור עם לקוחותינו טרנספורמציה אמיתית של הנושא בארגון ולא עוד הטמעה של מערכת".

היכן אתם רואים עצמכם בעוד חמש שנים?

יש לנו יעד ברור – להיות החברה המובילה בעולם המתמקדת ביישום SuccessFactors", אומר ונטורה. "אנחנו פועלים כרגע מעשרה משרדים בעולם ונפתח השנה עוד שלושה חדשים בשווקים מרכזיים באירופה וארה"ב. כל זמננו ומרצנו מושקעים בבניית ארגון, שמביא ערך אמיתי ללקוחות שלנו ואובססיבי לאיכות. זה לא תמיד פשוט, אבל זה מסע מאתגר ומרתק מאין כמוהו".

כתבות שאולי פיספסתם

*#