תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ניהול הון אנושי בעולם דיגיטלי

ניהול הון אנושי בעולם דיגיטלי מחייב מערכות ידידותיות למשתמש וקלות לתפעול. על פתרון הענן המוביל של SuccessFactors, שקבוצת נירם גיתן מתמחה בהטמעתו

העולם הדיגיטלי משתנה ומשנה אותנו ללא הרף. כמעט כל דבר שאנחנו עושים כיום קשור, בדרך זו או אחרת, לאינטרנט, למחשבים, או לטלפונים חכמים. לכן לא פלא שכולנו מצפים לקבל כלים ושירותים דומים בעבודה.

לקראת סיום העשור השני של המאה ה-21, אנו נמצאים בתקופה מרתקת בתחום מערכות משאבי האנוש. המערכות החדשות אינן מתייחסות רק ליחידות HR, אלא שמות דגש על כלל בעלי העניין בארגון:

מערכות HR מחזיקות דאטה חשוב היכול לתמוך בתהליכי קבלת החלטות, במסגרתם יכולות ניתוח וחיזוי הופכות להיות קריטיות

מורן דהן, דירקטורית בכירה NGG

נדרשים כיום לביצוע כמות גדולה יותר של משימות באמצעות הרבה פחות משאבים. כלים טכנולוגיים, ידידותיים, הופכים להיות MUST

מצפים לקבל כלי פשוט, שירכז עבורם את מכלול המידע, השירותים  והדרישות שהארגון מספק

יחידות ה- HR: עברו בעשורים האחרונים שינויים מרחיקי לכת. מגוף מנגנון לגוף המוביל את ההון אנושי בארגון ושותף בעיצוב ובהוצאה לפועל של אסטרטגיה

תהליך שינוי משולב

אל תטעו לחשוב שהמדובר במערכות מורכבות וכבדות. פתרון הענן המוביל של SuccessFactors, אשר קבוצת נירם גיתן מתמחה בהטמעתו, מציע מערכות המעוצבות עבור אנשים, עם ממשק אינטואיטיבי וידידותי למשתמש. מדובר במוצר שמתאים לחברות קטנות, בינוניות וגדולות. חשוב לזכור, שבעולם דיגיטלי, מערכת מצליחה רק במידה והיא  קלה להפעלה וידידותית למשתמש, זמינה במחשב ובנייד ומספקת נתונים חכמים המסייעים לקבלת החלטות בזמן אמת.

כחברה המתמחה בניהול תהליכי משאבי אנוש, נירם גיתן פתרונות לניהול הון אנושי מספקת פתרונות משולבים - החל משלב התכנון האסטרטגי, דרך הגדרות תפקידים, כלים ותהליכים- ועד ליישום והטמעה. הטמעת מערכת HR מהווה שינוי הוליסטי המשפיע על כולם- ועל הכל. לפיכך, ארגונים מכנים הטמעת מערכת HR טרנספורמציה ולא שינוי ארגוני.

אנו מציעים מתודולוגיה לניהול תהליך שינוי משולב, השם דגש על שלושה מימדים: תפישה, תהליכים ומערכת.

למידה, הסמכה ומה שביניהם

מערכות למידה (LMS - Learning Management System) נועדו בבסיסן לסייע בתיעוד ומעקב אחר תהליכי למידה. מערכת הלמידה של SuccessFactors מהווה "פלטפורמה לחוויית למידה". היא מבוססת הרשאות ומאפשרת לעובדים, מנהלים ובעלי תפקידי תמיכה (מדריכים, מתאמי הדרכה, מפתחי תוכניות למידה וכו') לנהל למידה מגוונת.

אינפו טבלה

כמי שצברו ניסיון רב בהטמעת מערכות למידה, אנו יודעים לומר, כי הטמעת המערכת כוללת את המאפיינים הבאים: איפיון המצב המצוי- והרצוי, בתהליכי הלמידה בארגון, הגדרת תפקידים, הרשאות, שדות והתאמה לשפה הארגונית. וכמובן הגדרת האינטגרציות הנדרשות להפעלת המערכת.

שינויים ארגוניים

הדבר היחידי הקבוע הוא שינוי, אמר הרקליטוס בשנת 500 לפני הספירה. בהקשר זה כדאי לשים לב לשני עניינים:

שינוי מוביל לעוד שינוי: כמו בכל שינוי והטמעה של מערכת, יש להיות פתוחים לשינויים "תוך כדי תנועה". כך למשל, אם מגדירים בראשית הדרך סוגי התראות ומיילים למשתמשי המערכת, לעיתים לאחר השקת המערכת נופלים אסימונים נוספים, המצריכים טיוב התראות המבהירות נכון את המסרים.

שינוי בתוך שינוי: הטמעת מערכת איננה נעשית בוואקום ארגוני. היא מתרחשת במקביל לשינויים ארגוניים אחרים. לכן מומלץ ליישם אסטרטגיית הטמעה שתאפשר גמישות ומודעות למקום בו נמצא כלל הארגון במחזור החיים שלו.

לסיכום, SuccessFactors מציעה פתרון גמיש לניהול ההון האנושי בארגון ולאורך כל מחזור חיי עובד. הפתרון כולל מספר מערכות לניהול תהליכי הון אנושי התומכים יעדים עסקיים, ומאפשר לכל ארגון להטמיע רק את המערכות המתאימות לצרכיו. מערכותSuccessFactors
מספקות מענה רחב לכלל בעלי העניין בארגון: הנהלה, מנהלים, עובדים, ויחידות HR לניהול תהליכי פיתוח קריירה, יעדים ומשוב, למידה, ניוד פנימי ועוד. השילוב של SuccessFactors כפתרון מוביל וידידותי, עם המומחיות והניסיון של קבוצת נירם גיתן בתהליכי משאבי אנוש מבטיח לכם יישום נכון ומיטבי.

אודות נירם גיתן: פתרונות למצויינות עסקית

נירם גיתן NGG – הינה קבוצת יעוץ המתמחה בפתרונות למצויינות עסקית מאז 1994. הקבוצה מונה למעלה מ- 150 עובדים ומספקת לחברות, בארץ ובעולם סל שירותים ומוצרים אינטגרטיבי המבוסס על ידע, שיטות וכלים מתקדמים, תוך התאמה לצרכי הלקוחות ולשוק בו הם פועלים. למידע נוסף: www.niramgitan.co.il/successfactors

כתבות שאולי פיספסתם

*#