תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

Big Data Analytics לכולם

הפוטנציאל העסקי הרב שטמון ב- Big Data Analytics מאפשר לחברות רבות במשק לאתר הזדמנויות עסקיות חדשות, להיות תחרותיות יותר ולהגיב טוב יותר לאירועים שקורים בסביבתן העסקית. עמית ברקאי, מנכ"ל איי-פרוסיס, מסביר כיצד מתכננת החברה שלו להפוך את התחום לנפוץ בקרב חברות רבות בישראל

עמית ברקאי, מנכ"ל iProsis

"שוק האנליטיקס מוצף בשנים האחרונות ב- Buzzwords חדשות. מושגים כמו Predictive Analytics, Text Mining, IOT, Real-Time Analytics ומושגים נוספים קשורים בקשר הדוק לעולם חדש שפרח ועלה בשנים האחרונות תחת השם - ביג דאטה. יש הגורסים שאין זה עולם חדש, אלא האבולוציה הטבעית של עולם ה-BI הותיק שמקושר היום בקשר הרבה יותר הדוק לליבת העסקים של הארגון ולכן גם נקרא Business Analytics. כך או כך, אפשר להגדיר זאת כמהפכת ה-Big Data Analytics ואין המדובר רק במהפכה טכנולוגית, אלא במהפכה תפיסתית של הדרך בה הארגון מייצר את המידע, שומר את המידע, בוחן ומנתח את המידע והשילוב של כל הפעולות הללו במהלך העסקים השוטף שלו". דברים אלו אומר עמית ברקאי, מנכ"ל iProsis (איי-פרוסיס), שותפה עסקית של חברת SAP ישראל המתמחה בתחום ה- Business Analytics.

לדברי ברקאי, "ה- Big Data Analytics שהיה עד לפני שנים בודדות, נחלתן הבלעדית של חברות בהן הביג דאטה הוא ליבת העסק והכרח עסקי-קיומי, דוגמת חברות האון-ליין, גופים ביטחוניים ומודיעיניים וחברות ענק גלובליות, הופך אט-אט להיות נחלתו של כמעט כל עסק משמעותי שמכבד את עצמו.  

ילד עף

להוריד את הטכנולוגיות המתקדמות אל הקרקע

באיי-פרוסיס זיהו כי בימים אלו קיים חלון הזדמנויות לגשר על הפער הטכנולוגי ולהביא את בשורת ה- Big Data Analytics גם לחברות וקווי עסקים שלא 'חיים ונושמים' ביג דאטה, או כפי שהם קוראים למהלך: להוריד את ה-  Buzzwords והטכנולוגיות המתקדמות לגובה העיניים.

"ביג דאטה הפך למושג שחוק בשנים האחרונות, אך יחד עם זאת בתקופה האחרונה החזון קורם עור וגידים והופך למציאות במגוון רחב של ארגונים. תחזיות עסקיות המתבססות על מודלים סטטיסטיים מורכבים, הופכות לכלי עבודה זמין ושיגרתי, ניתוחי Real-time המאפשרים לאנליסטים לפעול מהר וביעילות בשווקים תנודתיים - הופכים הכרח קיומי, ועוד דוגמאות רבות ומגוונות", מציין ברקאי ומוסיף: "בכל מהפיכה קיימות הזדמנויות אשר מנוצלות בצורה מיטבית רק על-ידי אלו ש'חמושים' בכלים הנכונים ובאסטרטגיה הנכונה. זו הסיבה שהצבנו לעצמנו כיעד אסטרטגי להיות גורם שמאפשר לחברות מן המניין - חברות יצרניות, מפעלים ויבואנים, חברות היי-טק, חברות תקשורת וכדומה - ליהנות מיכולות מתקדמות ולהיות שותפים לשינוי כללי המשחק בתחומם - למצוא הזדמנויות עסקיות חדשות, לקבל נקודות מבט חדשות על עולמן העסקי, להיות יותר תחרותיות ולהגיב מהר יותר וטוב יותר לאירועים שקורים בסביבתן העסקית. באמצעות השירותים והידע הייחודיים שחברת איי-פרוסיס יכולה להציע, כחבילה אינטגרטיבית עם הכלים והטכנולוגיות החדשניים של SAP בתחום זה, שנת 2016 מסתמנת כשנת מפנה בעולם ה-Big Data Analytics מבחינת החברה".

מהם היעדים שלכם בתחום ה- Analytics בכלל ותחום הביג דאטה בפרט?

עמית ברקאי, מנכ"ל iProsis

"כחלק מזיהוי המגמה הטכנולוגית מחד גיסא והתייצבותה של פלטפורמת ה-SAP HANA כפלטפורמה המובילה בתחום האנליטיקס מאידך גיסא, חברת איי-פרוסיס שמה לה כיעד אסטרטגי להוביל את תחום יישומי האנליטיקה המתקדמת, מבוססי SAP HANA, בישראל. צוות החברה מונה יועצים ומומחים מהשורה הראשונה בארץ בתחום ה-SAP Analytics. הידע והניסיון שצבור בחברה מציב אותה כמובילה בין חברות שירותי ה-SAP Analytics בארץ. החברה היא היחידה בישראל עם הכרה רשמית של SAP כמומחית בתחום ה-BI ובתחום מחסני הנתונים יחד (SAP Recognized Expert). בשנתיים האחרונות הובילה החברה בהצלחה רבה יישום BW on HANA בחברת גיוון אימג'ינג ובמהלך החודשים האחרונים מבצעת, מייעצת ומדריכה בנושא ה-SAP HANA, למספר פרויקטים נוספים ביניהם, צה"ל, מכללת נס, פלר"ם ועוד. במקביל לעיסוק ההולך וגובר סביב ה-SAP HANA  כפלטפורמה אנליטית מתקדמת, איי-פרוסיס מפתחת יכולות משמעותיות נוספות בפתרונות משלימים בתחום הביג דאטה כדוגמת SAP Predictive Analytics, SAP Text Analytics,  שילוב של HANA עם Hadoop וניתוח תובנות עסקיות עם כלי ויזואליזציה מתקדמים. יועצי החברה צברו ידע וניסיון מעשיים בתחומים אלה והחברה מובילה בשנתיים האחרונות, בשיתוף פעולה הדוק עם SAP ישראל, מספר פעילויות ו- Proof of Concepts בדגש על תחום ה-Predictive Analytics ותחום הויזואליזציה המתקדמת מבוססת SAP Lumira, שמוטמע בימים אצל מספר לקוחות של החברה".

הקמתם לאחרונה יחידת פיתוח בשם  APProsis. מה תפקידה?

"אחרי שהקמנו צוות מפתחים מוכשר ועתיר ידע בתחום פיתוח אפליקציות אנליטיות לניתוח מידע עסקי, הקמנו את APProsis - מרכז פיתוח שישמש כ-Back office למשימות פיתוח ויישום בתחומים מגוונים כגון: SAP BO Design Studio, SAP Predictive Analytics, Mobile Applications ועוד. בנוסף, מרכז הפיתוח נותן מענה ותמיכה מרחוק ליישומים שוטפים של לקוחות בתחומי הליבה של החברה. APProsis  מחולל שינוי בחוקי המשחק בתחום מתן השירותים. הרציונל מאחורי הקמתו הוא שבהגדרה מראש של תכולות ועבודת Off Site  של צוות מרכז הפיתוח, ניתן להשיג שיפור משמעותי בכל אחד משלושת הפרמטרים שכל פרויקט ופעילות נמדדים בהם: עלות, איכות וזמן. נכון להיום, צוות APProsis עוסק במשימות מגוונות כגון פיתוח לוחות מחוונים (Dashboards) לפי דרישת לקוח, פיתוח אפליקציות ניתוחיות, בניית מודלים סטטיסטיים לחיזוי ופיתוח רכיבים ויזואליים ייעודיים מבוססי Java script. העיקרון המנחה של כל היישומים שמפותחים על ידי APProsis הוא ההתייחסות לכל משימה בראייה הוליסטית כאל מוצר שמפותח, נבדק ומספק פתרון איכותי ושלם בכל רבדיו".

לסיכום, אומר ברקאי: "אנחנו רואים את מהפכת ה- Big Data Analytics סביבנו כל הזמן. הנוף הטכנולוגי סביבנו משתנה בקצבים מדהימים ומשפיע ישירות על אורח חיינו. כצרכנים, אנחנו לא מצליחים להבין מאיפה חברות יודעות לפנות אלינו דווקא כשאנחנו באזור הפעילות שלהם, כיצד חברות כרטיסי האשראי יודעות להתריע לנו שהכרטיס שלנו נגנב לפני שאנחנו בעצמנו שמנו לב ואיך זה שהמוכר בחנות החיות יודע מתי להציע לנו לחדש את מלאי האוכל לכלב בדיוק בזמן. ביג דאטה זו מציאות חיינו ואנחנו רק מתחילים לרתום אותה לשיפור תהליכי העבודה שלנו. כל ארגון, קטן כגדול, יהיה חייב להתאים את עצמו לעולם החדש ולנו באיי-פרוסיס יש את הידע והיכולות לעשות זאת".

כתבות שאולי פיספסתם

*#