תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מומחי EY מסבירים איך לנצח בכלכלת הדיגיטל

הכלכלה הדיגיטלית כבר כאן וארגונים רבים בעולם ובישראל מתחבטים בשאלה מה המשמעות של ארגון דיגיטלי, היכן מתחילים, כיצד מניבים ערך ללקוחות ולארגון ואיך לא מפספסים את השינוי הבא. אופיר טסל, מנהל EY Digital ב- EY ישראל, מסביר

הרבה מושגים טכנולוגיים חדשים נזרקים לאוויר בשנים האחרונות: Big data, IoT,Social Mobile, ואחרים. מהם ניתן ללמוד שהכלכלה שהכרנו משתנה מהיסוד ושהנהלות ודירקטוריונים חייבים לשנות תפיסות ותהליכים בארגונים. אך כמו במשל המוכר על הפיל וחבורת העיוורים, כשכל אחד רואה רק חלק קטן מהפיל, קשה לראות את התמונה כולה ולהבין את משמעות של כל השינויים האלה לגבי הארגון.

כדי לראות את הדברים מנקודת מבט אסטרטגית אמיתית, יש צורך בניסיון רב, ראיה רחבה של השוק כולו, ויכולת להכניס את הדברים למתודולוגיה מסודרת ומובנית. חטיבת הייעוץ של- EY היא אחת מהמובילות בעולם בנושא "דיגיטל והלקוח", עם אלפי יועצים בעולם ו- 350 יועצים בישראל לבדה.  שוחחנו עם אופיר טסל, מנהל EY Digital ב- EY ישראל.

אופיר טסל, מנהל EY Digital ב- EY ישראל

האם הכלכלה באמת עוברת מהפכה דיגיטלית, או שמדובר רק בגל של אימוץ טכנולוגיות חדשות?

"בהחלט. זוהי מהפכה במהירות מסחררת שלא הכרנו בעבר. צריך להסתכל על חברות ענק כגון בלוקבאסטר, נוקיה, בסט ביי וקודאק. אם לפני עשור הייתי אומר שהן ייעלמו היו מסתכלים עלי בתמיהה. המסר שאותו אנו מנסים להעביר לארגונים הוא שבכל יום צריך לקום בבוקר ולשאול – מה ה- Kodak Mistake שלי? לבדוק מה אני עושה לא נכון, גם אם אני המוביל והכי טוב בשוק. קודאק היא דוגמא נהדרת, כי היה ברשותה את הפתרון הטכנולוגי – הם פשוט פחדו להציג אותו כדי לא לעשות קניבליזציה.

קיימים מספר גורמים שאחראים למהפכה והעיקרי שבהם הוא השינוי בטכנולוגיה. הטכנולוגיה משנה את התפיסה העסקית של הלקוחות ושל העובדים - שמאז 2008, מועד יציאת הסמארטפון ופריצת ה-Social  מצפים לקבל  במסגרת עבודתם חוויה דומה לזו שהתרגלו לקבל כמשתמשים פרטיים. אנחנו מזהים כבר את המאפיינים המיוחדים של דור ה- Y, ה- Z ודור האלפא – שנולדו ב- 2008 עם הסמארטפון והפייסבוק. הם לא מכירים טלפון לא חכם, ולכן ה- DNA שלהם הוא דיגיטלי".  

מהי הגדרתך למושג כלכלת הדיגיטל?

"מדובר בשינוי המודלים העסקיים ודרך המדידה-כפועל יוצא של המהפכה הדיגיטלית- המונעים על-ידי השינויים המיקרו-כלכליים והמתאפשרים על-ידי טכנולוגיה מתקדמת. בנוסף, כלכלת הדיגיטל נוגעת בכל יחידות ומנהלי הארגון מרמת הדירקטוריון דרך המנכ"ל, סמנכ"ל הכספים הטכנולוגיה והשיווק". 

חוויה כוללת ורב-ערוצית

אז מה מאפיין את הארגון שיוביל בכלכלת הדיגיטל ?

"אנו מבחינים כי שני דברים עיקריים השתנו", מסביר טסל. "הראשון הוא החיבור בין הפיזי לווירטואלי, לא מספיק רק לנהל לקוח, אלא  צריך לייצר מחוייבות רציפה– קשר ויחסים עם הלקוח לאורך זמן, במרחב הפיזי והווירטואלי, לפני הקניה ואחרי הקניה במהלך מתן השירות. רק ארגון שיעניק חוויה כוללת ורב-ערוצית ללקוח יוכל ליהנות מהזדמנויות כלכלת הדיגיטלי. לדוגמא, עבור תחנות דלק אני מהווה כיום Consumer – כי הם לא מכירים אותי. אבל בעתיד אני אהיה Costumer – הם יידעו שאני מגיע לתחנה ויידעו להציע לי מוצרים משלימים לפי הרגלים קבועים שלי, לדוגמא, הם יציעו חלב או קוטג' כשאני מגיע בערב אחרי העבודה.

שנית, אנו רואים תעשיות המאמצות מודלים עסקיים חדשים. ענף הרפואה לדוגמא, מתחיל לעבור ממוצרים לשירותים בשל תפוגת רוב הפטנטים על תרופות עד 2020. רופא כבר יכול לנתח נתונים בזמן אמת, בעזרת ניטור און-ליין של מדדי בריאות שעולים לענן. בעוד מספר שנים כנראה שצורת החיוב של הרפואה תהיה בכלל לפי הצלחה, או אי-הצלחה של תרופה. במרוצת הזמן ולרוחב תעשיות שונות גם ארגוני B2B  יבינו שהם חלק ממשחק שינוי המודלים".

אז מה בעצם יכול להבטיח הצלחה בטרנספורמציה הדיגיטלית?

"המטבע החדש הוא ה- Data. לכל ארגון חייבת להיות תכנית אסטרטגית לאיסוף Data הן מן הסביבה הפנימית – לקוחות, מאפייני רכישה וכדומה – והן מן הסביבה החיצונית – מתחרים, מסרים ברשתות חברתיות וכיוצ"ב. בשכבה שמעל איסוף ה- Data נמצא בניתוח האנליטי שהשתנה. מתקיים מעבר מה- BI המסורתי – כמה מכרתי ואיפה – אל Predictive Analytics. דהיינו, פחות עיסוק בלקוח המיידי ומעבר לאיפיון הלקוח העתידי. בשלב המשלים נבצע עם הארגון תהליך בו נשלב את התובנות העסקיות שמצאנו בניתוח האנליטי לתוך תהליכי CRM והשיווק, או לשיחה של איש המכירות".

מפת יוזמות דיגיטלית

כיצד אתם מסייעים לארגונים לבצע את הטרנספורמציה הדיגיטלית הלכה למעשה?

"בארץ מתחילים להיכנס לעובי הקורה בכל הענפים, בעיקר בעולמות הקמעונאות, הבריאות והפארמה, הפיננסים והמגזר הציבורי. אנו מביאים לארגונים ידע בין-לאומי לרבות מבחני ביצועים, Case studies, פרקטיקות מובילות ופיתוחים חדשנים בכלל הענפים בעולם. במסגרת המתודולוגיה שלנו אנו מחלקים ארגונים לארבע קבוצות: הבתולים (Virgin), שלא עושים דבר ולא חושבים בכיוון; בעלי החזון Visionary שמדברים ולא עושים; המובילים Advanced שמדברים ועושים;  והקבוצה הגדולה  כיום בישראל, הנסחפים  Drifters, אלה שעושים פעולות בודדות רבות מבלי לבצע חיבור טקטי ואסטרטגי על בסיס תכנית סדורה. אנו מסייעים לארגונים להכין מפת יוזמות דיגיטליות, כבסיס לבניית תכנית עבודה דיגיטלית בשלושה ממדים: הכלכלי, הטכנולוגי והעסקי,  בהיבט הלקוחות.

מה עוד חשוב לארגון להבין?

"חשוב להבין שהדיגיטל כיום הוא ליבת העסקים הנוגעת בחדשנות, בתפעול ובלקוח. ומכאן שהנושא נוגע לכלל ההנהלה הבכירה ולדירקטוריון, כך שכל נושא תפקיד חייב להבין ולהכיר את המושגים ואת התחום. בעולם בו הכל הופך למהיר יותר, נוקטים פחות בתכנית אסטרטגית לחמש שנים. בבנק גדול אותו אנו מלווים, בוחנים מחדש את התוכנית הדיגיטלית כל חצי שנה.  צריך לעבוד במודל Agile גם כארגון שלם ולא רק במחלקות הפיתוח וליצור חדשנות מהר יותר. תכנן מוצר לעוד שנתיים, עלול לאחר את הרכבת.   העולם גם עובר לתפיסה שמותר לטעות, ולכן צריך לעשות כמה שיותר פיילוטים. לבסוף חשוב לוודא שהיועצים הנכונים מלווים אותך בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית – עם ידע גלובלי, חוצה גבולות ומגזרים".

מהו החיבור שלכם ל- SAP?

"EY וגם SAP עובדות עם הארגונים הגדולים בעולם. יש בין הגופים שותפות גלובלית רבת שנים ותפיסת העולם העסקית של החברות לשנת 2020 דומה. אנו מלווים כיום בארץ ובעולם ארגוני SAP רבים בביצוע הטרנספורמציה הדיגיטלית והתאמת הארגון לכלכלה החדשה- לכלכלת הדיגיטל".

כתבות שאולי פיספסתם

*#