תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

SAP נכנסת לעולם ה- Open Source

"מודל OEM מאפשר לחברות טכנולוגיה וסטארט-אפים להתמקד בליבת העשייה שלהן ולהגיע לשוק מהר יותר", אומר אריק לב, מנהל מכירות בכיר לתחום OEM ב- SAP המתייחס לשילוב פתרונות שלישי במוצרי חברות וארגונים

OEM (Original equipment manufacturer) הוא מונח המתייחס לשילוב פתרונות צד שלישי במוצרי חברות וארגונים, לרוב מתחום הטכנולוגיה. בפועל מדובר באחת הדרכים הנפוצות ביותר של חברות טכנולוגיה וסטארט-אפים להשיק באופן מהיר ואיכותי יותר מוצרים ופתרונות לשוק וללקוחותיהם. בעידן שבו ראשוניות ומהירות הם אלו שיכריעו מי יוביל את השוק, למודל ה-OEM מרכיב מרכזי בכך.

"במקום להמציא את הגלגל בכל דבר, חברות טכנולוגיה וסטארט-אפים יכולים באמצעות מודל OEM להשתמש בגלגל הקיים של מוצרים ופתרונות טכנולוגיים, שכבר הוכיחו את עצמם בשוק ויש להם גב ותמיכה בין-לאומית, וכך להתמקד בליבת העשייה שלהם ולהגיע לשוק מהר יותר", אומר אריק לב, מנהל מכירות בכיר לתחום OEM ב-SAP ישראל בראיון עימו.

תמונה של שתי נשים יושבות מול מחשב

ענקית הטכנולוגיה SAP נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם ובישראל בתחום ה-OEM בזכות מגוון פתרונותיה, מודלים עסקיים גמישים ותוכניות שותפים שפיתחה עבור חברות לקידום שיתופי פעולה, וכמובן בזכות נוכחות בין-לאומית ענפה לרבות בישראל.

להעשיר את היכולות

מיהן החברות שמודל OEM רלוונטי עבורן?

OEM" המוצע במודל עלויות אטרקטיבי ומותאם לכל חברה באופן ספציפי, מתאים למעשה לכל חברה, שמפתחת תוכנה במודל (Software as a Service) SaaS, או במודל On Premise בתוך כותלי הארגון, ושואפת להשיג Time To Market  מהיר יותר, בלי להתפשר על איכות הפתרון שהיא מספקת ללקוחותיה. בנוסף, מודל זה יכול להתאים לחברות שמעדיפות להשקיע את עיקרי משאביהן בליבת העשייה שלהן, אך במקביל להעשיר את יכולות המוצרים והפתרונות שלהן באמצעות שירותים משלימים העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה. ברוב המקרים מצב זה מאפיין חברות סטארט-אפ או חברות טכנולוגיות".

מהם היתרונות לרכוש במודל OEM בהשוואה לפיתוח עצמי?

"בשורה התחתונה, היתרונות מתבטאים הן בעלויות והן באיכות הפתרון ויכולות התמיכה, תחזוקה והחידושים השוטפים.

אריק לב, מנהל מכירות בכיר בSAP

במודל זה חברות לא נדרשות "להמציא את הגלגל" וקונות תשתית מוכנה. כך הן מצליחות להתמקד בליבת העשייה שלהן ולא באלמנטים צדדיים לפיתוח, וליהנות משילוב פתרונות משלימים ברמה הגבוהה ביותר למוצר שלהן במינימום משאבי פיתוח ותחזוקה. פיתוח עצמי של מוצר מאפס עלול לפגוע במיקוד של החברה ולסבך אותה בסבך של פיתוחים ותחזוקות מיותרות, בתחומים שהיא אינה מכירה ומנוסה ואין לה שום ערך מוסף אמיתי. בנוסף, התעסקות ברכיב שאינו בליבת החברה ואינו באותה רמת איכות של המרכיב העיקרי בפתרון שהיא מציעה ללקוחותיה עלול לפגוע בתדמית ובמוניטין המוצר כולו.

יתרון נוסף שחשוב לציין הוא, שברגע שחברה משלבת פתרון צד שלישי במוצר שלה במודל OEM, סביר שהיא גם תהנה מתמיכה שיווקית ועסקית נרחבת גם מאותו צד שלישי שמעוניין לקדם את מוצריו. במידה ומדובר בחברה גדולה בעלת פריסה גלובלית ותוכניות שותפים קיימות המקדמות את פתרונות החברות הלוקחות בהן חלק, הערך הוא עצום ומשמעותי".

להנגיש את המידע הארגוני

SAP HANA הוא אחד הפתרונות המובילים בתחום ה-OEM ובכלל. תוכל להרחיב על כך?

"זהו אחד הפתרונות הבולטים והמבוקשים בתחום כיום. הוא מנוע ה-In memory רב העוצמה שלנו SAP HANA. פתרון ייחודי זה יכול לאסוף כמויות מידע עצומות מכל מקור נתונים אפשרי כיום, בין אם מדובר במידע הקיים באופן מובנה או לא מובנה, לעבד אותו, לנתח ולייצר תובנות עסקיות ותפעוליות לאדם או מכונה אחרת. כך הוא מאפשר לחברות טכנולוגיות וסטארט-אפים להשיק מוצרים ופתרונות המבוססים על איסוף ועיבוד ביג דאטה, לרבות ביישומי IoT , לצד הצגת אנליטיקות ויזואליות ומתקדמות.

מעבר לכך, אנו מציעים גם את SAP HANA Vora - מנוע In-memory  חדשני, המתחבר לסביבת Hadoop ומסייע לחברות להשתמש במידע העצום לקבלת החלטות מדוייקות יותר בעזרת ניתוח Big Data ממקורות מידע ארגוניים וערוצים דיגיטלים שונים, תוך יצירת בידול בתעשיות שלהן מול חברות אחרות. SAP HANA Vora, שמתחבר לסביבת העבודה שלApache Spark , מנוע עיבוד מהיר במיוחד ליישומי Big Data  המבוסס קוד פתוח, (Open Source), מאפשר ניתוח ותחקור של המידע באופן אינטראקטיבי, על ידי Drill-Down  הן ממקורות מידע ארגוניים והן ממקורות מידע בסביבת הHadoop- .  כך משפר המנוע בצורה משמעותית את יכולת קבלת ההחלטות של חברות וארגונים מסביב לעולם. יתרון נוסף ל SAP HANA Vora שהוא מנגיש את המידע הארגוני הרלוונטי לכל מי שצריך אותו, לרבות מפתחים ו- Data scientists ומספק תשובות חשובות גם לשאלות שאנשי הארגון לא חשבו לשאול ומאפשר ניהול אחיד של המידע המבוזר, מה שמפשט את ניהול הביג דאטה בארגון לאנשי ה-IT.

"פתרון בולט אחר הוא פלטפורמת ה-BI (בינה עסקית) שלנו SAP Business Objects. פתרון זה מאפשר לכל חברה וסטארט-אפ לשלב את פתרון הדוחות והאנליטיקה שלנו כחלק מהפתרונות שלהם ולאפשר ללקוחותיהם ליהנות מניתוח והצגת מידע סביב הפתרונות שלהם בכלים המתקדמים והחדשניים ביותר. כיום אין כמעט פתרונות ושירותים ללא רכיב דוחות ומדדים ועל כן זה הופך את פתרון SAP Business Objects לאחד המבוקשים בתחום.

גב בינ"ל רחב

תוכל להרחיב על פתרונות אחרים שלכם שמשולבים במודל OEM ?

"אנו משלביםבמודל OEM גם ERP על כל מרכיביו. לדוגמא, לאחרונה חתמנו על הסכם אסטרטגי עם ראפיד אימג', חברה ישראלית המתמחה בפתרונות תוכנה לניהול מרפאות ומכונים רפואים על שילוב פתרוןSAP Business One  בליבת פתרון החברה במודל זה. פתרון זה, שהינו ה-ERP של SAP לעסקים קטנים ובינונים ישולב בפתרון של ראפיד אימג' ועל בסיסו היא תפתח את הדור הבא של פתרונות החברה לסביבה מתקדמת וחדשנית יותר. בימים אלו אנו מקדמים עוד שיתופי פעולה מסוג זה בוורטיקליים אחרים".

לסיכום, מהם הניסיון והיתרונות ש-SAP ישראל מציעה לחברות בתחום ה- OEM?

"ל-SAP ישראל ניסיון עשיר ומגוון בתחום לצד היכרות מעמיקה עם השוק הישראלי והאקו-סיסטם הטכנולוגי, הכולל חברות היי-טק וסטארט-אפים. ידע וניסיון זה, לצד הפתרונות המתקדמים והמגוונים של SAP, שנפוצים מאוד בקרב חברות וארגונים בישראל, הופך אותנו לשותף טבעי כמעט לכל חברה וארגון בישראל. בנוסף, אנו מביאים עימנו גב רחב ובין-לאומי, מגוון רחב של תוכניות שותפים גמישות ואטרקטיביות, עם ליווי צמוד ומקצועי לאורך כל הדרך, וכן חיבור לשותפים של SAP  ואף ללקוחותיה, שיכולים לגלות עניין בפתרונות החברות שמשלבות את מוצרינו במודל OEM. ב-SAP אנו רואים את השותפים שלנו כחלק בלתי נפרד מהצלחתנו בעולם ובישראל ועל כן חשוב לנו לטפח ולקדם את אותן חברות שבוחרות בפתרונות שלנו במודל "OEM.

----------------------------------------------

האקסלרטור של SAP בתחום IoT  וביג דאטה

האקסלרטור של SAP וסלע יסייע לחברות בתחום יישומי ביג דאטה ו'האינטרנט של הדברים' לקדם פתרונות על בסיס טכנולוגיות SAP

כחלק מתוכניות השותפים והפעילות של SAP ישראל לקידום פתרונותיה במודל OEM ובכלל, השיקו לאחרונה SAP ישראל וחברת סלע, המספקת שירותים ופתרונות עסקיים טכנולוגיים מתקדמים ללקוחות על בסיס פתרונות SAP, אקסלרטור ייחודי בתחום ביג דאטה ו- IoT (האינטרנט של הדברים) שיסייע לחברות טכנולוגיות וסטארט-אפים לקדם ולהשיק פתרונות ושירותים חדשניים בתחומים אלה, על בסיס טכנולוגיות SAP ובראשן SAP HANA.

אקסלקרטור זה, שמתבצע בהמשך לשיתוף הפעולה האסטרטגי בין SAP ישראל לסלע יתקיים בכל רבעון, במשך חמישה ימים, ובמסגרתו חברות טכנולוגיות עם רעיון ראשוני יוכלו לקבל ייעוץ, הכוונה וכלים ללא כל עלות לטובת פיתוח הרעיון שלהם - משלב הארכיטקטורה והאיפיון הראשוני ועד בניית אב-טיפוס. מטרת האקסלרטור היא  לאפשר לחברות שישתתפו לפתח תהליכים חדשניים האפשריים למימוש רק על גבי פלטפורמת SAP HANA.

כתבות שאולי פיספסתם

*#