"אושר זה לתעד בטלפון תמונה של רגע שלא יחזור"

הוא הפך את הצילום בטלפון הנייד לאומנות, התמונות שלו כיכבו על שערי עיתונים ושלטי חוצות וכולם רוצים להיות חברים שלו. הצלם ואיש התוכן עידו איז'ק, מצלם את עצמו ועונה על השאלון של Samsung Galaxy Note10 | פרויקט מיוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו איז'ק
צלם ובעל חברה לייצור תוכן
עידו איז'ק, צלם ובעל חברה לייצור תוכןצילום: עידו איז'ק izsak@
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם

עידו איז'ק, גבעתיים

משהו שכדאי לדעת:  אחרי שהיועצת בחטיבה אמרה שלא יצא ממנו כלום ושילך ללמוד מכונאות רכב, הוא הצליח לשכנע אותה להעביר אותו למגמת הצילום. מאז הכל היסטוריה

איך נראה יום עבודה שלך?
"בסדר הזה: קפה, מיילים, חדשות, אינסטגרם, צילומים, משרד, בריכה, חברים, אירועים".

מה חלמת להיות כשהיית קטן?
"להיות גדול. לא היו לי חלומות ספציפיים יותר".

"בגיל 27, כשכבר הייתי צלם אופנה, פתאום ההצלחה הכתה בי בגדול"צילום: עידו איז'ק izsak@

מה הייתה העבודה הראשונה שלך?
"כשהייתי בן 15 עבדתי במשתלה, קטפתי שם תפוזים לפרנסתי. תמיד הייתי חובב משתלות וזו הייתה המשתלה שההורים שלי קנו בה בכפר אז"ר, לא רחוק מהבית שלנו. שאלתי אם הם מחפשים עובד, הם אמרו שכן וכך התחיל הרומן בינינו".

מתי בפעם הראשונה הרגשת שהצלחת?
"בגיל 27, כשכבר הייתי צלם אופנה, פתאום ההצלחה הכתה בי בגדול. בשבוע אחד כל שלטי החוצות ברחובות וכל השערים בכל העיתונים הכי נחשבים היו עם צילומים שלי. לא משנה איפה הייתי, ראיתי את התמונות שלי, והבנתי שכנראה עשיתי משהו נכון".

מה העצה הכי טובה שקיבלת בדרך?
"'אל תהיה צודק, תהיה חכם'. זו עצה שנתן לי הפילוסוף ג'ורג' ברנרד איז'ק. במקרה הוא גם אבא שלי".

היה רגע של משבר שממנו יצאת מחוזק עוד יותר?
"לפני מספר שנים משרד פרסום גדול שעבדתי אתו באופן צמוד פשט את הרגל, והשאיר אותי עם בור כלכלי מטורף . זו הייתה מכה גדולה מאוד, אבל אחרי שיצאתי מההלם החלטתי להתאושש ועבדתי כמו מטורף כדי לצאת מזה".

מה אתה הכי אוהב בעבודה הנוכחית שלך?
"לפגוש אנשים שונים מכל המגזרים וכל שכבות האוכלוסייה, גם סלבס מצד אחד וגם אנשים שאני פוגש ברחוב מהצד השני. קיבלתי את הטלפון הראשון בשנת 1999 ובשנת 2010 קיבלתי החלטה שאני מצלם רק בטלפון, זה היה טרום עידן הסמרטפונים. אפשר להגיד שהייתי קצת חלוץ בזה, וזה הוכיח את עצמו. היופי בלצלם בטלפון הנייד זה שהמצולם לא מרגיש מאוים, כי הוא לא צריך להתכונן במיוחד. זה לכאורה 'על הדרך', אבל במכשירים החדשים של סמסונג כל מצלמה מוציאה איכות שלא מתפשרת בשום דבר לעומת מצלמה מקצועית אחרת".

איזו תכונה צריך לדעתך כדי להצליח בגדול ולפרוץ גבולות?
"להגיב בדרך הטובה ביותר לשינויים. עצם העובדה שעברתי ממצלמה קונבנציונלית לטלפון נייד הייתה הלם מאוד גדול מצד חברים שלי, צלמים מקצועיים. בהתחלה כשבאתי למשרדי פרסום הסתכלו עליי מאוד מוזר, אמרתי שאני מצלם עם הנייד והם אמרו שזה חובבני. שאלו אותי מה עובר עליי. אמרו שטלפון נועד לדבר בו וזהו. היום כולם כבר יודעים כמה הם טעו".

לאיזו אפליקציה אתה מחובר יותר מאחרות במכשיר הנייד שלך?
"אינסטגרם כמובן, שם המוזיאון שלי"

איזה חלום עוד לא הגשמת?
"ילדים".

__________________________

במסגרת פרויקט "Stop thinking, Start Making" של TheMarker Labels ו-Samsung Galaxy Note10 בחרנו לשים זרקור על סיפורם של 10 ישראלים שלא פחדו להעז, לצאת מהקופסא ולשנות את העולם כל אחד בדרכו. עידו איז'ק התלווה אל כל אחד ואחת מהם ותיעד את חייהם בעזרת המצלמה של ה-Galaxy Note10. 

הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום של כל אחד ואחת מהם, והדרישות שלהם מהמכשיר בהתאם. שיהיה גם סמארטפון, גם מחשב, גם מגרש משחקים, גם עט חכם, גם אולפן וידיאו וגם עם המצלמה הכי מקצועית שיש. והכול במכשיר אחד. מזל שהמציאו להם אחד כזה.

רוצים לגלות עוד על ה-Galaxy Note10, מכשיר הדגל החדש של Samsung? לחצו כאן

חזרה לרשימת 10 הישראלים פורצי הדרך