"כדי לפרוץ גבולות, חייבים להיות יצירתיים"

יש לו את הפלאפל ובית הקפה הכי מדליקים בתל-אביב, הוא בונה קונספטים למלונות וחי את החלום. איש הקריאייטיב והיזם הקולינרי בנצי ארבל, עונה על השאלון של Samsung Galaxy Note10 | פרויקט מיוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנצי ארבל
בן 34, איש קריאייטיב ויזם קולינרי
בנצי ארבל בן 34, איש קריאייטיב ויזם קולינריצילום: עידו איז'ק izsak@
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם

בנצי ארבל, בן 34 מתל-אביב

משהו שכדאי לדעת: כשהיה חייל, החליט לנסות ולהכין צ'יפס קפוא בקומקום החשמלי. הוא מילא אותו בשמן, וגרם להפסקת חשמל בכל הבסיס. כעונש הוא קיבל ריתוק של 35 ימים

איך נראה יום עבודה שלך?
"כל יום מתחיל אצלי בחצי שעה של 'מחשבות' או 'מדיטציה', שבה אני חולם את היום שלי ומה שיש לי לעשות. יוצא מהבית וכל יום נראה אחרת, בין 'מפגש אושר' לקיוסק בסקין לדן קיסריה למלון לינק ולעוד ייעוצים של קריאייטיב שיווק ואסטרטגיה. מאוד משתדל בצהריים להיות במקום שלי – 'מפגש אושר' ולהרגיש אותו. אני משתדל ליישם בכל מקום שאני מקים או עובד על הקונספט שלו, את מוטיב ה'אושר'. להיות יצירתי ולפרוץ גבולות מחשבתיים".

"יש תכונה אחת שמשותפת לכל האנשים המצליחים והיא דבקות במטרה"צילום: עידו איז'ק izsak@

מה חלמת להיות כשהיית קטן?
"לא יאומן, אבל ממש רציתי להיות עורך דין".

מה הייתה העבודה הראשונה שלך?
"הייתי בן 15 ועבדתי בניקוי דגים בסניף מגה בנשר".

מתי בפעם הראשונה הרגשת שהצלחת?
"קריירה היא דבר ארוך ולהרגיש הצלחה אפשר לדעתי רק בדיעבד. כשאני מסתכל היום אחורה, עשיתי הרבה דברים שהצליחו. מ'אושר', דרך הבר הקולינרי המשוגע סורא מארה ועד לדן קיסריה שבניתי לו את הקונספט מחדש כריזורט של אושר. אבל משהו בפרויקט של קיסריה גורם לי להרגיש באמת נחת, והרגשה של משהו מוצלח שעשיתי".

מה העצה הכי טובה שקיבלת בדרך?
"יש לי חבר מאוד קרוב, שהוא אחד האנשים המצליחים והחכמים שהכרתי. ממנו למדתי דבר אחד קטן, אבל גדול. לקחת הפסקות. יש משהו מאוד הישגי בלקחת הפסקות מתוכננות. העבודה בחיים לא נגמרת, ועצם לקיחת ההפסקה היא נקודת ציון חשובה בעשייה ובאמירה כלפי עצמך שאתה פשוט עוצר בידיעה שהכול ממשיך סביבך. יש המון דברים חזקים במחשבה הזאת".

היה רגע של משבר שממנו יצאת מחוזק עוד יותר?
"משבר זה עניין של נקודת מבט, ואין לי איזה רגע כזה מיוחד שהרגשתי משבר. אבל נראה לי שלרוב האנשים זה ישמע כמו משבר אז אני אחלוק – בשנת 2007, באמצע מכינה באוניברסיטה, עברתי התמוטטות נפשית שהובילה לחופשה בת 47 ימים בבית חולים פסיכיאטרי. משם יצאתי לחיים פרופורציונאליים ומלאי אושר".

מה אתה הכי אוהב בעבודה הנוכחית שלך?
"תמיד חשבתי הרבה, הרבה יותר מרוב האנשים לידי, וזה לא הפסיק גם כטבח שעובד 300 שעות בחודש על המחבתות. אז היום, בגלל שאני בעצם רק עובד עם הראש, זה תמיד מרגיש כאילו אני לא עובד. אני כל הזמן מחפש את הדבר הבא, או איך אפשר לעשות את הדבר הקיים לטוב ויצירתי ומעניין יותר".

איזו תכונה צריך לדעתך כדי להצליח בגדול ולפרוץ גבולות?
"יש תכונה אחת שמשותפת לכל האנשים המצליחים והיא דבקות במטרה. אבל זה לא יביא אותך לפרוץ גבולות. כדי לפרוץ גבולות צריך להוסיף למשוואה גם יצירתיות".

לאיזו אפליקציה אתה מחובר יותר מאחרות במכשיר הנייד שלך?
"ברור שכל אפליקציות הסושיאל כמו אינסטגרם ווואטסאפ. אבל חוץ מזה יש גם אפליקציה של הכנת פרזנטציות, שבה אני הופך כל רעיון למצגת"

איזה חלום עוד לא הגשמת?
"בזמן הלימודים גרתי בדרום איטליה ויש לי חלום לחזור ולגור שם עם המשפחה".

__________________________

במסגרת פרויקט "Stop thinking, Start Making" של TheMarker Labels ו-Samsung Galaxy Note10 בחרנו לשים זרקור על סיפורם של 10 ישראלים שלא פחדו להעז, לצאת מהקופסא ולשנות את העולם כל אחד בדרכו. עידו איז'ק התלווה אל כל אחד ואחת מהם ותיעד את חייהם בעזרת המצלמה של ה-Galaxy Note10. 

הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום של כל אחד ואחת מהם, והדרישות שלהם מהמכשיר בהתאם. שיהיה גם סמארטפון, גם מחשב, גם מגרש משחקים, גם עט חכם, גם אולפן וידיאו וגם עם המצלמה הכי מקצועית שיש. והכול במכשיר אחד. מזל שהמציאו להם אחד כזה.

רוצים לגלות עוד על ה-Galaxy Note10, מכשיר הדגל החדש של Samsung? לחצו כאן

חזרה לרשימת 10 הישראלים פורצי הדרך