"אסור לפחד מטעויות, חייבים לחגוג הצלחות"

היא כבשה את מסלולי תצוגות האופנה בישראל, הלבישה את נטע ברזילי לאירוויזיון ויצרה בגדים במיוחד עבור ביונסה. מעצבת האופנה שחר אבנט עונה על השאלון של Samsung Galaxy Note10 | פרויקט מיוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחר אבנט
שחר אבנט בת 30, מעצבת אופנהצילום: עידו איז'ק izsak@
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם
דני ספקטור, תוכן מקודם
תוכן מקודם

שחר אבנט, בת 30 מגבעתיים

משהו שכדאי לדעת: שחר החליטה שהיא רוצה להיות מעצבת אופנה בגיל 15, אחרי שסבתה לימדה אותה לסרוג את הצעיף הראשון שלה

איך נראה יום עבודה שלך?
"קצת קלישאה, אבל באמת שכל יום עבודה שלי נראה אחרת. לשמחתי לרוב אני מתרוצצת בין מקומות, פוגשת הרבה מאוד אנשים ומפעילה את הראש והידיים שלי. זה משתנה בין התקופות ובהתאם לעבודה על קולקציה ופרויקטים מיוחדים. יש תקופות שאני פוגשת הרבה לקוחות, בעלי מקצוע וספקים. יש תקופות שאני בעיקר מעצבת, ואז אני מציירת, מחפשת בדים ורוקמת. בקיצור, כיף לי לאללה".

"בגיל 15 החלטתי שאני אהיה מעצבת אופנה"צילום: עידו איז'ק izsak@

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?
"בגיל 15 החלטתי שאני אהיה מעצבת אופנה. לפני זה לא חשבתי על זה ממש".

היה רגע של משבר שממנו יצאת מחוזקת עוד יותר?
"מלא רגעים כאלה, כמעט כל הזמן. יש לי ציור בסטודיו שכתבתי עליו משפט - 'תמיד כשאני מרגישה שאני מתפרקת אני מגלה שגדלתי הכי הרבה'. הציור הזה תלוי מעל השולחן שלי. כשעברתי לסטודיו שלי, זה היה אחרי שעבדתי במשך שנה מדירת שני חדרים בדרום תל-אביב. זה היה לי ברור שאני חייבת לעשות את המעבר הזה, אבל ברגע שנכנסתי לסטודיו כמובן שקרו מלא תקלות בדרך, זה היה יום של סערה מטורפת וירד מלא גשם וחלון אחד היה חסר בסטודיו וכל הארגזים נרטבו, כולל אותי. הגעתי בבוקר לסטודיו ולא ידעתי מה לעשות, נתקפתי פחד מטורף והתחלתי לבכות, הייתי בשוק. לאט לאט באו חברים ומשפחה ועבדנו כל הסופ"ש. ביום ראשון היה לי סטודיו! הדבר הראשון שעשיתי היה הציור הזה".

מה הייתה העבודה הראשונה שלך?
"בגיל 15 התחלתי לעשות בייביסיטר באופן קבוע, במקביל בחופש הגדול הייתי עובדת במוסך של משאיות, עוזרת להם במה שצריך".

צילום: עידו איז'ק izsak@

מתי בפעם הראשונה הרגשת שהצלחת?
"שנה ב' בלימודים בשנקר הייתה לי בפעם הראשונה ביקורת ממש מוצלחת. כל המבקרים אהבו מאוד את העבודה שלי, וכולם אמרו שהעבודה מרגשת איתם. עבורי זאת הייתה הפעם הראשונה ששמעתי כאלו מילים מושלמות על משהו שאני עשיתי. סיימתי את הביקורת וידעתי שהצלחתי".

מה העצה הכי טובה שקיבלת בדרך?
"שאם אני רוצה ללמוד מנסיון של מישהו אחר, תמיד עדיף לשאול מישהו שהפסיד ולא מישהו שניצח. מאוד קשה לדעת למה הצלחת, יותר פשוט להבין איפה טעית ומה עשית לא נכון".

מה את הכי אוהבת בעבודה הנוכחית שלך?
"את העבודה! העבודה הזו זה אני. מכל בחינה. זה הדבר הכי מרגש ומשמח וקשה שעשיתי בחיי. אבל אני חושבת שזה באמת כמו להוליד ילד – לא שאני לא יודעת, אני לא אימא - זה נפרד ממך, אבל זה אתה וזה עולם ומלואו".

איזו תכונה צריך לדעתך כדי להצליח בגדול ולפרוץ גבולות?
"צריך לא להתייאש בחיים. לא לפחד לטעות. להיות עם דרייב שלא נגמר ובעיקר ללמוד כל הזמן. הדרך שלי זה לא להקשות על עצמי אלא כל הזמן לשאול את עצמי איך אני יכולה לעזור... מן הסתם יהיו מלא טעויות אז לא לכעוס עליהן. ומנגד כשמשהו מצליח לחגוג אותו ולשמוח אותו עד הסוף - זה חשוב!".

לאיזו אפליקציה את מחוברת יותר מאחרות במכשיר הנייד שלך?
"האמת? לא משתמשת באפליקציות. רק באינסטגרם! ובמייל ובווטסאפ"

איזה חלום עוד לא הגשמת?
"אני רוצה להיות מיליונרית".

__________________________

במסגרת פרויקט "Stop thinking, Start Making" של TheMarker Labels ו-Samsung Galaxy Note10 בחרנו לשים זרקור על סיפורם של 10 ישראלים שלא פחדו להעז, לצאת מהקופסא ולשנות את העולם כל אחד בדרכו. עידו איז'ק התלווה אל כל אחד ואחת מהם ותיעד את חייהם בעזרת המצלמה של ה-Galaxy Note10. 

הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום של כל אחד ואחת מהם, והדרישות שלהם מהמכשיר בהתאם. שיהיה גם סמארטפון, גם מחשב, גם מגרש משחקים, גם עט חכם, גם אולפן וידיאו וגם עם המצלמה הכי מקצועית שיש. והכול במכשיר אחד. מזל שהמציאו להם אחד כזה.

רוצים לגלות עוד על ה-Galaxy Note10, מכשיר הדגל החדש של Samsung? לחצו כאן

חזרה לרשימת 10 הישראלים פורצי הדרך