"כשאומרים לי לא, אעשה הכול כדי שיהיה כן"

היא ייסדה את תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", הביאה את זיכרון השואה לביתם של מאות אלפים והקימה רשת בתי ספר מכילים. היזמית החברתית עדי אלטשולר עונה על השאלון של Samsung Galaxy Note10 | פרויקט מיוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי אלטשולר
בת 32, יזמית חברתית, תל-אביב
עדי אלטשולר בת 32, יזמית חברתיתצילום: עידו איז'ק izsak@
דני ספקטור
תוכן מקודם
דני ספקטור
תוכן מקודם

עדי אלטשולר, בת 32 מתל-אביב

משהו שכדאי לדעת: היא נאמה באו"ם כנציגת היזמות והיצירתיות הישראלית

איך נראה יום עבודה שלך?
"הימים שלי עמוסים ודינאמיים. אני ישנה מעט.הרבה נסיעות ברחבי הארץ. הרצאות, מפגשים עם אנשי חינוך, רשויות מקומיות, תורמים, הורים ותלמידים. יש גם זמן ביום שאני לוקחת לחשיבה ופיתוח. לרוב עם השותפות שלי כי רק מתוך עבודת צוות אפשר לחולל שינויים. לפני כל מפגש אני מדמיינת מה הייתי רוצה שיקרה, ואחרי שיש לי תמונה של מה יכול לקרות, אני מנסה להקשיב למי שמולי, להיות עם לב פתוח באמת ללמידה. כשאני עם הילדים אני שמה אתה הנייד בצד כמה שאפשר, ומשתדלת להיות בנוכחות מלאה".

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?
"אף פעם לא ידעתי מה ארצה להיות כשאגדל וגם היום אני לא יודעת. האמת, אני גם לא רוצה לדעת. אני פוגשת את המציאות, ופתאום יש משהו שנוגע לי בלב ואז אני פשוט מתמסרת אליו והופכת אותו למשימה עד שהמציאות משתנה. אני לא מתכננת מה הדבר הבא. זה תהליך שקורה מחיבור טבעי וספונטני ,ואני נהנית מהחופש ליצור לשנות ולהשתנות".

מה הייתה העבודה הראשונה שלך?
"עבדתי בחנות פרחים בגיל 14 עד שהתגייסתי, התחלתי בתור שוטפת דלאים של פרחים ועם השנים הפכתי לשוזרת.  עד היום פרחים וצמחים זו האהבה שלי. מדי פעם אני נכנסת לחנויות פרחים ומבקשת לשזור זרים ומשאירה אותם בחנות.יש לי חלום שתהיה לי חוות סוקולנטים".

"אני לא מתכננת מה הדבר הבא. זה תהליך שקורה מחיבור טבעי וספונטני"צילום: עידו איז'ק izsak@

מתי בפעם הראשונה הרגשת שהצלחת?
"בקייטנה, כשהייתי בת 6, בנסיעת אוטובוס המדריך שאל מה משמעות המילים 'גור לך' בשיר 'עוף גוזל', ועניתי תשובה נכונה וזכיתי בקופסת מסטיקים צבעוניים לכל הקבוצה שלי. הייתי גאה בעצמי כי בכיתה לא נחשבתי לילדה חכמה במיוחד, הייתי תמיד חלק מהמתקשים והנה פתאום דווקא אני ידעתי את התשובה הנכונה והרגשתי חכמה ועוד קיבלתי מסטיקים ושמחתי את החברים והחברות".

מה העצה הכי טובה שקיבלת בדרך?
"שקשה זה לאו דווקא רע. אמרה לי את זה קלאודיה קובי, שותפתי להקמת כנפיים של קרמבו, אמו של כפיר קובי ז"ל החניך הראשון בתנועה וההשראה להקמתה".

היה רגע של משבר שממנו יצאת מחוזקת עוד יותר?
"אין סוף רגעי משבר, ומכולם קמתי מחוזקת. אחד מהם היה לפני חצי שנה כשאחד התורמים הגדולים התומכים בפעילות של הארגון שלי הודיע שלא יוכל לתמוך יותר. סמכתי על התרומה שלו והייתי ממש לקראת לידה ללא כוחות ולא היה לי ברור מאיפה אגייס בזמן קצר את התקציב לו אני זקוקה להמשיך לפעול. כתבתי מייל לכמה מחברי הקרובים ביותר ושתפתי במשבר שאני חווה, ושניים מהם- פרופסור דן אריאלי ודורון לבנת פשוט נרתמו ותרמו את הסכום שהיה חסר ובכך איפשרו לנו להמשיך לפעול ולי ללדת בראש שקט".

מה את הכי אוהבת בעבודה הנוכחית שלך?
"את הצוות שלי. חבורת נשים שותפות מופלאות לבריאת רשת בתי הספר המכילים. היוצרות הכי מוכשרות שיש שעושות לי בית ספר. מורות ותלמידות שלי. אהובות נפשי. וכמובן רגעים קטנים שמראים לי שהחלום כבר כאן. שזה קורה. אלה רגעים שמזכירים לי שאנחנו בדרך הנכונה גם אם היא ארוכה".

איזו תכונה צריך לדעתך כדי להצליח בגדול ולפרוץ גבולות?
"אומץ לב לא לבקש רשות מאף אחד לשנות. מקסימום לבקש סליחה".

לאיזו אפליקציה את מחוברת יותר מאחרות במכשיר הנייד שלך?
"הוואטסאפ הוא כלי עבודה משמעותי עבורי. אין לי אינסטרגם ואני משתדלת להיות כמה שפחות בפייסבוק כי עבורי זו אנרגיה מבוזבזת ומכלה".

איזה חלום עוד לא הגשמת?
"להפוך את כל בתי הספר בעולם למכילים. כאלה שרואים בכל ילד וילדה מיוחדים ושייכים ובהם המגוון האנושי הוא נכס ולא נטל".

__________________________

במסגרת פרויקט "Stop thinking, Start Making" של TheMarker Labels ו-Samsung Galaxy Note10 בחרנו לשים זרקור על סיפורם של 10 ישראלים שלא פחדו להעז, לצאת מהקופסא ולשנות את העולם כל אחד בדרכו. עידו איז'ק התלווה אל כל אחד ואחת מהם ותיעד את חייהם בעזרת המצלמה של ה-Galaxy Note10. 

הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום של כל אחד ואחת מהם, והדרישות שלהם מהמכשיר בהתאם. שיהיה גם סמארטפון, גם מחשב, גם מגרש משחקים, גם עט חכם, גם אולפן וידיאו וגם עם המצלמה הכי מקצועית שיש. והכול במכשיר אחד. מזל שהמציאו להם אחד כזה.

רוצים לגלות עוד על ה-Galaxy Note10, מכשיר הדגל החדש של Samsung? לחצו כאן

חזרה לרשימת 10 הישראלים פורצי הדרך