תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אז עד כמה באמת הפרויקטים לפי תמ"א 38 חזקים בפני רעידות אדמה?

פרויקטים לפי תמ"א 38 הם הדבר החם ביותר במרכזי הערים הנחשקות בישראל. עם זאת, נראה שבמרביתם החיזוק בפני רעידות אדמה אינו עומד בתקן הישראלי. לחברת שק בטון יש פתרון לכך, ובדרך הם יהפכו את הפרויקט לידידותי וירוק יותר לסביבתו.

התחדשות עירונית היא ללא ספק המגמה המובילה בתחום הבניה בלב אזורי הביקוש. נכון להיום למעלה מ- 2000 פרויקטים ממתינים להיתרים ברשויות התכנון, עוד כ- 1300 נמצאים בתהליכי בניה וכ- 600 פרויקטים כבר אוכלסו ברחבי הארץ.

היתרונות של פרויקטים אלה ברורים הן ליזמים, הן לבעלי הדירות והן לרוכשים, אולם ביצועם מציב בפניהם אתגרים מהותיים, הנובעים, משתי סיבות עיקריות:

הראשונה נובעת מהעובדה כי כמעט בכל אתרי הבניה בישראל, לרבות בפרויקטים להתחדשות עירונית, לא עומדים בתקן הישראלי הנוגע ליציקות בטון.

תמונה לפני

הסיבה השנייה נובעת מהעובדה שמרבית אתרי הפרויקטים בהתחדשות עירונית ממוקמים בלב אזורים אורבניים המאוכלסים בצפיפות והעבודות בהן מפרות את שגרת החיים ברחוב ועלולות לייצר מפגעים סביבתיים משמעותיים.

האתגר האמיתי – הבניינים אינם מחוזקים באמת בפני רעידות אדמה

כזכור – תמ"א 38 מתבססת בעיקרה על עקרון שגורס כי הבניינים שנבנו לפני שנות השמונים אינם חסינים בפני רעידות אדמה ולכן יש לחזק את היסודות באופן מהותי ו"על הדרך" להוסיף לדירות ממ"דים שיהוו פתרון לפגיעה בעורף הישראלי בעת עימות בטחוני.

עם זאת, המציאות בשטח היא אחרת לגמרי. למרות שיש תקן ישראלי ברור ומחייב בתחום חוזק הבטון בכל המבנים בישראל, ועל אחת כמה וכמה בפרויקטים בתמ"א 38 (הן בתוספת על מבנה והן בפינוי בינוי) הרי שתקן זה אינו מיושם כלל ועיקר. רק בטון שעומד בתקן הישראלי נחשב לחומר קונסטרוקטיבי שיכול לשמש ליציקות בבניין.

כיצד קורה דבר כזה? התקן קובע במפורש מה יחידת החוזק שאמורה להיות בכל יציקת בטון, בכל אחד מחלקי הבניין. יחידת חוזק זו מתייחסת לעמידות הבטון במשקל אותו הוא דוחק.

תמונה אחרי

עם זאת, כמעט בכל אתרי הבניה בישראל, הבטון המיוצר באמצעות ערבוב של חומרי המליטה השונים בידי פועלי בניין שונים באתר ועל פי הניסיון וההרגל שלהם, אינו עומד לבדיקה יחסית לתקן.

לכן, אין אפשרות לבדוק האם הוא עומד בתקן ויותר מכך – עד כמה הוא רחוק ממנו. עובדה זו מהווה סיכון מהותי לבניין וליושביו משום שלא ניתן לדעת היכן נמצאות היציקות החלשות יותר ומתי הן יכרעו תחת המעמסה.

בהתחשב ברעיון כי כל תכליתה של התכנית הוא להפוך את הבניינים בלב הערים לחסינים בפני רעידות אדמה, הרי שהעובדה שמלכתחילה ברור כי הבטון אינו עומד בתקן הישראלי, עוקרת את הפרויקטים מייעודם המסורתי.

בהקשר זה יש עוד מימד שמקשה על יצירת בטון קונסטרוקטיבי שעומד בתקן הישראלי – בשל הצפיפות של אזורי הביקוש, הרי שבחלק מהמקרים לא ניתן להכניס לרחובות המיושבים מערבלי בטון גדולים, המסוגלים לייצר את הבטון הנדרש. דבר זה מקשה עוד יותר על היכולת לייצר בטון המתאים לדרישות התקן ומבטיח חיזוק אמיתי של הבניין.

יתר על כן, בפרויקטים של חיזוק הבניין הקיים ותוספת קומות (תמ"א 38 א'), היזמים נדרשים בדרך כלל לטפל בבטון שעם הזמן סבל מפגעי קורוזיה ומלחים. לכן, פעילות החיזוק דורשת לא רק תיקון המפגעים הנראים לעיין אלא גם פעולות חיזוק שימנעו את התפשטות הנזקים. בשל האתגרים שפירטנו עד כה, מרבית הקונסטרוקטורים מתקשים לתת מענה לחיזוק ולמניעה, לכן חלקם מעדיפים שלא לקחת אחריות על תהליך החיזוק.

הכירו את מוצרי שק בטון>>

זהירות – חיים בעיר

עמוד בניין לפני
עמוד בניין אחרי

פרויקטים בהתחדשות עירונית, מטבעם, מופיעים בעיקר בלב הערים המבוקשות ביותר בישראל. מתחמים אלה מאופיינים בצפיפות בנייה גבוהה, מעירוב שימושים אינטנסיבי בין מגורים, מסחר, שירותים ועוד, וחשוב מכל – ממספר רב של עוברי אורח ברגל, ברכב ובאופניים שמעוניינים להמשיך בשגרת חייהם ללא עיכובים, הפרעות ואיומים לבטיחות ולאיכות החיים.

מדוע כל אלה מהווים אתגר? משום שאתרי בניה מהווים מטרד משמעותי לכל הסובבים אותם: הרעש, התנועה, החומרים המסוכנים וכמובן, המנופים, חומרי הבניה, נועדו באופן טבעי להיות רחוקים מסביבה אנושית ועל אחת כמה וכמה מעיר חיה ונושמת.

בניגוד לאתרי בניה הנמצאים בשולי הערים או בשכונות חדשות, קשה מאוד להכניס לאתרי הבניה של פרויקטים בהתחדשות עירונית משאיות ענק ומערבלי בטון. זאת משום שבחלק מהמקרים מדובר ברחובות צרים ועמוסים, בהם יש תנועת הולכי רגל וחנייה של כלי רכב פרטיים. לכן, יש להעביר את חומרי הגלם באופן מהיר ויעיל, מבלי ליצור הפרעה לתנועת כלי הרכב והאנשים ומבלי לסכן אותם.

לא מדובר פה רק בהפרעה תנועתית לצד פגיעה באיכות החיים, אלא גם בסיכון בריאותי מהותי. אותם חומרים באתרי הבניה, כדוגמת צמנט בשקים, הינם חומרים מסוכנים למגע הגורמים לבעיות נשימה ועלולים אף לגרום לכוויות בעור, למי שבאים אתו במגע. חומרים אלו מסוכנים במיוחד עבור קבוצות סיכון דוגמת תינוקות, נשים בהריון וזקנים, להם מערכת חיסונית רגישה במיוחד.

כל הפתרונות בשק אחד

כל ישראלי שמסתובב בסביבת אתרי בניה בחו"ל אינו יכול שלא להשתומם מההבדלים: בחו"ל מדובר ב"בתי מרקחת" של ממש, שהשפעתם אינה מורגשת על הסביבה. הסיבה העיקרית לכך היא שילוב שיטות מתקדמות לבנייה וכמובן – שדרוג מתמיד של חומרי הבניה והתאמתם למציאות הפיזית של אתר הבניה.

חברת שק בטון מובילה את שדרוגם של אתרי הבנייה הישראלים, בדרך להפיכתם לנעימים ובטוחים יותר לסביבתם, וכמובן להתייעלות האתר ולעמידה בתקנים המחייבים.

החברה מייצרת תערובות מוכנות לבניה, המתאימות במיוחד לפרויקטים בהתחדשות עירונית:

ראשית, התערובות של שק בטון מבטלות לחלוטין את הצורך בהבאת חומרי גלם לאתרים וערבובם. שקי התערובת של החברה כוללים בתוכם את כל המרכיבים הדרושים לתערובת. כל שנותר הוא לערבב את תכולת השקית במים ולהתחיל ליצוק.

יתר על כן, החברה פתחה אריזות ייחודיות המספקות יתרונות ניכרים לפועלי הבניין, לנוכחים באתר ולמתגוררים מסביבו: אריזות השקים עשויות חומר חזק במיוחד, המונע את קריעתן והתפזרות החומר. יתר על כן, כל שק זהה לחלוטין לאחיו במשקל, מה שמסייע לשמור על אחידות באתר.

ומה עם מי שמרים את השקים? ובכן, בשונה מהשקים המוכרים של חומרי המליטה, השקים שוקלים 25 קילוגרמים כל אחד (לפי התקן האירופאי והאמריקני, אין לייצר שקים כבדים יותר) והמבנה האגרונומי שלהם מסייע להרים, לנייד ואף לסחוב אותם על הכתף.

כל אלה מאפשרים ליזם ולחברה המבצעת לנהל את העבודות באתר באופן יעיל ומהיר, מבלי להפריע לסובבים אותו ומבלי לסכן את בריאות הפועלים באתר והאנשים החיים מסביבו.

פתרון ייחודי ויעיל לתמ"א 38

התערובות של שק בטון מבטלות לחלוטין את הצורך בהבאת חומרי גלם לאתרים וערבובם

הפתרונות של שק בטון מספקים מענה מדויק, איכותי ומשתלם לאתגרים הייחודיים בבניית פרויקטים בהתחדשות עירונית: בטון קונסטרוקטיבי נגיש, בעל חוזק של 30-50 מגה פסקל, פי 50% יותר מהנדרש על פי התקן חוזק מהתקן הנדרש בישראל.

במקביל לבטון הקונסטרוקטיבי, החברה משווקת פתרונות לטיפול בחלקי הברזל ביסודות הבניה, שמטרתו למנוע את חלחול הרטיבות ולהפסיק את תהליך הקורוזיה, באמצאות איטום קריסטלי המיוצר בגרמניה.

בנוסף למוצרים אלה, מייצרת ומשווקת החברה סדרת תערובות מוכנות לבניה, המצטיינות בחוזק מוגבר ומתהדרות בעמידה בתקנים הישראלים הרלוונטיים. בין המוצרים ניתן למצוא תערובות לתשתיות ריצוף,  תערובות טיט, דבקים ועוד. כמו כן, החברה מייצרת אף תערובות ייחודיות לפי דרישת הלקוח.

עם זאת, הדבר החשוב מכל הוא עובדת היותם של שקים אלה הפתרון היחיד כיום בשוק, המאפשר עמידה מלאה בתקן הישראלי ליציקת בטון והתאמה לחוקת הבטון. בניגוד לתערובות המעורבבות באתרים על פי תחושה, חומרי המליטה בשקים נשקלים ומעורבבים בקפידה. שימוש בשק, על פי הוראות היצרן מבטיח עמידה מלאה בתקן ועל הדרך שומר על איכות הסביבה, מקטין את השימוש במחצבים טבעיים גנובים וחשוב מכל – מגשים את החזון שעומד מאחורי התחדשות עירונית במלואו.

שק בטון מובילה מהלך בו עד 2020 לא יהיו בשטח חומרי גלם בתפזורת. למהלך זה נרתמו החברות המובילות לצד מכון התקנים הישראלי.

הכירו את מוצרי שק בטון>>

כתבות נוספות במדור