המנוחה והנחלה: הפנטהאוזים המפנקים של נחלת בנימין

פנינה אדריכלית במדרחוב הכי מפורסם בתל אביב, עם rooftop משלך כמו באירופה הקלאסית - פרויקט השימור של בית גולדין מגשים את כל חלומות המגורים. הבונוס הגדול: שלוש דירות גג עם בריכה פרטית, או דירת ענק אחת עם ארבעה כיווני אוויר ונוף פנורמי של כל ת''א

גיא רונן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט פסו-גוב
מי שמחפש לשלב איכות חיים עם מיקום נדיר ימצא בדיוק את זה בפנטהאוזים של נחלת בנימין 7 צילום: פסו-גוב

בחירת מגורים, כמו החיים עצמם, היא לא אחת עניין של פשרה: האם לעבור לפרוורים, שמאפשרים איכות חיים גבוהה אבל מרוחקים ממוקדי הבילוי - או דווקא לבחור ב"צנטרום של הפיילה", שפירושה לפעמים תשתית מיושנת ומפרט ירוד. פרויקטי השימור הייחודיים של מרכז תל אביב מייתרים את הדילמה הזאת. מי שיכול להרשות לעצמו להשקיע קצת יותר, ומחפש לשלב איכות חיים עם מיקום נדיר, ימצא בדיוק את זה בפנטהאוזים של נחלת בנימין 7.      

מבחינת המיקום, הפרויקט, בבית גולדין לשעבר, מספק את המיטב שיש לעיר הזאת להציע. אין כמעט מוקד עניין חשוב שמצוי במרחק משמעותי מהבניין, כאשר הוא עצמו מהווה אטרקציה אדריכלית ותיירותית שמושכת אליה מבקרים.

7 סיבות לעבור לנחלת בנימין שבע >> היכנסו וגלו

דירות הגג יציעו חללים רחבי ידיים, מפרט מפנק ואיכות חיים שקשה מאוד למצוא היום במרכז העיר. בעלי הדירות ייהנו מ-rooftop אמיתי, כפי שמקובל בערים המרכזיות של אירופה הקלאסית. הם יוכלו להשקיף מהגג על העיר בעודם משכשכים בבריכת שחייה פרטית.   

קרדיט: PESO-GOV פסו-גוב

שלושה פנטהאוזים או יחידת ענק אחת

דירה מס' 23 בפרויקט היא חזיתית לנחלת בנימין, ולה שלושה כיווני אוויר (צפון, מערב ודרום). זו מתוכננת כדירת 4 חדרים בשטח של 110 מטרים, עם מרפסת גג היוצאת מהסלון בשטח של 31 מטרים, וגג עליון צמוד עם בריכה בשטח של 64 מטרים. מחיר הפנטהאוז: 9,087,000 שקלים.  

לדירה מס' 21 יש שני כיווני אוויר (דרום ומזרח). היא מתוכננת כדירת 3 חדרים בשטח של 86 מטרים, מרפסת 6 מטרים היוצאת מהסלון וגג עליון צמוד עם בריכה בשטח של 45 מטרים. מחירה: 6,591,000 שקלים.

גם לדירה מס' 22 שני כיווני אוויר (צפון ומזרח). היא מתוכננת כדירת 3 חדרים בשטח של 70 מטרים, מרפסת 6 מטרים מהסלון וגג עליון צמוד עם בריכה של 45 מטרים. מחירה: 5,617,000 שקלים.

את שלושת הפנטהאוזים ניתן לחבר לדירת גג אחת, יחידה בקומה, בשטח רחב ידיים ועם ארבעה כיווני אוויר. האופציה הזו כוללת 5 חדרים בשטח של 266 מטרים, עם מרפסת גג היוצאת מהסלון בשטח של 31 מטרים ומרפסת נוספת של 12 מטרים, וכמובן גג עליון צמוד עם בריכה בשטח 134 מטר. מחירה של דירת ענק מפנקת שכזאת יהיה 21,295,000 שקלים.

הקסם טמון בקירות

"העיר הלבנה" היא תל אביב הקלאסית. יש בה שילוב בין מודרני לנוסטלגי, בין קצבי לרוגע, בין עסקי לתרבותי. נחלת בנימין היא אולי גולת הכותרת של האזור כולו.

פרויקט פסו-גוב
לדיירים בני המזל מובטחת איכות חיים נדירה בלב ליבה של העיר הלבנהצילום: פסו-גוב

מדרחוב הנחלה הוא מהמוקדים המפורסמים בעיר. זוהי אטרקציה תיירותית שאף סיור בעיר הלבנה ובעיר בכלל, ואף מדריך עירוני, לא יהיו שלמים בלעדיה. כבר עשרות שנים, פעמיים בשבוע, הופך חלק מהמדרחוב ליריד אומנויות הגדול מסוגו בארץ. צעצועים ותכשיטים, ציורים ופסלים, עבודות עץ, קרמיקה וניפוח זכוכית מוצגים ונמכרים ביותר מ-200 דוכנים ביריד. בצדם מתקיים הפנינג של מופעי רחוב ומוזיקה.

המדרחוב רווי גלריות וכולל גם את בית העמודים, ממועדוני הג'ז הטובים בעולם. מבחינה גסטרונומית, אפשר ליהנות בנחלה מהשפע והטריות של השוק הסמוך ולבשל ארוחת שף מהסחורה שזה עתה קנית, או לשבת באחד הברים, המסעדות ובתי הקפה הטרנדיים שליד.

היתרון הגדול של מגורים בנחלת בנימין, נוסף על מה שיש לה עצמה להציע, הוא הקרבה לרבים ממוקדי העניין התל-אביים: שדרות רוטשילד, נווה צדק, שוק הכרמל, כרם התימנים וכמובן חוף הים - כל אלה ממש מעבר לפינה. גם דיזנגוף והבימה נמצאים במרחק הליכה קצרצר.       

אבל הקסם האמיתי בנחלה טמון בקירות הבתים, בחלונות המעוגלים ובגגות המלבניים. אלה, בסגנון האקלקטי ובסגנון הבאוהאוס, היו נפוצים בארץ בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. הם עוצבו בידי אדריכלים יהודים יוצאי גרמניה בעיקר, שהושפעו מזרמים שונים ומגוונים באדריכלות העולמית בין מזרח ומערב.

הריכוז הגדול בעולם של מבנים כאלה - למעלה מ-4,000 - ששרד את חלוף השנים, שוכן במרכז הישן של תל אביב. הוא גם זה ששכנע ב-2003 את אונסק"ו - ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם -  להעניק לעיר את התואר "אתר מורשת עולמית". תואר, שנחגג מאז מידי שנה בלילה הלבן.     

פרויקט פסו-גוב
היתרון הגדול של מגורים בנחלת בנימין הוא הקרבה לרבים ממוקדי העניין התל-אביים צילום: פסו-גוב

שכבות של עבר, הווה ועתיד

בית גולדין המקורי נבנה לפני כמאה שנים. הוא עוצב ועוטר בסגנון האדריכלות האקלקטי, אבן דרך בעיר הלבנה. ב-1994 הוכרז כבניין המיועד לשימור, אך במשך שנים ארוכות עמד נטוש מדיירים. כעת הוא עומד ללבוש פנים חדשות-ותיקות.

חברת פסוגוב, המתמקדת בפרויקטים למגורים במרכז הקלאסי וההיסטורי של תל-אביב, אחראית לכמה סיפורי הצלחה בתחום השימור בנחלת בנימין וסביבותיה, בהם פרויקט בנג'מין הידוע. "מדרחוב הנחלה הוא מיקרוקוסמוס של כל מה שנפלא בעיר הזאת, עם רחובות קטנים ושקטים המעניקים חוויית מגורים שיש בה הכל מהכל", אומר שמר גוב, מבעלי החברה

לנחלת בנימין 7 גייסה חברת פסו-גוב את אדריכל השימור יניב פרדו. "נקודת המוצא שלי הייתה גילוי התוכן המקורי של המבנה וכיבוד השלבים השונים בהיסטוריה שלו", מסביר האדריכל. "היה לי חשוב לשקף סינתזה של תרבויות - תקופות שונות בחיי העיר, שהותירו חותם על המבנה".

פרויקט פסו גוב
דירות הגג יציעו חללים רחבי ידיים ומפרט מפנק צילום: פסו-גוב

הרעיון של פרדו כולל שלוש שכבות - עבר, הווה ועתיד - שכמעט ולא נוגעות האחת בשנייה: המבנה המקורי, בן שתי קומות, שיעבור שחזור קפדני; תוספת של שתי קומות בחיפוי לוחות אבץ, כפרשנות עכשווית לבנייה המקורית; וקומת גג לבנה, שקורצת לבנייה החדשה ולהתפתחות העתידית של תל-אביב. "הגיוון הזה משתלב בהרמוניה עם הצבעוניות של המדרחוב", מסכם האדריכל. "כך מייצר הפרויקט אנסמבל עירוני ציורי, שמשתלב בחיי העיר ובנוף הדינמי של המדרחוב", הוא מתפייט.

לדיירים בני המזל, שיחיו בתוך האנסמבל הזה החל מסתיו 2021, מובטחת איכות חיים נדירה בלב ליבה של העיר הלבנה.

7 סיבות לעבור לנחלת בנימין שבע >> היכנסו וגלו

על גג העולם: פנטהאוז ודירות יוקרה > בחזרה למדור