תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יהלומים מלוטשים: הפנטהאוז של הבאוהאוס

מבנים בסגנון אדריכלי היסטורי הפכו את מרכז תל אביב לאתר מורשת עולמית. יזמי בוטיק הפכו אותם לבתי מגורים עם דירות חדשות לחלוטין, חניון תת קרקעי ומעלית. הפנינה האמיתית: פנטהאוז דופלקס באזור משפחתי ושקט, 3 דקות הליכה מדיזינגוף סנטר

תמונת הדמיה
תמונת הדמיה

לפעמים בית הוא הרבה יותר ממקום מגורים, הוא גם שריד לתרבות עולמית. סגנונות בנייה כמו הבאוהאוס הפכו את תל אביב ל"עיר הלבנה" והעלו אותה על מפת אתרי המורשת של אונסק"ו. התארים הללו באים לא רק עם יוקרה וביקוש - משמעותם גם מגבלות בבנייה ובשיפוץ במטרה לשמר את אופי המבנה, עיצובו וחזיתו הייחודיים. מסיבה זו, נדיר כל כך למצוא בבאוהאוס דירות חדשות. בפרויקטים בודדים גם הבניין עצמו התחדש והתרחב, ואפילו נוספו לו חניון תת קרקעי ומעלית.

לתיאום פגישה אישית והיכרות עם הפרויקטים האקסקלוסיבים של יפו תל אביב >> היכנסו

הקונספט בפרויקטים הנדירים הללו הוא שהיזם רוכש בניין שלם, משפץ ומרחיב אותו, הופך אותו לפנינת נדל"ן ומאכלס אותו מאפס. בניגוד למפעלי התמ"א, הכוללים לעיתים הריסה ובינוי, כאן יסודות הבניין הוותיק נשמרים, וגם צביונו המיוחד משתמר היטב. מי שמבקר בדירות החדשות, בחדרי המדרגות המעוצבים ובכניסות, מתקשה להאמין שלא אחת מדובר בבניין בן מאה שנים. אולם מבט חטוף בחזית חושף מיד, גם לעין הבלתי מיומנת, את חשיבותו בהיסטוריה האדריכלית והתרבותית של העיר והארץ, וכפי שקבע ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם - גם של העולם.  

תמונת הדמיה - פנטהאוז
תמונת הדמיה

דוגמה לפרויקט כזה היא מונטיפיורי 19, אשר בדצמבר 19' יאכלס 13 דירות חדשות - ממש מהקבלן - מבלי לפגוע בסגנון האקלקטי המיוחד המאפיין אותו. גולת הכותרת בפרויקט היא הפנטהאוז התופס את מלוא קומתו הרביעית והאחרונה, בשטח של 146 מ"ר + מרפסת 35 מ"ר שיוצאת מהסלון. דירה ייחודית נוספת היא דופלקס גן בקומת הקרקע, עם 117 מ"ר + גינה של 37 מ"ר.

הבניין "נתלה" - החניון נחפר

אם יש אזור תל אביבי שאפשר להגדירו כ"צנטרום של הפיילה", רחוב מונטיפיורי הוא ללא ספק מועמד מוביל. הוא שוכן ליד נחלת בנימין, שדרות רוטשילד ושוק הכרמל, בינות למסעדות ולברים מהידועים והמצליחים בעיר. בני המזל שיתגוררו בפרויקט יוכלו להסיר מליבם לכל הפחות את דאגת החניה, שכאמור - תחכה להם תחת ביתם. במקרה של הפנטהאוז, מדובר אפילו בשתי חניות.  

כדי להוסיף את החניון לפרויקט נראה היה לפרקים, בעת הבינוי וההרחבה, כאילו הבניין כולו תלוי באוויר. את המעלית הוסיפו באזור ההרחבה, והיא מגיעה לכל הקומות לרווחת הדיירים - עניין מורכב כשלעצמו, במגבלות השימור.        

פרויקט נוסף, מבית היוצר של אותו היזם, הוא בורוכוב 9 פינת פרץ חיות. כאן היתרון שבמיקום הוא כפול: מצד אחד, זהו האזור השקט של מרכז תל אביב, עם רצף רחובות באווירה ירוקה ומשפחתית יותר. מצד שני, דיזינגוף סנטר, תיאטרון הבימה, שדרות רוטשילד וכל מה שביניהם נמצאים במרחק 3 דקות הליכה עם הכלב, כולל הפסקות ביוזמתו.

הדמיית חוץ - רחוב בורוכוב ת"א
תמונת הדמיה

בורוכוב 9 בנוי בסגנון הבאוהאוס הייחודי, וגם בו הישן השתמר, הורחב וחודש לכדי 14 דירות - מחציתן "נחטפו" מיד עם צאת הבשורה. בין אלו שנותרו ישנה פנינה מיוחדת: פנטהאוז שהוא גם דופלקס בקומות 4 ו-5, עם שטח של 222 מ"ר ושתי מרפסות של 25 ו-24 מ"ר. בנוסף מוצעות עדיין לשיווק שלוש דירות גן ושלוש דירות 4 חדרים. כמו במונטיפיורי, גם בפרויקט הזה התווספו לבניין חניון תת קרקעי ומעלית. 

אין שיווק לפני היתר והסדר בנקאי

שם המשחק בשני הפרויקטים, אשר במידה רבה מייחד אותם לעומת דומיהם, הוא גמישות: בחלק הארי של הדירות, הודות למספר הרוכשים הנמוך יחסית, מאפשר היזם לדיירים לבחור בעצמם את מספר החדרים, את חלוקתם בדירה ואת עיצוב הפנים הבסיסי. גם כאן, במגבלות השימור - ובהתחשב בעובדה שמדובר במבנה שכבר היה קיים בבסיסו - זה כלל לא מובן מאליו.

את שני הפרויקטים מקימה חברת "יפו תל אביב" המתמחה בייזום, תכנון ובנייה של בנייני בוטיק ברחבי העיר. בשונה מחברות אחרות, המסתמכות לא אחת על הונם של הרוכשים כבר בהליכים הראשוניים, כאן מקפידים היזמים להביא את ההון הדרוש לרכישת הקרקע ולהסדרים הביורוקרטיים. רק לאחר שניתן לצאת לדרך ולעלות על הקרקע, רק כשהיתר הבנייה והליווי הבנקאי כבר מוסדרים - מתחיל שלב השיווק.

תמונת הדמיה
תמונת הדמיה

הפרויקטים האופייניים לחברה הם אלו המיוחדים יותר, עם מוטיבים פחות שגרתיים בסגנון האדריכלי, או - כמו בשתי הדוגמאות שראינו - מבנים בסגנונות ייחודיים לשימור. בהשאלה מעולמות אחרים, ב"יפו תל אביב" נוהגים לומר שהם מחפשים יהלומים לליטוש. הן מונטיפיורי 19 והן בורוכוב 9, כפי שייווכח בקרוב כל מי שיחלוף בסביבתם ובוודאי מי שיזכה לגור בהם, הולמים היטב את ההגדרה.

לתיאום פגישה אישית והיכרות עם הפרויקטים האקסקלוסיבים של יפו תל אביב >> היכנסו

על גג העולם: פנטהאוז ודירות יוקרה > חזרה למדור

כתבות שאולי פיספסתם

*#