פנטהאוזים בפסגה: שוק מגורי היוקרה בירושלים, לא מה שחשבתם - על גג העולם: פנטהאוז ודירות יוקרה - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פנטהאוזים בפסגה: שוק מגורי היוקרה בירושלים, לא מה שחשבתם

לכתבה
יח"צ

כאשר מדברים על שוק היוקרה הירושלמי מיד מגיעים לסטראוטיפים. פרויקט אלעד בית וגן מוכיח כי התמונה בשטח שונה לחלוטין, והרבה יותר נעימה!

שוק הנדל"ן הירושלמי שונה באופן מהותי משוק הנדל"ן בשאר הערים הגדולות בישראל, בשל מספר סיבות: מעמדה הלאומי והפוליטי, היותה בירת העם היהודי וכמובן, היותה מרכז עצבים לאקדמיה, ממשל ורפואה. כמו בשאר הערים הגדולות, קהל היעד של דירות יוקרה מורכב לא רק מתושבי ישראל אלא גם מתושבי חוץ אולם גם כאן ירושלים נבדלת בשני פרמטרים חשובים: ראשית, ההחלטה לרכוש דירת יוקרה בירושלים היא בראש ובראשונה - החלטה רגשית המערבת שיקולים של דת וקהילה. שנית - בירושלים קיים שוק יוקרה משמעותי המורכב ממשפחות הכוללות ילדים מתחת לגיל 18, דבר המחייב התייחסות לא רק למיקום, לנוף ולנגישות למוקדי עניין בעיר, אלא גם למוסדות חינוך.

כדי להבין כיצד התמהיל הזה עובד בפועל קפצנו לביקור בפרויקט אלעד בית וגן, המייצר סקרנות מהותית סביבו, יחד עם דרור אוהב ציון - מנכ"ל דרא ומומחה לשיווק נדל"ן. "פרויקט אלעד בית וגן מהווה דוגמא מצוינת לתמהיל נכון מבחינת קהל היעד בירושלים. נתחיל במיקום הפרויקט: בכניסה לשכונת בית וגן, ממש מעל עין כרם על אחד הצירים החשובים בעיר, עם גישה ישירה לכביש בגין  ולכביש המוביל ליציאה מהעיר.

הקו האדום משנה מציאות בירושלים  

בנוסף, הפרויקט נמצא על תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה בירושלים. דבר זה משמעותי במיוחד לאוכלוסייה המנהלת סגנון חיים אורבני ונסמכת במידה משמעותית על תחבורה ציבורית. בהתחשב בעובדה כי הקו האדום נמצא בימים אלה במגמת הרחבה עד לבית החולים הדסה בדרום, ובחיבור לתחנת הרכבת בבנייני האומה בכניסה לעיר, הרי שהמתגוררים בפרויקט יהיו הראשונים בישראל להשתחרר מהצורך ברכב על מנת להגיע ללב ירושלים ולתל אביב. כל אלה אמורים לייצר תשואה עודפת לדירות הנמצאות על תוואי הקו האדום בירושלים.

דיירי הפרויקט אף נהנים מנגישות נוחה לכל מוסדות החינוך המובילים בירושלים - דתיים וממלכתיים כאחד. החל מתיכון בויאר היוקרתי וכלה בתיכונים המובילים לבנים ולבנות דתיים, בתי ספר יסודיים וגנים וכמובן, ישיבות תורניות. בנוסף, הסגל הבכיר של בתי החולים שערי צדק והדסה, הפקידות הבכירה במשרדי הממשלה הסגל האקדמי של שלושת הקמפוסים של האוניברסיטה העברית ושל המכללות בעיר נמצאים במרחק של עד עשר דקות מהמוסדות והמשרדים בהם הם עובדים".

פנטהאוז בית וגן אלעד מגורים
יח"צ

עירוב השימושים עולה לירושלים

פרויקט בית וגן הוא אחד הראשונים להבנות בעיר על פי עקרונות עירוב השימושים. "דיירי שני המגדלים בפרויקט יכולים ליהנות לא רק מגישה לכל מקום בעיר אלא גם ממרכז מסחרי בשטח של 6200 מ"ר שיספק לדיירי הפרויקט ולתושבים בסביבה, מגוון שירותי פנאי, קניות ובילוי. לאחרונה מכרה חברת אלעד ישראל מגורים את הזכויות למרכז המסחרי לחברה בינלאומית המתמחה בניהול נכסים ולדבריה, ההשקעה בוצעה לאחר ניתוח מעמיק של הסביבה והבנה כי קיים שוק מובהק למרכז מסחר איכותי וכי כבר כיום קיימת התעניינות ערה במרכז המסחרי בקרב שוכרים פוטנציאליים. הימצאותו של מרכז מסחרי במרחק נגיעה מהדירה מאפשרת לירושלים ליהנות מחיי קהילה שמתחילים בבניין, ממשיכים לבית הקפה ולמאפייה ולגן המשחקים ויוצרים את התשתיות לחיים פעילים ונעימים לכל הגילאים.

הסוד הוא בשילוב

שכונת בית וגן, יחד עם השכונות הגובלות אליה: בית הכרם וקריית יובל, מציגות מודל שונה מהותית מהסטראוטיפ הירושלמי, בשכונות אלה האוכלוסייה היא הטרוגנית ותושביהן מתגאים בחיים ההרמוניים שבין חרדים, דתיים, תושבי חוץ, עולים חדשים וחילוניים. פרויקט אלעד בית וגן מהווה דוגמא מצוינת לסגנון החיים החדש בירושלים. לדברי אוהב ציון "דיירי הפרויקט מוצאים ערך מוסף מהותי בהטרוגניות. הקהילה שנוצרת על ידי דיירים שנהנים מסגנונות חיים שונים, תוך כבוד למערך האמונות ולדרך החיים של כל אחת ואחד, יוצרת סביבת מגורים מגוננת, בריאה ומעצימה". על מנת לחזק את התחושה הקהילתית ניתן למצוא בפרויקט חדרי משחקים לילדים, מועדון דיירים וכמובן פיתוח סביבתי נעים ובטוח. לכן, קהל הרוכשים בפרויקט מגיע מכל סגנונות החיים בפרויקט: החל מאוכלוסייה ירושלמית חילונית, דרך משפחות דתיות מכל הזרמים ועד לתושבי חוץ שרוכשים את הדירה בפרויקט להשקעה. "ראינו לא מעט מקרים, במכירת המגדל הראשון, של משפחות צרפתיות שרכשו דירה להשקעה בפרויקט ומקץ כמה שנים הפכו לעולים חדשים שבוחרים בפרויקט ככתובת לחיים החדשים שלהם.

חישוב תשואה ייחודי לירושלים

כאשר מדברים על שוק הנדל"ן למגורים, אי אפשר שלא להתייחס לסוגיית השבחת הנכס ולתשואה על ההון. בירושלים נושא השבחת הנכסים שונה מבכל מקום בארץ. עתודות הבנייה בירושלים אינן קיימות כמעט, על אחת כמה וכמה בשכונות בלב העיר. יתר על כן, הסוגיות הפוליטיות משפיעות באופן ניכר על התחלות הבניה. לכן, השבחת הנכסים בירושלים שונה מזו שבמרכז הארץ ובמיוחד בשכונות דוגמת בית וגן, הנהנות מביקוש קשיח בקרב קהלי יעד מוגדרים. יתר על כן, בניגוד לעליות המחירים המשמעותיות שחלו במרכז הארץ, השוק הירושלמי שומר על עליות יציבות ומתמשכות, דבר המדגיש את פוטנציאל עליות המחירים המתמשכות בעיר.

חדר שינה פנטהאוז בית וגן
יח"צ

כאשר מדובר בדירות הפנטהאוז החדשות, הרי שמדובר במוצר עם מלאים מוגבלים במיוחד בירושלים. מספר הפרויקטים החדשים ספור ולכן, מספר הפנטהאוזים מצומצם במיוחד ועם זאת, הביקוש למוצר הנדל"ני היוקרתי קשיח. לכן, סביר להניח כי הפנטהאוזים ייצרו תשואה גבוהה מזו של הדירות החדשות האחרות בעיר ועל אחת כמה וכמה בפרויקט.

קווים לדמותו של הפנטהאוז הירושלמי המושלם

רוכשי הפנטהאוזים על קו החוף רואים בנוף לים את גולת הכותרת אולם מי שראה את הנוף עוצר הנשימה הנשקף מהפנטהאוזים במגדל הראשון של פרויקט בית וגן, יודע שהנוף ממזרח, עד למדבר יהודה וליער ירושלים ולשפלה ממערב, נותן פייט רציני לים.

מעצבי הפנטהאוזים בפרויקט לקחו את הנוף המרהיב הזה, שבניגוד לחוף הים משתנה מעונה לעונה ומשעה לשעה, והפכו אותו לנכס העיצובי הגדול ביותר של הפרויקט. קירות המסך והמפתחים הגדולים מאפשרים לו להיות הנכס העיצובי החשוב ביותר.

המטבח, פינת האוכל והסלון בחלל הציבורי רחב הידיים נהנה לא רק מהנוף עוצר הנשימה, אלא גם מתחושה המשלבת ספייס עם תחושה משפחתית אינטימית. החדרים גם הם נהנים מהנוף וכל הפנטהאוז כולל מפרט יוקרתי ומוקפד ביותר, המעניק תחושה יוקרתית ועם זאת, תשתית מושלמת לחיי משפחה.

קולקציית פנטהאוזים במחיר מפתיע >>

בחזרה למדור >>