תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אפשר לראות את החדר של טשרניחובסקי מהפנטהאוז

לכתבה

רחוב קפלן בתל אביב הוא שיעור היסטוריה נדל"נית: מצד אחד מחנה המטכ"ל והסוכנות היהודית, ומצד שני שרונה, בית האיכרים, בית העיתונאים ובית הסופר. האחרון זוכה לחדש ימיו כקדם ובדרך להיות הכתובת הנחשקת ביותר בתל אביב בתחום מגורי היוקרה.

שוק מגורי היוקרה בתל אביב נמצא בפרשת דרכים: מצד אחד ניתן למצוא את כל מגדלי הראווה שכמעט מיצו את פוטנציאל המכירות שלהם בשל מספר יחידות הדיור שהם מציעים לקהל הלקוחות. מהצד השני ניתן למצוא את הפרויקטים הבוטיקיים, שבניגוד למגדלים, נמצאים רובם ככולם בלב העיר והמגורים בהם מעניקים חוויית מגורים אורבנית מלאה: יוצאים מהבניין וחיים את הרחוב בתל אביב.

אותם פרויקטים אקסקלוסיביים ויוקרתיים מרכזים אליהם את מירב הסקרנות בענף הנדל"ן והופעתו של פרויקט חדש יוצרת עניין רב בקרב האלפיון העליון, שמחפש חווית מגורים שתרגש אותו באמת.

אחד הפרויקטים המסקרנים ביותר הוא ללא ספק בית הסופר של קבוצת איציק תשובה בשל השילוב בין פרויקט בוטיק של 18 דירות בלבד, ובין השילוב בין בניין המגורים החדש ובין בית הסופר, ששומר בין קירותיו חלק מהסיפורים היפים ביותר שנכתבו על העיר הזאת...

פרויקט עם סיפור

לתל אביב - העיר העברית הראשונה, יש כבר היסטוריה, מורשת תרבותית ענפה וכמה וכמה בניינים שהפכו למזכרות חיות של החותם שהותירו עלינו סופרים, משוררים ואנשי רוח.

כמו בכל מטרופולין, מבנים אלה המוגדרים כמבנים לשימור זוכים לשיפוץ ושחזור קפדני אולם המשימה העיקרית היא להפיח בהם מחדש את הרוח שהייתה בהם בעבר. בית הסופר הוא אחד המבנים שזוכה לתחייה מחדש והפעם עם תוספת מעניינת במיוחד - בניין מגורים אולטרה יוקרתי בן שמונה קומות ו- 18 דירות בלבד, של קבוצת איציק תשובה.

מגדל קבוצת תשובה

"כאשר הגענו לפרויקט הזה היה לנו ברור כי הוא מגשים מחדש את התמצית של תל אביב - חדש וישן שחיים בכפיפה אחת, תוך מתן מלוא הכבוד להיסטוריה ושילובה עם אדריכלות מודרנית ועם חוויית מגורים יוקרתית ומוקפדת" אומר איציק תשובה - מנכ"ל הקבוצה ובעליה, ומוסיף: "התוצאה תהיה צמד מבנים: האחד הוא שחזור מדויק ומרהיב של בית הסופר, בתכנונו של אדריכל השימור גיורא סולר, והשני הוא בניין מגורים הנראה כספר פתוח, בתכנונה של האדריכלית לאה רובננקו. השילוב בין שניהם הוא הסיפור של תל אביב".

בלב מסלול התרבות של תל אביב

אם מישהו היה צריך לצייר את מסלול המורשת התרבותית של תל אביב, הוא היה מתחיל לבטח מהבימה, ממשיך לרחוב אבן גבירול ועד לקאמרי ולאופרה הישראלית. בליבו של המסלול הזה נמצא בית הסופר שהוקם בשנות החמישים והיה לביתה של אגודת הסופרים העבריים במדינת ישראל. המבנה שנמצא בצמידות למתחם שרונה המתחדש ולשאר מוקדי התרבות, הבילוי והפנאי של תל אביב יזכה לחיים חדשים באמצעות שחזור ושיפוץ של כל המבנה, שיקום מלא של פנים הבית ובכך יוחזר המבנה, על חדריו, האודיטוריום ואפילו חדרו של המשורר טשרניחובסקי, לרשות הציבור והעשייה התרבותית בו תחזור לימיה כקדם.

הדיירים בפרויקט בית הסופר ייהנו לא רק מהמיקום יוצא הדופן של הפרויקט, מגישה נוחה ומהירה לכל מה שטוב בתל אביב, אלא גם מגישה ישירה וחד כיוונית לאחד ממוסדות התרבות היותר אקסקלוסיביים בעיר.

בניין 2 קבוצת תשובה

היוקרה האמתית נמצאת מחוץ למגדלים

כאשר מדברים על מגורי יוקרה בתל אביב, המחשבה נודדת מיד לאותם מגדלים עצומים שחורכים את קו הרקיע בתל אביב. עם זאת, הביקוש הקשיח למגורי יוקרה נמצא בבנייני הבוטיק, בזכות כמה יתרונות מהותיים: ראשית, אותם בניינים מספקים חווית מגורים יוקרתית בתוך הדירה ומחוצה לה, בשל המספר הנמוך משמעותית של יחידות דיור. יתר על כן, למרות שהם כוללים מספר לא מבוטל של שטחים ושירותים משותפים לדיירים, הרי שדמי התחזוקה שיכולים להגיע לאלפי שקלים במגדלים, נמוכים משמעותית באותם בנייני בוטיק.

מגדל 3 קבוצת תשובה

בית הסופר הוא אחד מאותם בנייני בוטיק, שמספר היחידות בו נמוך במיוחד - 18 יח"ד בלבד, וכולל דירות שני חדרים, דירת גן ענקית, מיני פנטהאוזים ופנטהאוז ענק אחד המשתרע על כ- 400 מ"ר עם מרפסת בשטח של 100 מ"ר הכוללת בריכה פרטית. "אנחנו מאמינים שהבניין יהפוך להיות אייקון אדריכלי תל אביבי עם השלמתו ואיתו הפנטהאוז יהפוך להיות אחד מנכסי היוקרה הנחשקים שכולם מבקשים להתגורר בו, בדומה לפנטהאוזים האחרים בבניינים הבוטיקיים בעיר" אומר גיל דביר - סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצה, ומוסיף: "ראינו בשנים האחרונות עסקאות של פנטהאוזים בפרויקטים קטנים שנסגרו במחירים המגלמים שווי למ"ר של יותר מ- 100 אלף שקלים. אני מאמין כי הפרויקט שלנו מגלם עבור שוק היוקרה את אותה אינטימיות ואותנטיות חמקמקה שהם לא מוצאים במגדלים, לצד סטנדרט בנייה יוצא דופן, תכנון ועיצוב עוצרי נשימה וכמובן - מפרט מושלם. התמהיל הזה הוא שמושך את הקונים אלינו ולכן אני מאמין כי הפרויקט שלנו ייצר כמה מהעסקאות המעניינות בשוק בתקופה הקרובה".

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

חזרה למדור >