תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

השילוב המושלם בין יוקרה והזדמנות להשקעה אטרקטיבית מחכה לכם על מישור החוף

לכתבה

מפת מגורי היוקרה שכללה עד לפני שני עשורים פחות מחמישה מוקדים עירוניים, הולכת ומתרחבת בישראל. השיפור הניכר בתשתיות התחבורה, כמו גם הפריסה של מוקדי הכוח הכלכליים בישראל מאפשרים את התופעה. עם זאת, הסיבה החשובה ביותר להרחבת מפת מגורי היוקרה היא ללא ספק גיל קהל היעד של הפרויקטים, שהשתחררו מהקשר האוטומטי בין מגורי יוקרה ובין תל אביב והרצליה

עתודות הקרקע על רצועת החוף של ישראל, המצומצמות ממילא, הולכות ומדלדלות והביקוש למגורים על הקו הראשון למים הולך ומאמיר.

המרינות בערים השונות, יחד עם המגדלים והפרויקטים היוקרתיים הופכים את שוק מגורי היוקרה בישראל למגוון ומעניין מאי פעם. אם מתבוננים על הטרנדים והמגמות בשוק הנדל"ן הישראלי בעשור האחרון, ניתן לקבל תובנות על השוק ועל התנהגות הרוכשים מול התנהגות המשקיעים הממולחים. בעוד שהרוכשים מתנהלים על פי טרנדים ולפי תדמיות עירוניות, הרי שהמשקיעים התנהלו ומתנהלים על פי בחינה וניתוח הזדמנות לשינויים והשבחות מחיר.

אותם משקיעים הצליחו לאתר את הנכסים המגלמים את התשואות הגבוהות ביותר ואת פוטנציאל ההשבחה במקומות אליהם רוכשי הדירות המסורתיים היססו בהתחלה להגיע.

הדמיה של סלון בפרוייקט צוקי השומרה, נוף לים

לאחר כניסתם של המשקיעים ולאחר שהערך של אזורים אלה עלה, גם ברמת התדמית והן ברמת המחיר, נכנסו הרוכשים המסורתיים, שמחפשים מיקום טוב ובטחון בבנייה.

חלומות צוקי השמורה, החלה המכירה במגדל 3 - לפרטים נוספים>>

כיום, ניתן למצוא פרויקטים יוקרתיים במוקדים עירוניים רבים בישראל, כאשר אלה הנמצאים בקרבה לחוף הים זוכים לאטרקטיביות גבוהה בקרב קהל יעד שמחפש מגורי יוקרה מפנקים.  

בין היעדים האטרקטיביים ביותר ניתן למנות את: אשדוד, בת ים ונתניה, אשר מצטרפות לתל אביב ולמוקדי משיכה מסורתיים דוגמת רמת השרון והרצליה.

תל אביב – הכל עניין של תמורה על השקעה

"המתעניינים בפרויקט מגיעים ומגלים את החוזקה העיקרית שלו: קו ראשון לים, 300 מטרים מהחוף כאשר מה שמפריד את הפרויקט מהים הינו שמורת אירוסים מדהימה וחוף פולג." ערן לוי– מנהל מכירות פרויקט צוקי השמורה

בירת מגורי היוקרה של ישראל הייתה מאז ומעולם תל אביב. מספר יחידות הדיור היוקרתיות בה נמצא במגמת עלייה מתמדת ויותר מכך – כל פרויקט שנבנה כיום בעיר מוגדר כמגורי יוקרה. עם זאת, מחירי הדירות בתל אביב הגיעו לרמה של כ- 40 אלף שקלים למ"ר ומעלה. חשוב לציין כי הממוצע כולל דירות חדשות וישנות כאחד, בכל רבעי העיר. מכאן שמגורי היוקרה בעיר מגיעים למחיר של 50-60 אלף שקלים למ"ר.

מכאן שבמחיר של 3.5-4.5 מיליון שקלים, ניתן לקבל בעיר דירה בגודל של כ- 80-90 מ"ר, שברב המקרים אינה דירה בפרויקט יוקרתי ואינה כוללת קריטריונים של יוקרה בכל הנוגע לעיצוב, מפרט או מתקנים לשירות הדיירים.

הרצליה פיתוח: הקפיצה הגדולה בעשור האחרון

מעטים יודעים כי רמת המחירים בהרצליה פיתוח בשנת 2008, הייתה זהה לרמת המחירים בתל אביב באותה השנה. כיום שמונה שנים מאוחר יותר, רמת המחירים בהרצליה פיתוח היא ב 25% יותר מרמת המחירים בתל אביב על קו החוף.

מי שניצל את ההזדמנות בשנה שפתחה את העליות המטאוריות במחירי הנדל"ן,  היו המשקיעים הממולחים שהגיעו להרצליה, הסתכלו על הים ועל האופי הייחודי והיוקרתי של השכונה והבינו שיש פה הזדמנות אמתית.

ההזדמנות, אז כמו היום הייתה חוף הים המתכווץ של השרון, אל מול שוק יוקרה שהולך ומתרחב מיום ליום. המידע לקוח מרשות המיסים ומאתר מדל"ן .

בת ים – קרוב זה לא מספיק...

עיר נוספת בה הולכים ונבנים מגדלי יוקרה היא בת ים - העיר הקרובה ביותר לתל אביב – יפו. בשנים האחרונות יזמים רבים החלו להציע דירות במגדלי יוקרה במתחם פארק הים בעיר משנת 2012, תוך הדגשת הקרבה לתל אביב כיתרון המהותי ביותר.

תמונה שלשלובי בניין בצוקי השמורה בנתניה
אלעד גונן

מניתוח העסקאות שבוצעו בשנת 2015, רמת המחירים הממוצעת בפרויקטים יוקרתיים חדשים בעיר עומדת על כ- 26 אלף שקלים למ"ר. נתון זה מגלם עליה של כ- 30% תוך 3 שנים.

בת ים נותרה עדיין תעלומה בכל הנוגע למחירי הנדל"ן. המיקום שלה יחסית לתל אביב והפער בין המחירים בין שתי הערים היה אמור לגרום לנהירה של משקיעים לעיר. עם זאת, מצבה הכלכלי של העיר יחד עם הפיתוח האזורי המתמהמה של רצועת החוף מרתיעות רוכשים פוטנציאליים, למרות מגדלי היוקרה הנבנים באזור.

"נכון להיום רמת המחירים בשכונת עיר ימים עומדת על כ- 25 אלף שקלים למ"ר בממוצע. כ- 60% מהמחיר הממוצע למטר בלב תל אביב ופחות משליש מהמחיר בקו ראשון לים בתל אביב" ערן לוי– מנהל מכירות פרויקט צוקי השמורה

אשדוד: שוק בהתאוששות

הנקודה הדרומית ביותר של מגורי היוקרה כיום בישראל נמצאת באשדוד: עיר הנמל שהשקיעה בשנים האחרונות בפיתוח רצועת החוף לכל אורכה, ביצירת מוקדי תיירות, בילוי, תרבות ופנאי ובהקמת מרינה מקסימה בעיר.

מי שהעלה את אשדוד למפת מגורי היוקרה היו הרוכשים מצרפת שהגיעו אליה בעשור האחרון, כמו גם האוכלוסייה הוותיקה בעיר, שוויתרה על הווילות ברובעים הדרומיים של העיר לטובת מגורים בפרויקטים הקרובים לים.

עיון בנתוני המחירים במרינה באשדוד, מראים על עליה של כ- 90% מאז החל השיווק של הפרויקטים הראשונים באזור. נדגיש כי המחירים במרינה הגיעו לשיא בשנת 2013 אולם בשל המתיחות בדרום ושני המבצעים הצבאיים, חומת מגן וצוק איתן, המחירים עדיין לא חזרו לרמתם בשנה זו.

נתון מעניין נוסף, עליו יש לתת את הדעת, הוא הירידה בתשואה באשדוד, בשל מחירי הקניה שעלו בעוד שמחירי ההשכרה נשארו ברמתם במהלך 2013-2016. מרמת תשואה שנתית של 3-3.5% חלה ירידה לרמה של 2.5-3%.

נתניה – ההזדמנות הגדולה של מגורי היוקרה

נתניה נהנית מעידן של פופולריות גואה ושינוי תדמיתי מהותי. מרים פיירברג איכר – ראש העיר המכהנת בתפקיד מזה 18 שנים, הצליחה יחד עם הנהגת העיר, תושביה והקהילה העסקית, לנצל את כל ההזדמנויות שניקרו בדרכה על מנת לשנות את פני העיר ולהפוך אותה ליעד מבוקש בקרב משפחות ישראליות מצליחות.

תמונה של בריכה בפרוייקט צוקי השמורה

בהתחלה הגיעה חברת סלקום לנתניה, אחריה ענקית העיצוב השוודית איקאה ומכללת נתניה, ובהמשך עוד עשרות חברות הי טק בינלאומיות שהבינו את ההזדמנות בעיר. העובדים בחברות ההי טק שהגיעו מתל אביב, רמת השרון והרצליה הבינו מהר מאוד את הפער בין התדמית התקשורתית של העיר ובין המצב האמתי בעיר והמחויבות של ההנהגה בה לרמת שירותים חסרת תקדים לתושבים.

בפועל מחירי הנדל"ן השלימו עליה של למעלה מ- 100% בעשור החולף בנתניה, כאשר בשכונת עיר ימים הנחשבת ליוקרתית ביותר בעיר, רמת המחירים עלתה בכ- 80% מאז תחילת השיווק של פרויקטים בשכונה.

חלומות צוקי השמורה בעיר ימים – מגדירים יוקרה בשרון

פרויקט חלומות צוקי השמורה בנתניה הושק בשנת 2012 ומאז נמכרו בהצלחה 180 דירות מתוך 287 דירות בשלושה מגדלים בני כ 28- 25 קומות.

הפרויקט הוא הראשון והיחיד בישראל כיום הנהנה הן מהתקן הישראלי לבניה ירוקה ובמקביל מתקן LEED הבינלאומי לבנייה ירוקה, דבר חשוב במיוחד בשל הקרבה לחוף.

דיירי הפרויקט ייהנו ממתחם מגורים מפנק הכולל מתחם ספא, חדר כושר גדול ומאובזר, בריכת שחייה גדולה ומקורה, בריכת פעוטות פתוחה, מועדון דיירים אקסקלוסיבי ועוד.

70% מהרוכשים בפרויקט הם ישראלים, בגילאי 45 ומעלה, משלוש קבוצות עיקריות:

תושבי תל אביב, גוש דן, רמת השרון והרצליה ומעוניינים במגורי יוקרה אווירה שלווה וירוקה עם כל הפינוקים כמו בחופשה 365 יום בשנה.
מצמצמי דיור אשר בחרו בפרויקט במקום הבתים הפרטיים, בשל חווית המגורים המושלמת לצד הפרטיות ממנה הם נהנים בפרויקט בכלל ובדירות המגורים בפרט
תושבי עיר ימים, הרואים בפרויקט את המוצר הייחודי והיוקרתי ביותר בשכונה ובעיר בכלל.

ערן לוי – מנהל המכירות של הפרויקט מסביר מה מניע את הרוכשים בפרויקט:

המתעניינים בפרויקט מגיעים ומגלים את החוזקה העיקרית שלו: קו ראשון לים, 300 מטרים מהחוף כאשר מה שמפריד את הפרויקט מהים הינו שמורת אירוסים מדהימה  וחוף פולג.

תמונה של לובי בניין, באמצע עץ קטן
אלעד גונן

חוזקה נוספת היא העובדה כי מדובר בפרויקט שמגדיר יוקרה בכל אחת מהקטגוריות המוכרות: החל מתכנון הפרויקט ושימוש בחומרים ובטכנולוגיות בניה המתאימים במיוחד לבניה על קו החוף, דרך המרחבים בהם מצטיין הפרויקט  3 מגדלים על מגרש עצום של כ- 20 דונם ומתחם הכולל פביליון  מהודר עם שומר 24/7, שדרות שמחברות בין המגדלים ומובילות למתחם הספה היוקרתי שבו  בריכת שחיה מקורה, חדר כושר ומועדון דיירים מאובזר ויחודי.

כאמור הפרויקט ממוקם בשכונת עיר ימים בנתניה שכונה חדשה שתוכננה בקפידה  החל מתשתיות כגון כבישים, טיילות, פארקים ומרכז קניות גדול . השכונה נמצאת ממש בכניסה לעיר ומאפשר נגישות טובה לציר התחבורה לתל אביב והרצליה מחד ולחיפה מצד שני .

נכון להיום רמת המחירים בשכונת עיר ימים עומדת על כ- 25 אלף שקלים למ"ר בממוצע. כ- 65% מהמחיר הממוצע למטר בלב תל אביב ופחות משליש מהמחיר בקו ראשון לים בתל אביב. כך ניתן לזהות את פוטנציאל ההשבחה במחירים על קו החוף בנתניה בשכונת עיר ימים.

בימים אלה שיכון ובינוי נמצאת בעיצומו של שיווק  הבניין השלישי בפרויקט. לפרטים נוספים לחצו כאן.

לחזרה לערוץ על גג העולם>>