תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

גן רש"ל בהרצליה: פינוי בינוי יוצר מציאות עירונית חדשה והזדמנות נדל"נית אטרקטיבית

לכתבה
תמונת הדמיה פנטהאוזחברת olin

פרויקטים בהתחדשות עירונית זוכים לפופולריות רבה בקרב משפחות צעירות וחזקות בשל היתרונות המגולמים במגורים בדירה חדשה הממוקמת בשכונה מבוססת. שכונת גן רש"ל מוכיחה כי מדובר בהזדמנות לגור בפרויקט יוקרתי המשלבת פוטנציאל השבחה אדיר לנכס

פרויקטים בהתחדשות עירונית תורמים לא רק לבעלי הדירות בבניין אלא מהווים הזדמנות לערים במרכז הארץ למצות את הפוטנציאל הנדל"ני הטמון בשכונות ותיקות וליצור בהן מעגל חיים נוסף של משפחות צעירות ולצדם משקיעים היודעים לזהות את הפוטנציאל בשכונות קיימות עם פתרונות מגורים, מבלי להמתין להקמתן של תשתיות עירוניות.

הבטיחו את מקומכםלפרטים נוספים ותאום פגישה>>>

עיריית הרצליה היא אחת העיריות המובילות בארץ בקידום פרויקטים בהתחדשות עירונית, לרבות מיתוג הפעילות במחלקת ההנדסה תחת "מנוף להתחדשות עירונית" וקידום למעלה מ- 400 פרויקטים, כאשר כשליש מהם נמצאים בבניה. העירייה אף הגדירה בתכנית אסטרטגית, היכן יהיו פרויקטים של חיזוק ובינוי (הידועים כתמ"א 1) והיכן יהיו פרויקטים בפינוי בינוי (תמ"א 2), הנחשבים לאטרקטיביים אף יותר.

הדמיה של חוץ הבניין בפרוייקט קרן בגן
חברת olin

חשוב לציין בהקשר זה כי הפרויקטים לפי תמ"א 38/2 הידועים בכינויים "פינוי בינוי" נהנים מהעדפה בולטת הן בקרב אנשי המקצוע, דוגמת אדריכלים, מהנדסים וכולי, והן בקרב הרוכשים. זאת בשל מספר סיבות:

1. בעוד בפרויקטים סטנדרטיים של תמ"א 38, הבניין עובר חיזוק ושיפוץ של תשתיות קיימות ומבנה ותיק, הרי שבפינוי בינוי כל הבניין, על התשתיות, המבנה והמתקנים בו נבנים מחדש, בטכנולוגיות ובאמצעות חומרים ושיטות עבודה מודרניות ולא טלאי על טלאי.

2. פרויקטים בפינוי בינוי מספקים מענה מלא לצרכים ולרצונות הנוכחיים והעתידיים של הדיירים: החל מהממ"ד דרך המרפסת ועד לחניה. העובדה כי הבניין נבנה מחדש מאפשרת גמישות ואספקת פתרונות כוללים, דבר שאינו קורה תמיד בפרויקטים לפי תמ"א 38/1.

3. ולבסוף, הפרויקטים האלה זוכים לתמיכה של אנשי המקצוע בתחום ההנדסה והאדריכלות, משום שמעצם בניית הבניין מחדש, נושא העומסים, הקומות ושלד המבנה בנוי מלכתחילה למספר הקומות והדירות המתוכנן. תוספת דירות וקומות לבניין ישן, למרות השיפוץ מהווה מבחינתם נעלם אותו רק הזמן יגלה.

היתרונות של התחדשות עירונית אינם מסתיימים בכניסה לבניין. הדירות החדשות בפרויקטים של פינוי בינוי מאפשרות למשפחות צעירות ומבוססות ליהנות מדירות יוקרה רחבות ידיים, המתומחרות באופן אטרקטיבי ביותר.

תמונה של בתים בהרצליה
מוניקה מוסקוביץ סטודיו MokileArt

החיים החדשים בגן רש"ל: צעירים, ירוקים ופעילים

שכונת גן רש"ל הוותיקה נהנתה מאז ומתמיד מכל מה שיש להרצליה להציע: שירותים עירוניים מצטיינים, חינוך מעולה ופיתוח סביבתי יוצא דופן. עם הקמת המרכז הבינתחומי בשכונה, הפכה למוקד לאוכלוסייה צעירה ואיכותית שהתחילה את ה"רומן" עם השכונה בשכירות סטודנטיאלית ונשארה להקים משפחה.

וכל אלה, בשילוב עם מיקום אידאלי המאפשר להגיע ברגל לכל אחת מהאטרקציות העירוניות, ובגישה מידית לצירי התחבורה הראשיים בעיר: למרכז העיר, לנתיבי איילון, ולכביש מספר 4.

פרויקט קרן בגן של חברת קרן נדל"ן הוא הפרויקט היחיד בשכונה שנבנה לפי פינוי בינוי,  דבר שתרם לעלייה בערך הדירות בבניין מ- 1.5 מיליון שקלים לפני הפרויקט ל- 2.5 מיליון שקלים לאחריו.

הבניין החדש שנבנה יכלול שמונה קומות ו- 30 דירות ובהן דירות 2,3 ו- 4.5 חדרים, דירות גן מרווחות ושני פנטהאוזים יוקרתיים. לכל דירה יהיו כמובן חניה וממ"ד.

תמונה של גן שעשועים בהרצליה
מוניקה מוסקוביץ סטודיו MokileArt

בחינה של הרוכשים בפרויקט מראה כי מדובר בפלח אוכלוסייה ספציפי: משפחות צעירות ומצליחות, המעוניינות ליהנות מחיים פעילים מהרגע הראשון.

יתר על כן, המגמה הירוקה אותה מקדמת עיריית הרצליה מאפשרת למשפחות ליהנות מכל מה שיש לעיר להציע: החל ממרכזי קניות, דרך בתי הקפה וכלה בגן ובבית ספר, מבלי להזיז את האוטו ותוך כדי יצירת קהילה מפרגנת וצומחת.

והמשפחות הצעירות לא מגיעות לבד... הסבא והסבתא שעברו לפני שלושה – ארבעה עשורים לפרברים, כדי להתגורר בבית פרטי רוצים גם הם ליהנות מכל מה שיש לעיר להציע אבל... מבלי לוותר על יוקרה וסגנון חיים מפנק.

יואב מורן – מנכ"ל משותף בקרן נדל"ן מספר: "את דירות הפנטהאוז בפרויקט קרן בגן בשכונת רש"ל בהרצליה אנו מיעדים לזוגות מבוגרים שילדיהם עזבו את הבית, החוזרים לעיר. דירות אלה מציעות איכות חיים ויוקרה, יחד עם היתרונות בחיים בעיר: בילוי, פנאי ותרבות והכל מבלי לוותר על הנגישות והקרבה לילדים.

גן רש"ל – השבחת נכסים בהיקף של כ- 25% תוך שנתיים

המהפך של שכונת גן רש"ל התחיל בשנת 2009 עם אישורם של הפרויקטים הראשונים בהתחדשות עירונית. מאז ועד היום התווספו למעלה מעשרה פרויקטים בתמ"א 38 בשכונה.

השמיה של דירה בפרוייקט קרן בגן
חברת olin

הבטיחו את מקומכםלפרטים נוספים ותאום פגישה >>>

בעקבות מהלך זה הדמוגרפיה של השכונה השתנתה ללא הכר: הצטרפותן של משפחות צעירות לשכונה הזרימה דם חדש לגני הילדים, לבתי הספר ולגני המשחקים, המעמד הסוציואקונומי של תושבי השכונה עלה מעשירונים 6-7 ל- 8-10 והמחירים? גם הם עלו בהדרגה:

בשנת 2013 המחיר הממוצע למ"ר בפרויקטים חדשים עמד על 17 אלף שקלים
בשנת 2014 המחיר טיפס לכ- 20 אלף שקלים למ"ר
ואילו שנת 2015 הציגה ממוצע מחירים של 21.5 אלף שקלים למ"ר.

דנה בן ארי – אביב, מנכ"ל RED Boutique המתמחה בשיווק פרויקטים עירוניים, מעריכה כי בשנת 2016 אנו נמשיך לראות עליות מחירים בשכונה. "עם זאת, חשוב להדגיש כי המחיר הממוצע למ"ר בהרצליה עומד על כ- 24 אלף שקלים למ"ר והמחיר הממוצע למ"ר בשכונת הרצליה הירוקה עומד על 28 אלף שקלים למ"ר, כך שהנכסים בגן רש"ל עדיין משקפים הזדמנות יוצאת דופן".

גן רש"ל – המשקיעים בדרך

יתרון נוסף ממנו נהנית השכונה הוא הקרבה המידית למרכז הבינתחומי. יתרון זה מתאים במיוחד עבור משקיעים משום שתלמידי המרכז מעדיפים להתגורר בשכונה, בקרבה למוסד הלימודים שלהם ובנגישות לפארק התעסוקה בהרצליה.

תמונה של שדה ירוק
מוניקה מוסקוביץ סטודיו MokileArt

המשקיעים שכבר נכנסו לשכונה נהנים מתשואה של  בשנה 3% על השכרה ומאוכלוסייה איכותית שמגיעה ללמוד ונשארת לחיות בשכונה.

הדירות בפרויקט קרן בגן עשויות  לעניין במיוחד משקיעים המחפשים נכסים להשכרה בשכונה. זאת, יחד עם הגמישות התכנונית בעיצוב הפנים של הדירות מאפשרת להם לאתר נכס שמתאים להיקף ההשקעה שלהם וחשוב מכך – לצרכים ולרצונות של ציבור השוכרים בשכונה.

הבטיחו את מקומכםלפרטים נוספים ותאום פגישה>>>

לחזרה לערוץ על גג העולם>>