הזדמנות לרשויות המקומיות

מתכננים יזמות התחדשות עירונית? כדאי להיות מודעים להשפעת תמ”א 70 שעומדת להיות מאושרת ברבעון הראשון של 2022

ערן רולס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שכונת רמת אביב הירוקה
שכונת רמת אביב הירוקה צילום: אייל טואג
ערן רולס
תוכן שיווקי

תמ"א 70 הינה תכנית מתאר ארצית חדשה למרחב מערכת המטרו במטרופולין תל אביב, ואמורה לייצר את התשתית התכנונית לפיתוח המרחב האורבני סביב מערכת המטרו בראיה ארוכת טווח. התוכנית נשענת על תכנון שלושת קווי המטרו אשר מתוכננים להסיע מיליוני איש על פני 150 ק"מ שלאורכם 109 תחנות ב-24 רשויות שונות במטרופולין של תל אביב.

מטרופולין תל אביב נפרש מרחובות בדרום, כפר סבא ורעננה בצפון ורמלה, לוד במזרח. הוא כולל כ-500 קמ"ר של רקמה עירונית צפופה, בה מתגוררים כ-45% מתושבי המדינה.

מערכת הסעת ההמונים המתוכננת והנבנית בימים אלו במטרופולין תל אביב מיועדת להיות מערכת תחבורה ציבורית עתירת נוסעים המספקת קיבולת הסעה מוגברת במרחב המטרופוליני באמצעות רכיביה השונים: הרכבת הפרברית, הרכבת התחתית (מטרו), הרכבת הקלה ומערכת אוטובוסים רבי קיבולת הנוסעים בנתיבים ייעודיים (BRT), שבשילוב זה עם זה – ועם מערך התחבורה ציבורית הקיים, יוצרים רשת תחבורתית שתוכל לתת מענה לצרכי התנועה במטרופולין.

יחסי הגומלין בין מערכת המטרו לפיתוח המרחב העירוני הסובב למערכת המטרו המקודמת במטרופולין תל אביב, פוטנציאל אדיר לפיתוח מקיים של הסביבה הבנויה. התחנות לאורך קווי המערכת, שהן בגדר משאב יקר, יכולות להפוך למוקדים של פעילות עירונית ולממש הלכה למעשה את מדיניות התכנון הארצית, המבקשת לעבות ולצופף את המרקם העירוני הקיים.

ערן רולס

לשילוב מערכת המטרו במרחב העירוני השלכות רבות היקף על הסביבה הבנויה והפעילות העירונית. המטרו מאפשר העצמת שימושי הקרקע, ייעול השימוש בשירותים עירוניים הנובע מהגדלת הנגישות אליהם ובכך מגביר את ההליכה והשימוש בתחבורה ציבורית מחד, מקטין נסועת רכב פרטי מאידך ומפחית את צריכת הקרקע לצורכי רכב פרטי, מקומות חניה, צמצום נתיבים ועוד.

מערכת הסעת המונים, שאינה נתמכת בסביבה עירונית מוטת תחבורה ציבורית, אינה מממשת את מלוא הפוטנציאל הגלום בה ואת ההשקעה האדירה בהקמתה המוערכת כיום במעל ל-150 מליארד שקלים.

המועצה הארצית קבעה כי תמ"א 70 תכלול:

הגדרת תחומי העצמה סביב תחנות המטרו וסימון מרחבי הפיתוח סביב התחנות.

קביעת הוראות והנחיות להעצמת בניה הנובעת מהקמת מערכת הסעת ההמונים.

קביעת הנחיות לפיתוח רשת תנועה להגברת קישוריות מערכת המטרו לסביבתה ולאמצעי תחבורה משלימים.

קביעת הוראות להכנת תכניות מקומיות במרחב התחנות.

תכנית מפורטת בכל הקשור לבינוי מעל ובסביבת מתחמי הדפו המשרתים את קווי המטרו.

בניה מרקמית לגובה

איך תמ"א 70 תשפיע על המרקם העירוני? ערים רבות המאופיינות בצביון כפרי, מתנגדות לבנייה לגובה. תוואי הרכבת התחתית יזרים מאות אנשים לרחובות הראשיים בערים אלו שיצאו מהאדמה לאן? לסנדלר המקומי? לחנות הפרחים? אין ספק כי המציאות החדשה תאפשר בנייה מרקמית לגובה שאינה מוכרת בערים כמו רעננה, כפר סבא, הוד השרון, באר יעקב, נס ציונה, רמלה ועוד. ראשי ערים חייבים להבין את ההזדמנות העומדת בפניהם להקים קמפוסים של תעסוקה ועירוב שימושים במרכזי הערים, שייצרו מקומות תעסוקה, רמת שירות גבוהה לתושבים וכפועל יוצא הכנסות גבוהות לרשות.

הכותב הינו יו״ר מרכז הבנייה הישראלי