מוכרת את עצמה

מנהלי השיווק מספרים כי לפרויקטי התחדשות עירונית יש יתרונות רבים, בעיקר לאלו הממוקמים בלב איזורי הביקוש, אבל לא רק להם

נעם גל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגדלי רותם שני ברעננה
מגדלי רותם שני ברעננה
נעם גל
תוכן שיווקי

שיווק פרויקט חדש הוא עסק מורכב. כך כמובן גם בהתחדשות עירונית, שם יש אתגרים ייחודיים, שלעתים מרתיעים את הרוכשים. אבל, מנהלי השיווק כולם מסכימים כי יש יתרון אחד מנצח – המיקום, בלב מרכזי הערים ובשכונות ותיקות ומבוקשות.

נשענים על הערכים הקיימים

שימי מלכה, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת יובלים: "בפרויקטים של התחדשות עירונית אנחנו גוזרים את הקונספט השיווקי מהערכים הקיימים בשכונה. התכנון של פרויקט קיימא באור יהודה, פרויקט בן 656 יח"ד בצומת סביון, התחיל מסיור בשכונה. בין השיכונים והבתים הישנים גילינו אורח חיים מקסים וקהילה מגובשת וחזקה שמטפחת גינות ירק ובוסתן. זה נכס שהשתמשנו בו מהתכנון האדריכלי ועד בחירת החומרים השיווקיים. הקצנו בתוכנית שטחים ירוקים לטובת גינות שכונתיות, פינות ירק ופינות לימוד וכך שמרנו על האופי וחווית המגורים שהיתה בשכונה. גם שם הפרויקט, קיימא, נגזר מהמציאות בשטח והצבעונית של המותג גם היא מתאימה לצבעים של הטבע".

מיפוי המאפיינים

ליאור נבון, סמנכ"ל השיווק והמכירות בקבוצת רוזיו קובעי כי "כאשר ניגשים לתחילת שיווק פרויקט בהתחדשות עירונית ראשית יש למפות את המאפיינים האובייקטיביים שלו:

מיקום: הפרמטר הכי רלוונטי לפרויקט - המהות של התחדשות עירונית היא בנייה חדשה בלב איזורי הביקוש, ולכן שימת דגש על מיקום הפרויקט ויתרונות האזור הוא הבסיס לכל תחילת פעילות שיווקית.

קהל היעד: אפיון בצורה המדויקת ביותר שניתן. בסופו של דבר התחדשות עירונית מתקיימת בערי גוש דן, אבל אפיון קהלי היעד הוא שונה. קהל של מרכז תל אביב שונה באופיו וצרכיו מקהל היעד של ראשון לציון לדוגמא וכן יש שוני בין פנייה למשפחות וזוגות צעירים לבין משקיעים.

בניית תמהיל דירות מדויק ככל הניתן: בהתחשב במיקום הפרויקט ובקהל היעד יש לנסות ולתכנן את תמהיל הדירות האידיאלי לצורכי הקונים הפוטנציאליים. עבור משפחות, קרבה למוסדות חינוך, קהילה ושירותים עירוניים ובמרכזי הערים למשל, שם יש ביקוש לשכירויות, אז לתכנן דירות קטנות יותר וזולות יותר הפונות לזוגות צעירים ומשקיעים".

לדבריו, "לאחר שהגדרנו את 3 הפרמטרים האלו, נוכל לצלול פנימה לתכנון הדירות עצמן, בניית המפרט לדירות ולבניין ומשם לתכנון הפרסום והפלטפורמות השיווקיות הרלוונטיות ביותר למציאת קהל היעד".

בחירת השכנים

סיוון היללי, סמנכ"לית שיווק ומכירות של חברת קרדן נדל"ן מסבירה כי "פרויקטים של התחדשות עירונית שונים מפרויקטים רגילים בכך שהתשתית הקהילתית כבר קיימת, יש בתי ספר, מתנס"ים והשכנים בבניין מוכרים. אחת המוטיבציות של בעלי הדירות היא שהשכנים החדשים יהיו אנשים שהם אוהבים ומכירים ולכן לעיתים, בפרויקטים של התחדשות עירונית, אנחנו פועלים יחד עם הדיירים להביא שכנים שהם אוהבים לבניין. עוד הבדל מפרויקטים אחרים הוא המיקום, שבדרך כלל נמצא בשכונות הותיקות של העיר ומטבע הדברים הבנייה ישנה והדירה קטנה, ללא מרפסת וללא חנייה. מרבית הרוכשים הם משפרי דיור מתוך השכונה, שרוצים להישאר בה והדרך היחידה לשדרג את הדירה היא בפרויקטים של התחדשות עירונית".

הקהילה הגרעינית כבר קיימת

לדברי קרן מעוז סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי בקבוצת בסט, "הרצון של דיירי השכונה להישאר בה מהווה מקדם מכירות מצוין שכן הקהילה הגרעינית כבר קיימת ומגובשת ולרוב מדובר במשפחות שחיות שנים רבות בשכנות טובה. היות ומדובר בדירה חדשה לכל דבר, אין הבדל מהותי בין רכישה בפרויקט תמ"א לרכישה של דירה חדשה בפרויקט רגיל, עם זאת בעלי הדירות הקיימות חוקרים היטב את ההיצע בשוק ויזם טוב מבין כי עליו להציע מפרט הולם ואיכותי הן עבור הדיירים הקיימים והן על מנת למצב את דירות הייזם".

היתרון הגדול בשיווק פרויקט תמ"א, היא מוסיפה, נעוץ במיקום, "שכן לרוב מדובר במיקומים בהם אין יותר היצע לקרקעות פנויות ועם זאת הביקושים לאותו מקום הנם גבוהים. היכולת לקבל דירה מרווחת יותר, עם ממד ומרפסת באותו מיקום אהוב ומועדף מבלי שיש צורך למשפחה להעתיק את מגוריה ולהעביר את ילדיהם לבתי ספר וגנים אחרים. משפחות ותיקות יותר יכולות לרכוש דירות יזם על מנת לשמור על דור ההמשך בקרבת מקום. יתרון נוסף לפרויקטיי התחדשות עירונית הנו שתשתיות השכונה כבר מוקמות ואין תחושה של מגורים באתר בנייה עד שיתר השכונה מוקמת. חשוב לציין גם שלרוב פרוייקטי התחדשות עירונית זוכים למעורבות גבוהה מצד העירייה ושטחים חדשים מוקצים לטובת חינוך, גנים ציבוריים ותשתיות נוספות לרווחת התושבים״.

מיקומים אטרקטיביים

שגיא פיפשקוביץ, סמנכ"ל השיווק של קידר מבנים מסביר כי "אנו ניגשים לפרויקט בצורה מאוד מתודית. ראשית, הבנה מהדיירים מה הם רוצים ומצפים. במקביל, אנו בודקים את הזכויות בפרויקט ולאחריהן את ההיתכנות הכלכלית לאור ציפיות הדיירים ו"נושאים מיוחדים" ככל וישנם בפרויקט, למשל: דירות גג, מי תהום וכו'.

בשלב הבא אנו מגישם הצעה, לרוב, בד בבד עם פרזנטציה לדיירים ולעורך דינם - ואז מתקדמים. היתרונות של ההתחדשות העירונית הם ברורים - מיקומים אטרקטיביים במרכזי ערים בהן לא נותרו כבר קרקעות חדשות לבנייה. זה ממש ליצור "יש מאין".

מרכזי הערים יודעות להציע ללקוח – הכל. בין אם זה מוסדות חינוך קיימים, גינות ציבוריות, בתי קפה, שירותים לתושב ועוד. על כן, החשיבות לבנייה חדשה במרכזי הערים היא כה גדולה. בהתאם לכך, גם הביקושים.יתרונות הדיירים הקיימים הזוכים להתחדשות- מובנים מאליהם".

מענה ל-2 הקהלים

גל קסטל, מנהל השיווק בחברת אורון נדל"ן, מקבוצת אורון אחזקות והשקעות אומר כי "שיווק פרויקטים בהתחדשות עירונית כולל בתוכו 2 קהלים נבדלים ושונים זה מזה - הדיירים הקיימים, ולצידם רוכשי הדירות החדשות.

הדיירים הקיימים, למרות שאינם רוכשים רגילים, הם חלק בלתי נפרד מהפרויקט ומשפיעים מאוד על הצביון שלו. יש להם דעות, צרכים מיוחדים, רצונות ודרישות- כולם בעלי משקל משמעותי עוד משלב התכנון והבנייה ונדרש בעבורם תשומת לב מלאה".

"לצידם, נמצאים הדיירים החדשים שעבורם, בעצם, נעשה שיווק הפרויקט ולכן יצירתיות היא החלק החשוב ביותר בשיווק פרויקטים מהסוג הזה. מהלכי השיווק צריכים לשים דגש על כך שכל מי שיגור בפרויקט – דיירים קיימים וחדשים יחד, צריכים להרגיש בנוח בנכס שלהם. הדבר חשוב שבעתיים באזורים חלשים יותר מבחינה סוציו אקונומית, כאשר בעוד היזם עלול לבקש לבנות מגדל חדש ונוצץ, עליו לזכור שחוזרים אליו גם הדיירים הקודמים, שהם חלק בלתי נפרד מתמהיל האוכלוסיה. לצידם, מתבצעת מכירת הדירות החדשות בבניין לקהל איכותי שמוכן לשלם את תג המחיר היקר.

השיווק חייב לדעת להתייחס נכון לכל פרויקט ולעטוף נכון את הדיירים הקיימים כדי שכולם ירגישו בבית בפרויקט. מעבר לכך, השיווק של דירות בהתחדשות עירונית ודירות חדשות זהה. חייבים להקפיד על תמחור נכון, שיווק לקהל היעד בהתאם לאזור הבנייה, וכו'".

פרסום מדויק

אורית גבאי, סמנכ"לית השיווק והמכירות של קבוצת גבאי: "כשאנחנו מפרסמים פרויקט התחדשות עירונית ואת הדירות למכירה בו, בשלב הראשון אנחנו מקבלים מתעניינים מאנשים המחוברים לפרויקט מעצם היותם בעלי יחידה (הדיירים הוותיקים, הקיימים) או דור ההמשך של בעלי היחידות הרוצים לגור ליד ההורים וכעת יש להם את ההזדמנות, לקנות קומה מעליהם, מה שלא התאפשר להם קודם בבניין המתפורר. אליהם מצטרפים כמעגל שני מכרים, חברים וקרובי משפחה ששומעים מהם על האזור והפרויקט ואולי כמו גם תושבי האזור שחיפשו להישאר באזור המוכר, ליד בית הספר והמכולת השכונתית ורק חיפשו לשדרג את דירתם הקיימת, אם בגודל או באיכות מישנה לחדשה. הדבר מקל עלינו בשלבים הראשונים של שיווק הפרויקט, שכן אפשר להשקיע משאבים בפרסום מדויק וקולע בקהל יעד ייחודי ולוקאלי".

רחוב ותיק הוא סיפור

שחר פרי, מנכ"ל משותף חברת GS GROUP מסביר כי "שיווק של פרויקט התחדשות עירונית מציב אתגרים לא מעטים, אולם גם פוטנציאל גדול ליצירת באז ועניין סביב הפרויקט. בשיווק פרויקט התחדשות אנחנו בעצם משווקים את העתיד, את החזון, את ההתפתחות של השכונה ובכלל זה את עתידה של הקהילה, כי בסוף התחדשות עירונית ממזגת קהילה חדשה בקהילה ותיקה. בניגוד לכך, כשבונים שכונה חדשה מאפס, העבודה פשוטה יותר, כי הכל חדש".

מהצד השני, הוא מוסיף, "רחוב ותיק טומן בתוכו סיפור, סיפור על מרקם אנושי, סיפור על חווית שנצרבו בשמו של הרחוב, צבע ייחודי שקל להטמיע במהלכים השיווקיים ואלה אלמנטים שחייבים להיות חלק משיווק הפרויקט. צריך לזכור כי יש מתחמים ישנים רבים בפריים לוקיישן, ואחרי התחדשות הם נמכרים במחירים של 50 ו-60 אלף ש"ח למ"ר".

תכנון קומפקטי

חברת קרסו נדל"ן בונה כיום את פרויקט ME CREO ברחוב אבן גבירול בתל אביב, פרויקט התחדשות עירונית הכולל 2 בניינים בהם נבנות 50 יח"ד בשטח של 42-82 מ"ר. תכנון הדירות, מספרים בחברה, נעשה על פי עקרונות התכנון הקומפקטי המנצל כל מטר רבוע באופן מיטבי ועושה שימוש בנגרות מותאמת לחלל של דירות הפרויקט.

לדברי מיכל גליק, מנהלת השיווק והחדשנות בקרסו נדל"ן, "בעיר יקרה כמו תל אביב שכולם רוצים ליהנות ממה שיש לה להציע, כדאי ומומלץ לבחון ולתכנן כל מטר רבוע ביעילות ובחכמה ולעיתים אף לעשות שימוש בכלים ומוצרים יקרים במפרט, שיאפשרו ניצול מירבי של החלל ושימושיות גבוהה יותר.

למשל ניתן לאבזר את הדירות בארונות מטבח איכותיים עם יותר מקומות אחסון מהרגיל המותיר מקום למקרר סטנדרטי ולא מקרר כפול שכן בעיר המרכול נגיש ואין צורך לאגור מזון; בניית חדר עבודה קטן בתוך הדירה, אף על פי שאינו נחשב חדר לפי חוק המכר; מומלץ לוותר על מסדרונות באמצעות הצבת דלתות נסתרות גבוהות שיאפשרו נגישות לחדרים מתוך החלל הציבורי בדירה; שימוש בחלונות ודלתות הזזה (גם בדלת הממ"ד) יפנה מקום בגובה ובשטח הדירה. כל אלו ועוד מאפשרים ניצול שטח יקר שיהפוך שימושי ובעל ערך משמעותי עבור מי שיתגוררו בין אם מדובר ברוכשים עצמם ובין אם הם השוכרים".

כך, היא מספרת, "הדירות בפרויקט מיקרו של קרסו נדל"ן יכללו מראש, כסטנדרט, את כל הנגרות והאבזור המיוחד, וכן עיצוב פנים מלא, שמנצל באופן חכם כל מ"ר בדירה, על מנת לשמור על תחושת מרחב ופונקציונאליות מרבית. התכנון הייחודי של הדירות כולל ייעול תנועה באמצעות ויתור על מסדרונות, יצירת חללים חופפים המשמשים למספר פעילויות שונות, פרטי נגרות מיוחדים כמו דלתות נסתרות, ארונות אחסון כחלק ממחיצות שבין חדרים ושילוב אלמנטי נגרות וריהוט חדשניים המתאימים לכל דירה ודירה בפרויקט".

סביבה הוליסטית

לדברי דליה טוריסקי, סמנכ"לית השיווק של חברת רותם שני, שנת 2020 שהשאירה אותנו בבית לתקופות ממושכות, לימדה אותנו, שמתחם המגורים והקהילה שלנו משפיעים באופן קריטי על איכות החיים שלנו.

השינוי התפיסתי משפיע באופן ניכר על הבחירות שלנו בבואנו לרכוש דירה חדשה: רוב הרוכשים היום מחפשים דירות גדולות יותר, כדי ליהנות מחדר שיוקדש למשרד ביתי ויאפשר עבודה ולימודים בסביבה שקטה ופרטית בתוך הבית, מרפסות וחללים חיצוניים וכמובן, מתחמי מגורים בהם הוקדשה מחשבה מעמיקה לחוויית חיים הוליסטית, המאפשרת לשלב פנאי, מפגשים עם הקהילה המיידית, שמירה על חיים פעילים ובריאים וכמובן פעילות לילדים באוויר הפתוח.

אז איך עושים את זה נכון?

"חברת רותם שני, שהוקמה בשנת 1996, אימצה את המודל ההוליסטי בתכנון ובביצוע מתחמי חיים ומגורים לפני כ-15 שנים בפרויקט שלה ברעננה, הרבה לפני שזה הפך להיות טרנד דומיננטי. מגדלי רותם שני ברעננה היוו באמצע העשור הקודם מתחם מגורים פורץ דרך משום שהצגנו סביבת מגורים הוליסטית שהשתרע על כ-20 דונמים ובו מגוון של שטחים ירוקים, פינות ישיבה ושבילי הליכה. כל אלו הפכו לקרקע עליה צמחה קהילה איכותית ומגובשת ואת הפרויקט לאחד המבוקשים ברעננה עד היום.

רותם שני מיישמת את המודל האמור בהצלחה גם בפרויקטי התחדשות עירונית. המרוויחים הגדולים מכך, הם לא רק הרוכשים אלא כמובן, בעלי הדירות בפרויקטים בהתחדשות עירונית".

התשתיות כבר קיימות

אמיר כהן, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת דמרי מאשר: "היתרון התחרותי של פרויקטים בהתחדשות עירונית הוא המיקום שהינו בדרך כלל במרכז הערים ובסביבה שכבר קיימת. בשכונה חדשה מבטיחים לדיירים תשתיות שלא קיימות, כבישים שלא נסללו ומוסדות חינוך שלא נבנו. בפרויקטים של התחדשות עירונית השיווק מתבסס על היתרונות של הסביבה הקרובה והמוכרת, התשתיות המפותחות בתי הספר וגני הילדים, שירותים של מוסדות תרבות ושירותים רפואיים – הכל קיים".

"לקהל היעד אליו אנו פונים יש חיבור טבעי למקום, לרוב מדובר בסביבת מגורים ותיקה עם דירות קטנות על פי רוב שלא הציעה להם מגוון רחב, ישנם קהלים של רוכשים שרוצים להישאר בשכונה אבל עד כה לא מצאו מענה לדירה גדולה יותר וחדשה וישנם אנשים שעזבו את השכונה ורוצים לחזור אליה. בשכונות האלה מתגוררים אנשים ויש להן סיפור והם יודעים להמליץ עליהן. הדיירים בפרויקט עצמו משמשים לעיתים קרובות כשגרירים ומביאים חברים וקרובים שיבואו להתגורר לידם", הוא מוסיף.

מתמקדים במיקום

שניר נפתלי, סמנכ"ל השיווק בחברת ברקת ישראל מסביר כי ״בתור חברה המבצעת את כל הסוגים השונים של הפרויקטים – מיזמות, קבוצות רכישה והתחדשות עירונית, אנחנו משתמשים בכל הפלטפורמות השיווקיות השונות שלנו, לקידום כל הפרויקטים, כולל פרויקטי התחדשות עירונית.

עם זאת, בשונה מפרויקטי נדל״ן בשכונות חיצוניות וחדשות לעיר, פרויקטי התחדשות עירונית נמצאים במרכזי הערים, מה שמאפשר לנו בחלק מהמקרים להתמקד במיקום הפרויקט כיתרון חשוב שלה, מעבר לאיכות הבניה, המפרט, גודל הדירות וכו׳.

פרויקטי התחדשות עירונית נמצאים באזורים מבוססים, שיש בהם כבר מוסדות, שירותים, כך שניתן גם להדגיש זאת בקמפיין. מעבר לכך אנחנו מתייחסים לשיווק של פרויקט התחדשות עירונית באופן דומה יחסית לפרויקטים אחרים בחברה״.

רוכשים מהאיזור

יפה סדן, סמנכ"לית השיווק והמכירות בחברת 'יוסי אברהמי', המקימה מספר פרויקטים של התחדשות עירונית בחיפה מסבירה כי "בשונה מפרויקטים רגילים, בפרויקטים של התחדשות עירונית הפרופיל של הרוכש הפוטנציאלי ידוע מראש, וזאת בשל הקשר האישי עם הדיירים וההכרות המעמיקה עם מאפייני האזור וקהל היעד. חלק גדול מהרוכשים הפוטנציאליים מגיעים מהאזור, חלקם חברים ובני משפחה של הדיירים קיימים, ובהרבה מקרים הם נכנסים לרשימות ההמתנה הרבה לפני היציאה לשיווק כי הם מסמנים את האזור שהם מכירים כאזור שהם רוצים לגור בו אבל בדירות חדשות ומפנקות יותר. לכן, בפרויקטים כאלה ניתן ליצור אסטרטגיה שיווקית מדויקת וממוקדת יותר המתמקדת באזור ובדיירים הקיימים ובשיטות שיווק ממוקדות באמצעים דיגיטליים".

שליש – משפחה וחברים

לדברי טלי שרון, סמנכ"לית שיווק ומכירות בקבוצת רם אדרת, המקימה פרויקטים בהתחדשות עירונית בתל אביב, רמת השרון ונתניה: "הפרויקטים שלנו הם של תמ"א 38/2, כך שכל פרויקט הוא פרויקט בוטיק, הכולל מספר קטן יחסית של דירות, מה שמכתיב יחס אישי לבעלי הדירות וגם לרוכשים הפוטנציאלים. הפילוחים בפרויקט של התחדשות עירונית שונים מהפילוחים בפרויקט שאיננו כזה: 40%-50% מהרוכשים הם תושבי המקום, 30% הם משפחה וחברים שהגיעו בעקבות תושבי המקום (דיירי הפרויקט) ועוד 20% מגיעים ממקומות שונים. בניגוד לפרויקטים אחרים, כאן מרבית תקציב הפרסום מופנה לאופליין וליצירת חוויית לקוח חיובית. הדיירים המפונים הם קהל היעד העיקרי שלי, הם נכנסים לסוג של מועדון לקוחות אקסקלוסיבי, נהנים מתשומת לב רבה מצידנו, מפינוקים כמו מתנות לחגים, ערבי חברה, ברכות יום הולדת ועוד. אני משקיעה בהם המון משתי סיבות: הראשונה – כדי לבסס את היחסים בינינו ולחזק את הבחירה שלהם בנו כחברה שמבצעת עבורם את הפרויקט. ושנית – בעיניי המלצה אישית שמגיעה מדיירים מרוצים היא שוות ערך יותר מכל אמצעי פרסום אחר, לקוחות מרוצים יביאו לקוחות מרוצים נוספים".

בידול הפרויקט

עירית מעייני, מנהלת השיווק של חברת בית וגג מסבירה כי "תהליכי שיווק של פרויקטי התחדשות עירונית הם תהליכים מגוונים בדיוק כמו כל פרויקט חדש למגורים, בייחוד אם מדובר בפרויקט הכולל כמות גדולה של יחידות דיור לשיווק ולבנייה. קיים יתרון גדול בבידול הפרויקט, שיכול לבוא לידי ביטוי באספקטים שונים כגון טיפוסי דירות, תכנון אדריכלי ייחודי או בחירת המפרט לדירות. הדבר מרחיב את סל המסרים השיווקיים שניתן להצמיד לפרויקט בהתאם לקהל המטרה שלו.

סגמנט שיווקי נוסף מתייחס לאופי הבניין והדיירים. כשבונים שכונה חדשה לא ניתן תמיד לדעת מראש מה תהיה הזהות שלה, מי האוכלוסייה שתתגורר בה וזה בהחלט חיסרון. לרוכשי הדירות החדשות חשוב לדעת מי הולכים להיות השכנים שלהם ופעמים רבות הם מחפשים סביבת מגורים דומה לזו שהם באו ממנה או גדלו בה. לכן, מבחינה זו, בנייה במסגרת התחדשות עירונית בשכונה קיימת, מציעה ודאות יחסית גבוהה, היות שהפרויקטים הללו מוקמים לרוב בשכונות ותיקות, רוב התשתיות כבר קיימות ועוברות מתיחת פנים, כאשר קהל היעד המובהק הוא משפרי דיור מהמעגלים הקרובים לסביבת הפרויקט שרוצים לשדרג את דירתם. מצד שני, ככל שמדובר בפרויקטי פינוי בינוי רחבי היקף עם מאות יחידות דיור חדשות, על פי רוב מדובר בתב"ע חדשה שבה יש התייחסות נרחבת לשכונה החדשה שדורשת חשיבה הוליסטית הכוללת גם מבני ציבור, תשתיות ופיתוח סביבתי התואם את האוכלוסייה."

מצמצמי דיור

רואי שמש, סמנכ"ל השיווק והמכירות בקבוצת סופרין מספר כי "בפרויקטים של התחדשות עירונית בכלל ואצלנו בפרט קהלי היעד הם בעיקר של משפרי ומצמצמי דיור מאחר ופרויקטים של התחדשות עירונית קמים בעיקר בשכונות וותיקות. על כן, יש לא מעט תושבים בשכונה הרוצים להישאר בה ורק מחכים להיצע דירות חדשות בשכונה ובסביבה המוכרת להם. אנו רואים מקרב סגמנט זה מצמצמי דיור – כאלה שרוצים לעבור לדירה קטנה יותר או פשוט להתחדש ויש להם את הממון. למשל, הורים שרוצים לגור ליד הילדים ומגיעים לשכונה, או ילדים שחוזרים לגור בקרבת ההורים. כך, בפרויקטים שלנו ברחובות בועז 10 וסולד 17 שבשכונת הדר ברמת השרון, הנמצאים בשיווק בימים אלו, אנו פוגשים לרוב את קהל המשפחות מהאזור.

גם משקיעים מגיעים לחפש דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית, בעיקר במקומות בהם מציע הפרויקט דירות 2 ו-3 חדרים, כמו הפרויקט אותו אנו מקימים בימים אלה ברחוב יהודית בשכונת החרוזים ברמת גן. במקומות כאלה משקיעים מזהים הזדמנות ופוטנציאל גבוה להשבחה. מאחר ומדובר במקום סופר איכותי הנמצא ממש על פארק הירקון בשכונה וותיקה בעלת חתך סוציו אקונומי גבוה , הם מבינים שמדובר לא רק בפוטנציאל השבחה גבוה אלא גם בנכס מאוד שכיר".