לכל בניין יש סיפור ומעבר לדלת יש בני אדם

אייל הנס, המנכ"ל והבעלים של תכלת ישראל יזמות נדל"ן מספר על המודל הקהילתי של החברה שהופך את בעלי הדירות לשותפים אמיתיים

נעם גל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל הנס בשיח תכנוני עם דיירים
אייל הנס בשיח תכנוני עם דיירים
נעם גל
תוכן שיווקי

קידום פרויקט התחדשות עירונית הוא דבר מורכב שגורם לחברות רבות, כולל ותיקות וגדולות, להרים ידיים במהלך התהליך. מי שרואה במורכבות דווקא הזדמנות, הם אנשי חברת תכלת ישראל יזמות נדל"ן, שפיתחו את המודל הקהילתי שנועד לסייע ולקדם פרויקטים כאלו. אייל הנס, מנכ"ל ובעלי החברה, בעל ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית, מסביר מה הופך את המודל שלהם לאטרקטיבי עבור בעלי הדירות.

מה אתם עושים בדיוק בתכלת ישראל?
"תכלת ישראל הינה חברה יזמית ומארגנת של מתחמים המיועדים לפינוי בינוי. אנחנו מאתרים את המתחמים עושים את בדיקות ההתכנות ואז פונים לבעלי הדירות ע"פ המודל שפיתחנו, המשלב את הדיירים משלב התכנון הראשוני ועד לביצוע.

פרויקט גואטמלה

גם הפרויקט המורכב ביותר יכול להגיע אל היעד ובלבד שהתהליך יהיה בשותפות, בשקיפות ובתחושת ביחד. המוטו שלנו הוא - שמים את בעלי הדירות במרכז".

אייל הנס מנכ"ל תכלת ישראל

לא חושבים דרך החור של הגרוש

אייל מדגיש כי "הרבה שנים אני עובד בתחום ההתחדשות העירונית. מהניסיון שצברתי, הגעתי להבנה ברורה והיא שיזמים, שחושבים דרך החור שבגרוש, כלומר חושבים בעיקר על הצד הכלכלי של הפרויקט ופחות מעניינים אותם בעלי הדירות, אינם מתאימים לתחום ההתחדשות העירונית". ישראל נסימי, מנהל פרויקטים בתכלת ישראל, מוסיף כי "צריך לזכור שבסוף, בעלי הדירות הם בעלי הקרקע וצריך לתת להם את הכוח והמושכות – בשיתוף עם הידע והניסיון שלנו".

הקשבה, סבלנות וחתירה למטרה

"ליבת העשייה שלנו כחברה יזמית ומארגנת היא ביכולת לחבר מגוון דעות רחב מאוד אל מטרה אחת כאשר כולם צריכים להיות מרוצים", קובע נסימי ומספר כי פעם ניגש אליו אחד הדיירים ואמר לו שהם מתקשים לבחור איזה סוג עציץ יהיה בכניסה לבניין אז איך אתם חושבים שתצליחו להוביל פרויקט כזה מורכב וארוך? והתשובה, אומר נסימי, הייתה מאוד פשוטה: "הקשבה, סבלנות וחתירה למטרה. אלו שלוש התכונות החשובות ביותר לקידום מיזם של התחדשות עירונית".

ישראל נסימי

מלווים את בעלי הדירות לאורך כל הדרך

בחברה מדגישים כי הם מלווים את הפרויקט עד תומו. לדברי אייל, "לאחר שהפרויקט מתקדם מבחינה תכנונית אנו מכניסים שותף פיננסי חזק לפרויקט כדי לקבל את האיתנות הכלכלית ואת יכולת הביצוע, וכמובן ממשיכים ללוות את הפרויקט בתהליך שקוף ובגובה העיניים, וביחס אישי, עד קבלת המפתח."

חבר מביא חבר

מהיכן מגיע קהל הלקוחות?
"נכון להיום, חברת תכלת ישראל מקדמת מספר מתחמים גדולים של פינוי בינוי עם מאות בעלי דירות מרוצים אשר מספרים לחבריהם אודות תכלת ישראל וכך למעשה אנו ממשיכים לעוד ועוד מתחמים ופרויקטים בשיטת חבר מביא חבר".

בסופו של דבר, מסכם אייל ואומר, "המודל הקהילתי שלנו מוכיח את עצמו: התחדשות עירונית היא קודם כל שותפות וחיבור בין בעלי הדירות ליזם ובין ישן לחדש. הדרך היחידה להצליח בפרויקט פינוי בינוי היא לשים את בעלי הדירות במרכז וזה סוד ההצלחה שלנו".

למידע נוסף לחצו כאן >>