"בית יולס" הבית של בוני הארץ בחיפה, חוגג את שנתו ה-65

"...כמו גלי הים, דורות האנושות מתרוממים ומגיעים לנקודת שיא - ואחר כך הולכים ונחלשים... בזיקנה, פעולות היום- יום עלולות להפוך למשימות קשות ובלתי ניתנות לביצוע". כך נכתב בספר "בוני הארץ", שיצא לאור בשנת 2006 בחגיגות היובל לבית ההורים "בית יולס" המספר על ההיסטוריה של הבית. לא לחינם נאמר: "הַמְּשַׁמֵּר אֶת הֶעָבַר דּוֹאֵג גַּם לֶעָתִיד".כיום מציינים ב"בית יולס" 65 שנות פעילות מרשימות ביותר

בשיתוף בית יולס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טיול פריחות עם דייירי בית יולס
טיול פריחות עם דייירי בית יולסצילום: באדיבות בית יולס
בשיתוף בית יולס
תוכן שיווקי

"בית יולס", אחד מבתי ההורים הראשונים שהוקמו בארץ, נוסד בשנת 1956. מטרתו העיקרית של הקמת הבית, הייתה ועודנה, לאפשר לאנשים מבוגרים להזדקן בכבוד ותמיד להציב סטנדרט טיפולי וסביבתי גבוה.

בשנת 1979 נבנה בחיפה מבנה חדש התואם את הביקוש. בגלגולו כיום, כולל המבנה הנגיש 15 קומות, והוא ממוקם מספר דקות ממרכז הכרמל בפינת הרחובות: "דרך הים - כיכר הרקפות". לאחרונה אף נרכש רכב מיוחד "שאטל" (הֶסֵּעִית), המותאם גם להסעת נכים ומאפשר לכלל הדיירים להגיע בקלות ממקום למקום.

הבית פתוח לקהל הרחב וידוע כדיור איכותי לדיירים עצמאיים, נתמכים וסיעודיים. בבית קיימות דירות בנות חדר יחיד, שניים ואף שלושה חדרים לבחירת כל דייר על פי יכולתו ורצונותיו. כל הדירות פונות לנוף יפיפה, לוואדי "עמיק" הירוק ולים הכחול ובמרחק נגיעה ממרכז הכרמל.

לובי הכניסה לבית יולסצילום: באדיבות בית יולס

"אין כמו לשבת לשתות כוס קפה ולקרוא ספר טוב אל מול הנוף המרגיע והיפה- לגור בעיר עם כל היתרונות ולהרגיש בטבע", אמר אחד הדיירים הוותיקים.

הייחודיות של הבית היא האפשרות להישאר עצמאי בדירה, ולהרגיש בטוח בסביבה תומכת 24/7 הכוללת: צוות רפואי, דאגה להבאת ומתן תרופות, שמירה, ניקיון, אחזקה ועוד.

חדר האוכל צילום: באדיבות בית יולס

בהגעה לביתו החדש, מביא עמו כל דייר את תכולת דירתו, כך שירגיש כמה שיותר בבית. במידת הצורך ניתן לקבל תמיכה מקצועית, מבלי להלין מטפל בדירה, ולקבל עזרה תומכת בדירת המגורים העצמאיים, כגון: רחצה, הלבשה ליווי וכד' הכל בעזרת הצוות שלנו שעושה זאת במקצועיות ובאהבה רבה.

בכל הדירות מותקנים לחצני מצוקה וניתן גם לקבל שעוני מצוקה הקולטים את הדייר במקרה של בעיה בכל מקום במתחם. הכוונה לתת לדייר אפשרות להישאר עצמאי בדירתו כמה שרק ניתן בדרך מכבדת.

הבית מעמיד בראש מעייניו את רווחת הדיירים ובריאותם. "אנחנו פשוט מתייחסים לדיירים כמשפחה אחת גדולה - כיבוד הדיירים הוא המוטו המוביל אותנו", אומרת דליה לביא מנהלת השיווק.

דליה לביא, מנהלת השיווק בבית יולסצילום: פרטי

בבית יולס, מבשלים באהבה את כל הארוחות כולל פינוקי ביניים. כל הארוחות מוגשות באופן אישי לדיירים. העובדים, המכירים אישית כל דייר ודייר, יודעים בדיוק מה כל אחד מעדיף.

הבית פועל בשיתוף פעולה עם הדיירים בתחומים רבים על מנת לתת להם תחושת שייכות לבית: ועד דיירים פעיל, בכל שנה נבחרים בבחירות דמוקרטיות 5 חברי ועד חדשים, וכן ועדת תפריטים, ועדת עיתון - "פינת הרוח" ועוד.

כמו כן גם ועדת תרבות פעילה תורמת רבות ל"קולטורה" של הבית: קונצרטים איכותיים בנגינה באחד מחמשת הפסנתרים הקיימים בבית (אומרים שניתן לפתוח פה גם קונסרבטוריון...), ובחגים מופעים עם אמנים מהשורה הראשונה: ששי קשת ויונה אליאן, חנן יובל, מיקי קם ויהודה עדר, סוזי מילר וצחי לירון, ישראל גוריון, יורם טהרלב ועוד רבים וטובים אחרים.

אין רגע דל
לרשות דיירי הבית מגוון חוגים רחב ביניהם: שחמט, שימור הזיכרון וחידוד המוח, אמנות, ציור, קרמיקה, משחקי חשיבה ועוד. גם כושר ופעילות גופנית מוצעים לדיירים: מחוג התעמלות רגיל ועד פעילות פלדנקרייז ויוגה.

צילום: באדיבות בית יולס

כמו כן הדיירים יוצאים מדי פעם לטיולים בטבע, במוזיאונים ובתערוכות ברחבי הארץ ובקיץ אף נוסעים להתעמל בחוף הים היפה של חיפה - ומקנחים בבית קפה נחמד אל מול הים.

בנוסף פועל בבית חוג תיאטרון, אשר העלה מספר מחזות, וגם מקהלה העורכת מדי פעם מופעים במקום ומחוצה לו. לפני מספר שנים חברי המקהלה השתתפו בכנס מקהלות יהודיות באמסטרדם שבהולנד.

הספריה בבית יולסצילום: באדיבות בית יולס

המחלקה הסיעודית: ידועה כאחת מהטובות בארץ
במחלקת הסיעוד, 36 מיטות, הדיירים מתגוררים בפורמט של שניים בחדר (על בסיס מקום פנוי ישנה גם אפשרות לבחור בחדר לבד, בתמורה לתוספת בתשלום). במחלקה הסיעודית נשמרות תמיד מספר מיטות המוכנות לקלוט את אותם דיירי המקום העצמאיים אשר הפכו לסיעודיים. כך מובטח להם להישאר באותו הבית גם לאחר השינוי במצבם הבריאותי. צוות המחלקה הסיעודית רחב וכולל מספר עובדים מעל התקן: רופא, אחות ראשית, אחיות ואחים, מטפלות ומטפלים, עובדת סוציאלית, דיאטנית, קלינאית תקשורת, מרפאות בעיסוק ואנשי תעסוקה ופיזיותרפיה.

זאת לצד תמיכה בכל יתר השירותים: מטבח, אחזקה, מכבסה וכד'. דיירי המחלקה הסיעודית מוזמנים תמיד לפעילות הדיירים העצמאיים –דבר שאינו מקובל ברוב בתי ההורים בארץ. הדיירים הסיעודיים הם חלק אינטגראלי מהבית!

לסיום, בבית יולס מאמינים שהבסיס להצלחת המקום הוא הקשר המצוין בין הצוות הוותיק לדיירים. הצוות הנפלא, הוא פסיפס משובח המורכב מכל הגוונים בחברה הישראלית. עובדים ממוצאים, עדות ודתות שונות משתפים פעולה ונותנים את הנשמה, כל אחד בתחומו למען הדיירים!

בימים אלה, ולכבוד 65 שנות, אנו יוצאים במבצע הנחות לאכלוס הדירות.

לפרטים נוספים: 077-7374123

www.joles.co.il | בפייסבוק: בית יולס – בית עם מסורת של איכות.

בשיתוף בית יולס