טיפול, שיקום ונגישות: כל המידע במקום אחד

עצמאות כערך עליון והתאמת פתרונות, שירותים ומוצרים באופן אישי. זהו החזון המוביל את מאגר המידע הישראלי "עזרים", המנגיש מידע אודות טכנולוגיה מסייעת ועושה את ההבדל בין תפקוד ועצמאות לבין תלות וחוסר תפקוד

גלי לויטה ליבוביץ בשיתוף חברת עזרים דיגיטל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עזרים - מנגישים לך את המידע
עזרים - מנגישים לך את המידע צילום: shutterstock
גלי לויטה ליבוביץ בשיתוף חברת עזרים דיגיטל
תוכן שיווקי

30,000 משתמשים מבקרים מידי חודש ב"עזרים" - מאגר המידע הישראלי לטכנולוגיה מסייעת. "עזרים", מנגיש את המידע לבעלי צרכים מיוחדים, לקשישים, בני משפחותיהם, לאנשי מקצוע מתחום הרפואה ולספקי ציוד ושירותים, והוא חלק מרשת המידע העולמית לטכנולוגיה מסייעת EASTIN.

מי שמבקש למצוא פתרונות עבורו או עבור היקרים לו יימצא במאגר פלטפורמה הכוללת שלושה אזורים: אזור למידע אודות מוצרים וטכנולוגיות, אזור מידע מקצועי הכולל מאמרים, סרטונים ופודקאסטים ואזור עם מידע אודות חברות המציעות טיפולים וביקורי בית, שירותי הדמיה ועוד. "הרעיון הוא ליצור קורת גג אחת שתאפשר לגולשים לקבל את כל המידע על הפתרונות, השימושים והמוצרים.

זה החזון שלנו: הנגשת מידע אודות טכנולוגיה המסייעת המחברת בין 3 קודקודים: אוכלוסיית הקשישים ובעלי המוגבלויות, כמו גם בני משפחותיהם המחפשים פתרונות, היצרנים, נותני השירות וספקי הטכנולוגיות, המציעים את אותם פתרונות ואנשי מקצוע כדוגמת מרפאים בעיסוק, אחיות, רופאים ופיזיותרפיסטים, שנפגשים עם המטופל במסגרת עבודתם", אומר אלון קמחי, מרפא בעיסוק ומנכ"ל עזרים דיגיטל.

אלון קמחי צילום: דלית רשף

מהי טכנולוגיה מסייעת?
"טכנולוגיה מסייעת עושה את ההבדל בין תפקוד ועצמאות לבין תלות וחוסר תפקוד. המושג מתייחס למוצרים, ציוד או שירותים שנועדו לשמר או לשפר את היכולות ואת איכות חייהם של בעלי מוגבלויות או קשישים, ברמה הפיזית, החושית והקוגניטיבית".

דוגמה לשימוש בטכנולוגיה מסייעת היא חיזוק השרירים ע"י מערכות אימון המבוססות על מציאות מדומה ושיקום מרחוק, כל זאת בסביבתו הטבעית של המטופל וכשבני משפחתו סביבו. דוגמה נוספת היא מניעה ושימור במטרה לשמור על המצב הקיים ומניעת החמרה והתדרדרות, למשל באמצעות אמצעים למניעת פצעי לחץ.

השימוש הנפוץ ביותר בטכנולוגיה מסייעת הוא על מנת לגשר על פערים בין התפקוד של האדם לבין ביצוע פעולות יומיומיות. לדברי קמחי "מדובר במגוון אדיר של פתרונות לואו-טק והיי-טק, מפתרונות ניידות ונגישות ועד מערכות למיקוד מבט להפעלת מחשב, סיוע באכילה, ראייה , שמיעה ועוד".

חשיבות המעורבות של אנשי מקצוע
המאגר פתוח לכולם ומסייע למשתמשים לבחור את המוצר או הפתרון המתאים להם ביותר. קמחי מדגיש את חשיבותו של צוות "עזרים" בבחירת הפתרון, בזכות היותו מורכב ממטפלים ואנשי מקצוע שמבינים את הצרכים המגוונים של המשתמשים: "זה מה שעושה את ההבדל ביננו לבין אחרים ושם אותנו במקום אחר. פעמים רבות אנו רואים אנשים שזקוקים לפתרונות נוספים, אך נוטשים את הטכנולוגיה בגלל חוסר הבנה ותסכול.

כאשר איש מקצוע מנוסה מעורב בתהליך, הוא יכול לאפשר הבחנה בין עיקר לטפל, יצירת ביטחון בתהליך ואפילו חיסכון כלכלי של אלפי שקלים, על ידי מציאת חלופות פשוטות, נגישות וזולות יותר.

"אנו מפעילים מערך של אנשי מקצוע, מרפאות בעיסוק ופיזיותרפיסטים שיכולים להגיע עד הבית ולעזור במציאת הפתרונות. כשאדם נמצא בתהליך של ירידה בתפקוד, הוא ומשפחתו נמצאים במצב של חוסר אונים ולא תמיד יודעים מה הם צריכים ובאילו פתרונות לבחור. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה. העבודה מתבצעת על פי מודל PEOP (Person-Environment Occupation-Performance) אדם, סביבה, עיסוק וביצוע, שמדבר על האינטראקציה בין המאפיינים הפנימיים של האדם, היכולות הנפשיות, הפיזיות והקוגניטיביות, לבין הסביבה, הרצונות והתפקידים שלו. מתוך הסתכלות הוליסטית זו אנו יודעים להתאים באופן אישי את הפתרונות, ולסייע בהשגת עצמאות ותפקוד".

טכנולוגיה מסייעת לאדםצילום: shutterstock

שירות ייעודי נוסף שמבטא את חשיבות ההבנה העמוקה של צרכי המשתמש, כתנאי לקבלת פתרונות טובים ומקצועיים, הוא קו ייעוץ טלפוני המופעל ע"י אנשים עם צרכים מיוחדים המכירים מקרוב את הנושא. זאת במטרה לעזור לגולשים לאתר את הטכנולוגיה והספק המתאימים להם ביותר. "במסגרת הפעילות שלנו אנחנו גם מסייעים ליצרנים וליצואנים ישראלים לבצע סקרי שוק בעולם ולהבין האם יש צורך בטכנולוגיה שהם מפתחים, כיצד מקדמים מוצרים המוכנים לשיווק, ומה הם תנאי שוק היעד בהיבטים של תקינה רגולציה ומימון בכל מדינה".

כיצד התגבש מאגר המידע החשוב והחדשני?
"בשנת 2006 החליטה 'מילבת שיבא', המעניקה ליווי וסיוע מקצועי לשיפור העצמאות והתפקוד באמצעות טכנולוגיה מסייעת, להקים מאגר מידע דיגיטלי מקוון, בשיתוף משרד הבריאות, ארגון אשל, האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל, קרן קלור וארגונים נוספים.

המטרה הייתה לאפשר לגולשים למצוא פתרונות, מוצרים ומידע על ספקים בתחום הטכנולוגיה המסייעת. בשנת 2018 קיבלה עזרים דיגיטל את האחריות על ניהול המאגר ויצרנו פלטפורמה חדשה המבוססת על המידע הקיים, אותה אנחנו מקפידים לעדכן ולחדש, לטובת כל העוסקים בדבר".

7,000 מוצרים ואינספור פתרונות
הפלטפורמה של "עזרים" נגישה בעברית, אנגלית וערבית ובשנה הקרובה תתורגם לרוסית, במטרה להגיע לכמה שיותר קהלים ושפות. כל הפתרונות והמוצרים מבוססים על טכנולוגיות הזמינות בשוק הישראלי, במטרה לחזק גם את המשק. החיפוש מתאפשר באמצעות מנוע חיפוש מתקדם ובהמשך ישולבו פיצ'רים נוספים שיקלו על מציאת פתרונות בהתאם למאפייני המשתמש, יאפשרו זיקוק של הצרכים העיקריים ויתוו את הדרך בה כל אחד יכול לשלב את הכל במרחב האישי ובסביבה הגיאוגרפית שלו.

מה העתיד של טכנולוגיה מסייעת?
"טכנולוגיה מסייעת מתפתחת בשתי מגמות מנוגדות לכאורה: האחת עיצוב מכליל שמהותו היא תכנון מוצרים שמתאימים לכלל האוכלוסייה ללא התייחסות שונה לבעלי צרכים מיוחדים. אנחנו רואים את זה קורה כבר היום בשיח וגם בפרקטיקה.

המגמה השנייה היא עיצוב בהתאמה אישית שמתאים פתרונות בדיוק לאדם בהתאם למאפייניו - אנחנו רואים את זה קורה באמצעות טכנולוגיה לומדת, מציאות מדומה והדפסת תלת ממד. שתי המגמות האלו יביאו בסופו של דבר לשילוב רב יותר של אנשים עם מוגבלות בחברה".

קו הייעוץ של עזרים: 08-9936891 | www.azarim.org.il

בשיתוף חברת עזרים דיגיטל