בית פרוטיאה: סטנדרט גבוה בדגש על הון אנושי משובח

תפיסה שירותית גבוהה, המציבה את רווחת הדייר במרכז, קהילה דוברת אנגלית ומגוון רחב של פעילויות פנאי. בית פרוטיאה בהרצליה – בית דיור מוגן עם ערך מוסף

גיא פישקין בשיתוף בית פרוטיאה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית פרוטיאה | צילומים: יהודית זקל
בית פרוטיאה צילום: יהודית זקל
גיא פישקין בשיתוף בית פרוטיאה
תוכן שיווקי

תחום הדיור המוגן זוכה בשנים האחרונות לתנופה חסרת תקדים. אם בעבר נחשב המעבר של אנשים בני הגיל השלישי מביתם הפרטי למסגרת מאורגנת יחד עם קהילה בת גילם למורכב, הרי שכיום שפע האפשרויות המוצעות בפניהם הופכות את החיים בבתי הדיור המוגן לעשירים ומלאים.

בין רשימת בתי הדיור המוגן המובילים בישראל ניצב בגאון בית פרוטיאה בהרצליה, המציג סטנדרט גבוה בדגש על הון אנושי משובח, תפיסה שירותית המציבה את הדיירים בבית במרכז העניינים, בשילוב עם מעטפת רפואית וחיי פנאי תוססים, שהופכים את השהות בו למיוחדת במינה.

תוכנית יומיומית גדושה
בית פרוטיאה הקרוי על שם הפרח הלאומי של דרום אפריקה, הוקם לפני כ-30 שנה כעסק חברתי ע"י יוצאי דרום אפריקה שהגיעו ארצה. מאז ועד היום ניחן המקום ברמת שירות גבוהה מאוד ובאווירה מיוחדת, המושפעת מהתרבות האנגלוסקסית, כך גם כלל השירותים והפעילויות שמועברים אך ורק בשפה האנגלית. עובדה זו מקנה לבית ניחוח של חוץ לארץ במידת מה, הטומן בחובו קסם מסוג אחר.

הבית עצמו מאגד תחתיו כ-150 דיירים ומשרת נאמנה את אוכלוסיית בני הגיל השלישי על פני כל הרצף הטיפולי - החל מדיירים עצמאים לחלוטין (כ-90 חדרים סך הכל), דיור תומך המציע סיוע ע"י מטפלים צמודים הנמצאים במחלקה, כמו גם מחלקה סיעודית המספקת מענה רחב היקף.

הבית הממוקם במרכז העיר הרצליה, בשכונה שקטה ומסבירת פנים, ניצב גם במיקום אסטרטגי, מרחק הליכה קצר מהרחוב הראשי ו-10 דקות הליכה מהפארק והקניון העירוני.

מעבר למעטפת רפואית מלאה וחדר אוכל המציע מדי יום תפריט טרי ומגוון, זוכים דיירי הבית גם לפעילות תרבותית ענפה במגוון רחב של תחומים. בין הפעילויות הנכללות במסגרת תוכנית יומיומית גדושה ניתן לציין קונצרטים, סרטים, הרצאות, שיעורי אמנות ויצירה (צביעה, הכנת תכשיטים, קרמיקה), משחקי חברה, פעילויות ספורט וכושר גופני (התעמלות, יוגה, שיעורי בריכה, טאי-צ'י, ריקוד, חדר כושר), טיולים ברחבי הארץ וכן שאטלים שבועיים למרכז העיר ולקניון ''שבעת הכוכבים'' הסמוך.

''תפיסת העולם שלנו בבית פרוטיאה הייתה ונותרה לספק לדיירים את השירות המיטבי, שתכליתו לשמר ואף לשפר את איכות חייהם ולהיות שם עבורם בהתאם לצורכיהם'', מבהיר גדי שרון, מנכ''ל בית פרוטיאה.

מימין: גדי שרון, מנכ''ל בית פרוטיאה ועמיחי מילר, מנהל פרוטיאה בביתצילום: יהודית זקל

''הדיירים זוכים לטיפול מסור על ידי צוות עובדים בעל ותק של למעלה מ-20 שנה, הכולל רופאים, מטפלים, אחיות, צוות פרה- רפואי ונותני שירות נוספים. זהו נתון שמדבר בפני עצמו, על אחת כמה וכמה בתחום כמו שלנו בו יש שחיקה אדירה ודרישה לעובדים חדשים. זה משליך באופן ישיר כמובן על הדיירים שזוכים לתשומת לב ושירות יוצא דופן, המגיע ישירות מהלב''.

הכי טוב בבית
הביקושים הגבוהים להיכלל בין רשימת הדיירים בבית פרוטיאה, הובילו את הנהלת הבית לחשוב בשנים האחרונות כיצד ניתן להרחיב את סל השירותים לאוכלוסיות רחבות יותר באזור השרון והמרכז.

במסגרת זו נהגה מיזם ''פרוטיאה בבית'', המעניק שירות פורץ דרך וראשון מסוגו בישראל עבור אוכלוסיית בני הגיל השלישי. השירות כולל מנהל טיפול אישי, גרונטולוג במקצועו, הזמין 24 שעות ביממה ואמון על כל בקשותיהם של החברים. אותו מנהל גם מגיע לביקור לפחות אחת לשבוע בבית הדייר, ומסייע לו באופן שוטף בנושאי אדמיניסטרציה, מיצוי זכויות ועד למטלות היומיומיות והבסיסיות ביותר.

בנוסף, החברים יכולים לקבל במסגרת השירות ארוחת צהריים חמה ומזינה הנשלחת אליהם מדי יום, יחד עם ליווי רפואי צמוד הכולל תיעוד ודיווח בהתאם לצורך, טיפולי רפואה משלימה, שליחויות, התאמת מטפלים ועוד.

''אנחנו מעניקים את השירות כיום ל-150 חברים וזוכים לביקורות נהדרות'', מספר עמיחי מילר, מנהל מערך ''פרוטיאה בבית''. ''תקופת הקורונה הציפה את נושאי הבדידות והצורך בתמיכה באוכלוסייה המבוגרת. השירות שלנו לוקח למעשה את הכמיהה לסייע להם צעד אחד קדימה, עם מנהל טיפולי מקצועי שהופך להיות ממש בן משפחה עבורם. צריך להבין שחלק מהחברים חיים בארץ בגפם, או עם משפחה שגרה רחוק או אפילו מעבר לים. עצם הידיעה שיש להם אדם עליו יוכלו לסמוך בכל רגע נתון, היא בגדר עולם ומלואו עבורם''.

ניכר כי השילוב בין בית פרוטיאה כמסגרת דיור קבע, יחד עם ''פרוטיאה בבית'' המספקת שירותים ייעודיים לבני הגיל השלישי עד הבית, תחת מעטפת אחת, מצליח לענות על צרכיה של האוכלוסייה המבוגרת מאזור השרון והסביבה. ''אנחנו משקיעים משאבים רבים על מנת לשפר כל העת את היצע השירותים עבור הדיירים'', מוסיף לציין גדי שרון. ''כל שקל שאנחנו מרוויחים חוזר אל הדיירים. נמשיך למצב את בית פרוטיאה כבית דיור מוגן מוביל עם קהילה, שהיא ממש כמו משפחה''.

ליצירת קשר: 09-9595222 | www.proteahomes.co.il

בשיתוף בית פרוטיאה