הבית בנווה אורנים: כשזיקנה, חדשנות ותעוזה נפגשים

בית אבות נווה אורנים בגדרה מציב רף חדש בגישה, בשיטה ובבינוי, ופועל בדרכים חדשניות להבטחת איכות חייהם ואושרם של דיירי הבית

דניאל דותן בשיתוף נווה אורנים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדריכלות: יואל יושפה אדריכלים | הדמיה: טל לב
אדריכלות: יואל יושפה אדריכלים צילום: הדמיה: טל לב
דניאל דותן בשיתוף נווה אורנים
תוכן שיווקי

בכניסה לעיר גדרה, בסביבה נעימה ושקטה, ממוקם בית אבות נווה אורנים המשמש ביתם של 250 דיירים, תשושי גוף (עצמאיים), תשושי נפש וסיעודיים.

המרכז הגריאטרי המקצועי והוותיק נבחר כאחד המקומות הטובים והאיכותיים לבני הגיל השלישי, בזכות החזון לספק את השירותים הטובים ביותר ומתוך מחשבה מתמדת על טובת הדיירים עצמם. הבית נוסד בשנת 1978, ומאז ועד היום מקפיד על הקו המנחה: "קודם כל, בית". כך ההנהלה וצוות המטפלים המסורים רואים את המקום, וכך גם הדיירים ובני משפחותיהם.

משמעות הרצף הטיפולי
"אחת ההחלטות הקשות ביותר עבור בני משפחתו של אדם החולה בדמנציה וזקוק לטיפול סיעודי, היא להעבירו למרכז סיעודי", אומרת נסטיה קינל, מנהלת בית האבות, "אנו מבינים היטב שהתפקיד שלנו הוא לתמוך גם במשפחה, להיות להם לעזר ולאפשר להם לישון טוב בלילה כשאנחנו מעניקים לדיירים שמגיעים אלינו את המקום הטוב והנעים ביותר לשנים הבאות".

אילו מחלקות נמצא בנווה אורנים?
"בית האבות כולל מחלקות מוגנות לתשושי נפש, מחלקות סיעודיות לאנשים בכיסאות גלגלים, ומחלקות לתשושי גוף שהם שמורים מבחינה קוגנטיבית אך זקוקים לעזרה קלה בפעולות היום יום.

נסטיה קינל צילום: דניס קטקוב

"כל מחלקה אצלנו עומדת בפני עצמה ומנוהלת בידי אח/אחות וסגן/סגנית. צוות המטפלים קבוע ועובד איתנו לאורך שנים, במטרה שכל אחד מאנשי הצוות יכיר היטב את הדיירים ושהדיירים יכירו אותו. לרצף הטיפולי בדייר יש משמעות רבה ולכן חשוב שכאשר דייר צריך לעבור למחלקה אחרת בשל שינוי במצבו התפקודי או הקוגנטיבי, הוא נשאר באותו בית ולרוב יעבור למחלקה בה הרופא והצוות הרב מקצועי כבר מכיר אותו".

"הפיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטניות, עובדים סוציאלית, מדריכות תעסוקה וקלינאי תקשורת, כולם חלק מהצוות ונבחרו בקפידה מתוך הניסיון המקצועי ומידת הרגישות והאמפתיה שלהם לדיירים. אנחנו מתהדרים בצוות רב מקצועי צעיר ואנרגטי שמכניס המון שמחה ופעילות לבית".

מה לגבי סגנון הבנייה המיוחד של בית האבות?
"כחלק מההתפתחות וההתרחבות שלנו, אנו בונים כיום שבע מחלקות נוספות כך שנוכל לגדול ל-386 דיירים. המחלקות החדשות נבנות בבניין חדש אליו יעברו המחלקות הסיעודיות הקיימות".

"שיטת הבנייה הייחודית בנווה אורנים היא שיטת 'אשכולות הדיור' שמבוססת על
ה-'greenhouse' הקנדי והאמריקאי ונמצאה במחקרים כמעצימה ומיטיבה עם דיירי בתי אבות. בשיטה זו, כל מחלקה מחולקת לשלושה אשכולות כשבכל אשכול דיור 12 דיירים, מה שמאפשר הרבה גמישות ואפשרות לשלב דייר עם קבוצת השווים בצורה מדויקת ככל האפשר", מספרת כרמית לוי, מנהלת השיווק וסגנית המנהלת בנווה אורנים.

"שיטת האשכולות מבטאת גם תפיסה ניהולית, של הצבת הדייר במרכז תוך העצמתו וכיבוד העדפותיו האישיות. אין אצלנו למשל דלפק אחיות, כדי שהמקום לא ייראה כמו בית חולים. האשכול מעוצב כמו בית ויש בו חדרים פרטיים, חדרים זוגיים, חדר אוכל ופעילות לכל אשכול עם מטבחון וסלון מעוצבים ונעימים.

השיטה גם מערבת מאוד את בני משפחותיהם של הדיירים, בהחלטות, בשינויים נדרשים, בתהליכים הטיפוליים ועוד והיא הוכיחה את עצמה כמשפרת משמעותית את איכות חייהם ושביעות רצונם של הדיירים ובני משפחותיהם".

איך משלבים חדשנות בבית אבות?
"הזיקנה נמצאת כאן כדי להישאר ואנחנו מחפשים פתרונות חדשניים וטכנולוגיים לבעיות ישנות. נפגשנו עם מספר לא מבוטל של סטארט-אפים במטרה לפתור בעיות קיימות. טכנולוגיה למניעת נפילות, לדוגמה: יש היום חברת סטארט-אפ שעושה אצלנו פיילוט לפיתוח מוצר שיאפשר להתריע על דייר בסכנת נפילה, כדי שנוכל להספיק להגיע אליו לפני שהוא נופל.

בכלל הבית שלנו משמש פרקטיקום להרבה מאוד דיסציפלינות של ידע, מארח סטודנטים לעבודה סוציאלית, לסיעוד, גרונטולוגיה, ומהווה שדה קליני לפרקטיקום ומחקרים של אוניברסיטאות ומכללות מסביב. אנחנו יוצרים שיתופי פעולה ורשתות רחבות של קשרים במטרה להתפתח כל הזמן ולהמשיך להעניק לדיירים שלנו את הטוב ביותר שאפשר".

נסטיה קינל מנהלת נווה אורנים (משמאל), כרמית לוי מנהלת השיווק וסגנית המנהלת (מימין) צילום: דניס קטקוב

מהי האג'נדה שלכם והקווים המנחים בנווה אורנים?
"האג'נדה של הנהלת נווה אורנים, שמחלחלת מטה עד אחרון העובדים, היא להבין שאנחנו בבית שלהם – של הדיירים. אנחנו עובדים אצלם בבית והמקום הזה כולו הוא לגמרי הבית שלהם.

"כיוון שאנחנו מבינים שזה בעצם הבית האחרון של הדייר, חשוב לנו לשאול את עצמנו שוב ושוב מה אנחנו יכולים להעניק לו עד סוף חייו. אנחנו רוצים שהדיירים שלנו יחיו ללא חרדות ככל האפשר עם משמעות ושמחה. אם אנחנו מצליחים להשיג זאת, ולראות שנוח להם, שהם רגועים, לא בחרדה ובמתח ונהנים מחיי היום יום, עשינו את שלנו".

"כחלק מהשאיפה שלנו להעניק את השירות הטוב ביותר, אנו מעבירים למשפחות סקר שביעות רצון – גולד פקטור (תו איכות לבתי אבות) ויותר מהכל – אני אוהבת תלונות של משפחות", אומרת נסטיה קינל. "הפתרונות היצירתיים והמיזמים הכי יפים שלנו הגיעו מתלונה. זו הדרך הבטוחה ללמוד ולהשתפר כל הזמן.

"מהר מאוד משפחת הדייר הופכת לחלק מהמשפחה שלנו ובלעדיה אי אפשר. אם הם לא יהיו מרוצים וישנו טוב בלילה, לכולם יהיה קשה ולכן הם חלק בלתי נפרד מאיתנו, ההנהלה והצוות".

ליצירת קשר: 08-8591056 | www.neveoranim.co.il

בשיתוף נווה אורנים