נווה הורים: מחויבים להעניק לכל דייר את המקסימום האפשרי

טיפולים חדשניים, המגובים בטכנולוגיות מתקדמות, אווירה משפחתית ועוטפת ומעל לכל צוות הפועל במסירות למען הדיירים. בבית אבות נווה הורים בירושלים מתייחסים לכל דייר כאל הורה וזוכים בשל כך בעקביות לציונים גבוהים

דניאל דותן בשיתוף נווה הורים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המחלקה הסיעודית | צילום: נווה הורים
המחלקה הסיעודיתצילום: נווה הורים
דניאל דותן בשיתוף נווה הורים
תוכן שיווקי

בלב פארק סן סימון בשכונת קטמון בירושלים, ממוקם בית אבות נווה הורים המעניק לדייריו את הסביבה הנעימה, השלווה והתומכת ביותר האפשרית להמשך חייהם.

נווה הורים פועל כארגון ציבורי ללא כוונת רווח ורשום כהקדש ציבורי. כמלכ"ר, כל המשאבים מופנים לשם שיפור הטיפול ושיפור המבנה והציוד לרווחת הדיירים. בראשו עומד ועד נאמנים הכולל אנשי ציבור ירושלמים מוכרים ובעלי שם וכל פעילותו מפוקחת ע"י משרדי הבריאות והרווחה. מה שמייחד את המקום, הוא דרך הראייה המיוחדת את הדיירים, בני הבית. הקו המנחה מעמיד במרכז את הדיירים, שהטיפול בהם מתבצע תוך יישום מודלים מתקדמים לשיפור מתמיד של בריאותם ואיכות חייהם.

מתוך כך מעניק בית אבות נווה הורים לדייריו את הרמה הגבוהה ביותר של טיפול סיעודי באווירה נעימה ועוטפת. הבית זוכה בעקביות לציונים גבוהים בבקרות משרדי הבריאות והרווחה הודות למאמצים האינסופיים לשדרוג ולשיפור רמת טיפול פרטנית וכוללת.

הבית הוותיק מציע שירותי אשפוז מצוינים לכ-200 דיירים סיעודיים, תשושי נפש ותשושים. הבית כולל חמש מחלקות, מתוכן שלוש מחלקות סיעודיות, מחלקה לתשושי נפש (הסובלים מדמנציה ואלצהיימר) ומחלקה לתשושים הזקוקים לעזרה חלקית. בכל חדר מתגוררים דייר או שני דיירים לכל היותר, בכדי לשמור על פרטיות, שלווה ונוחות.

טכנולוגיה בשירות הטיפול
"הדיירים שלנו ובני משפחותיהם נהנים מאווירה משפחתית ותומכת", אומר אביטוב זלקין, מנכ"ל בית אבות נווה הורים, "לאחרונה נערך בבית שיפוץ מקיף והוספנו בין היתר, טכנולוגיות מתקדמות התומכות במתן הטיפול הטוב והאיכותי ביותר לדיירים".

באילו אמצעים טכנולוגיים מדובר?
"מתוך הקו המנחה שלנו, לשיפור מתמיד של איכות חיי הדיירים, התקנו מצלמות בכל החדרים במטרה ללמוד ולהיות עם היד על הדופק, למנוע נפילות, ולבצע שינויים ושדרוגים בעת הצורך", אומר זלקין.

"בנוסף הטמענו מערכת בשם 'Better Care' – אפליקציה הכוללת הנחיות מדויקות לטיפול בכל דיירת ודייר על פי צרכיהם האישיים. בטלפון הנייד של כל מטפל מותקנת האפליקציה ובכל בתחילת משמרת הוא מקבל דרכה את כל הנחיות הטיפול באותה המשמרת: מתי הדייר/ת זקוק/ה לרחצה, לטיפול, לשינוי תנוחה, וכד'. תוכנית הטיפול מוזנת מראש לאפליקציה והמטפלים פועלים על פי המידע וההנחיות המדויקות.

ולא רק טכנולוגיה...
"שיפור נוסף, הוא אישור משרד הבריאות למתן תרופות ונוזלים דרך הווריד שקיבלנו לאחרונה. הדבר מייצר שיפור מהותי בטיפול בדיירים וחוסך אשפוזים מיותרים בבתי חולים. נדבך נוסף בשיפור הטיפול הוא סקר שביעות רצון שאנו מבצעים בקרב משפחות הדיירים. מתוצאות הסקר יופקו לקחים שייושמו ברמה המיידית".

מה נעשה בבית בכל הקשור לתרבות הפנאי?
"זהו אחד התחומים המשפיעים ביותר על איכות חייהם של הדיירים ולכן אנחנו משקיעים בכך משאבים רבים. הדיירים נהנים ממספר טיולים בשנה וממגוון עצום של חוגים, ביניהם: חוג בעלי חיים, חוג גינון, מקהלה, יצירה, ספורט ומוזיקה. בנוסף, אנו מפעילים שלושה חדרי פעילות ייחודיים: חדר מחשבים עם הדרכה, חדר טיפול במוזיקה וחדר סנוזלן – גרייה רב חושית המייצר איזון בין רגיעה לעוררות. הדיירים מקבלים טיפולים פרטניים וטיפולים קבוצתיים".

אביטוב זלקין עוסק בתחום הזיקנה כ-15 שנה, מתוכן כעשור בתפקיד מנכ"ל נווה הורים. אביטוב פעיל באיגוד בתי האבות ובמסגרת זו פועל עם חבריו לקידום נושאים שונים בתחום זה מול משרדי הממשלה. הוא בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף במדיניות ציבורית.

אביטוב זלקיןצילום: חני בריקמן

מהי התפיסה הניהולית שלך, המושרשת לעובדים?
"בנווה הורים מועסקים כ-170 עובדים בכל המקצועות הרפואיים, הפרא-רפואיים, הסיעודיים והמנהליים. איכות הטיפול בדייר מותנית בעיקר במשאב האנושי. לכן, אנו מחפשים את בעלי המקצוע הטובים ביותר בכל התחומים ומשקיעים בהעצמתם: אנחנו מקפידים לקיים ימי כיף, השתלמויות, חוגגים ימי הולדת ומתייחסים אליהם במלוא הכבוד וההערכה. כל העובדים אוכלים יחד באותו חדר אוכל והתחושה בקרב העובדים היא משפחתית מאוד.

המשפט 'טיפול מסור באווירה משפחתית', המתנוסס על לוגו בית האבות, מנחה אותנו לכל אורך הדרך. ככל שהעובדים מרגישים מוערכים ושכיף להם לעבוד כאן, כך ההתייחסות שלהם טובה ואיכותית יותר לדיירים".

"המוטו שאני חוזר עליו מול העובדים בכל הזדמנות, הוא שעלינו לראות בדיירים בני משפחה. אנו מתייחסים לכל דייר/ת כאילו הם ההורים שלנו והמחויבות שלנו כצוות היא להעניק להם את המקסימום האפשרי. איכות החיים חשובה לא פחות מאורך החיים.

חדר האוכל בנווה הוריםצילום: נווה הורים

"למרות שהעבודה בבית אבות היא רוטינית ויום דומה למשנהו, אנו מחפשים באופן מתמיד אחרי תוכניות חדשות, יצירתיות ותחומים נוספים בהם נוכל להשקיע. שליחותנו היא להעניק לדיירינו את המיטב בשנותיהם האחרונות. כשהתחלתי לעבוד בתחום, שמעתי פעמים רבות את המשפט 'אל תשליכני לעת זקנה'. בנווה הורים מתרחש ההפך הגמור ודייריו זוכים לטיפול מיטבי בערוב ימיהם".

ליצירת קשר: 02-6403333 | www.neveh-horim.co.il

בשיתוף נווה הורים