מסקנדינביה באהבה: פותח הדלתות האוטומטי שכבש את העולם

קבוצת אסא אבלוי העולמית מציגה, מזה למעלה משני עשורים, מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. הבשורה החדשה: מפעילים אוטומטיים לדלתות כנף המיועדים לצרכים שונים וללא מגע יד אדם

גיא פישקין בשיתוף אסא אבלוי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פותחי דלתות אוטומטיות של ASSA ABLOY
פותח דלתות אוטומטיות של ASSA ABLOY צילום: ASSA ABLOY
גיא פישקין בשיתוף אסא אבלוי
תוכן שיווקי

פעולת הכניסה והיציאה מדלת הבית, המשרד או חלל כזה או אחר, הינה אחת הפעולות הטבעיות שכל אחד או אחת מאיתנו מבצעים השכם והערב, וכחלק בלתי נפרד משגרת היום-יום שלנו.

אולם, האם פעם חשבתם עד כמה הפעולה הטריוויאלית הזו עבורנו, הינה מורכבת עבור מטופלים סיעודיים או כאלו אשר לא שפר עליהם המזל ונאלצים להתמודד עם מוגבלות גופנית מסוימת?

בדיוק לשם כך, מוצעים כיום בשוק שלל פתרונות טכנולוגיים יצירתיים, שנועדו לקהל על שגרת החיים של אוכלוסיות אלו ולשדרג את איכות חייהן ככל הניתן.

פלטפורמה נגישה חסרת תקדים
אחת מהחברות המובילות בעולם שנושאת בשורה חשובה בהיבטים אלו היא אסא אבלוי, קבוצה בינלאומית מובילה בתחומה הפועלת מאז 1994 לאחר מיזוג של החברות אסא (ASSA) מפינלנד ואבלוי (ABLOY) משבדיה. מאז ועד היום מספקת הקבוצה, אשר תחתיה נמנות לא פחות מ-300 חברות, מגוון רחב היקף של מוצרים בתחומי בקרת גישה, טכנולוגיות זיהוי ואוטומציית כניסה, כשהיא מעסיקה לא פחות מ-47 אלף עובדים ברחבי העולם ומגלגלת מחזור מכירות ממוצע שנתי של כ-9 מיליארד אירו.

כאמור, אחד מתחומי הליבה של אסא אבלוי מתמקד בפתרונות אוטומוציה, כולל מפעילים אוטומטיים לדלתות כנף (SWING DOOR OPERATOR), מוצר דגל הנחשב לשם דבר בתחום הטכנולוגיה ומשרת נאמנה מגזרים רבים במשק, ביניהם תעשייה, מרכזי מסחר ותעסוקה, קניונים, מוסדות רפואיים, בתי חולים והיד עוד נטויה.

''אסא אבלוי גאה להציע פתרון אופטימלי לשוק הפרטי והעסקי, באמצעות מפעילים אוטומטיים לדלתות, המהווים פלטפורמה נגישה בעלת השלכות חסרות תקדים לטובת כל סוגי האוכלוסיות, ובדגש על המתמודדים עם מוגבלות גופנית כלשהי'', מכריז יוסי קדם, מנהל תחום DAS ואינטגרציה באסא אבלוי ישראל. לדבריו, ''ישנם אנשים שכידוע אינם מסוגלים לבצע את הפעולה של הכנסת מפתח ופתיחה של הדלת, בין אם עקב נכויות קשות, או מחלות כמו פרקינסון למשל הפוגעות ביכולות המוטוריקה העדינה. כאן נכנסים המפעילים האוטומטיים של אסא אבלוי לתמונה, כפתרון המתממשק באופן ישיר לתחום הנגישות, אשר ביכולתם להפוך את מרבית הדלתות המכאניות לכאלה הנפתחות בצורה אוטומטית ללא מגע יד אדם''.

שם המשחק: איכות
התפעול של מפעילי הדלתות מבית אסא אבלוי מתבצע באמצעות חיישנים מיוחדים ואביזרי בטיחות בסטנדרט גבוה המוטמעים על גבי מפתן הדלת. אלו מהווים אלמנטים חכמים המזהים מתי לפתוח ולנעול את הדלת, בשילוב פיצ'רים ייחודיים המספקים ערך מוסף גבוה למשתמש ומאפשרים למעשה להנגיש חלל או מרחב מסוים לטובת כל סוגי האוכלוסיות.

לאסא אבלוי מספר דגמי מפעילי דלתות אוטומטיים המחולקים לקטגוריות, לפי משקל הדלת אותה נדרש להנגיש, לצד פרמטרים נוספים כגון כוח דחיפה, סוג המומנטום ודרישות פונקציונאליות נוספות שנועדו להבטיח פתיחה וסגירה של הדלת בצורה מיטבית.

פותח דלתות אוטומטיות של ASSA ABLOYצילום: ASSA ABLOY

''לכל פותח דלתות טכנולוגיה ואופי משלו'', אומר קדם. ''ישנם פותחים הפועלים על בסיס מנוע בלבד, או כאלו המשלבים מערכות חשמל והידראוליקה. הרעיון הוא להבין מראש את הדרישה הספציפית במרחב מסוים, ועל פיו להתאים פותח דלתות אוטומטי כמוצר המותאם לפי הצורך הקיים'', כך לדבריו.

גם ברמת יכולות המוצר מציגים המפעילים האוטומטיים של אסא אבלוי יתרון בולט על פני מוצרים אחרים בשוק, לרבות פעולה שקטה עם צריכת אנרגיה נמוכה, כולל התאמה לרוחב דלת מקסימלי של עד 1600 מ''מ ומשקל של עד 300 ק''ג, בשילוב עיצוב דק ואלגנטי, וביצועים גבוהים המותאמים לכל מרחב, ובדגש עבור אוכלוסיות הנעזרות בכיסא גלגלים או כאמור כאלו שאינן מסוגלות לפתוח דלת בכוחות עצמם.

''עצם היכולת לספק מענה נגיש למשתמש, ללא קשר למצבו הבריאותי או הגופני, היא דבר יוצא דופן'', מוסיף קדם לתאר את ייחודיות המוצר, שמשפיע הלכה למעשה על חייהם של מיליוני בני אדם בארץ ובעולם. ''אנחנו נמצאים בעידן שבו לשמחתנו ישנה מודעות גבוהה לכל נושא הנגישות. אסא אבלוי גאה לא רק ביכולותיה לספק מענה למשתמשים, אלא גם באפשרות להציע מוצרים עם יכולות הפעלה נוחות המשתלבות עם נפלאות הטכנולוגיה והמספקות מענה ראוי לצרכן הסופי''.

נגזרת נוספת של מפעילי הדלתות האוטומטיים של אסא אבלוי מקורה בהתאמתם לתקני בנייה ירוקה, זאת כחלק מחזון החברה למאבק במשבר האקלים ושמירה על סביבה בת-קיימא.

כך או כך, ניכר כי השילוב בין הטכנולוגיה המתקדמת להתאמה מיטבית עבור כל סוגי המרחבים, מציבים את מפעילי הדלתות האוטומטיים של אסא אבלוי כמוצר מנצח וכזה שיש בו תועלת אדירה למשק הישראלי.

ליצירת קשר: 08-9424316 | www.assaabloyopeningsolutions.co.il

בשיתוף אסא אבלוי