תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מיקומה של הקרקע בתכנית "חוף התכלת" בהרצליה קורצת למשקיעים

אין זה סוד כי הביקושים לקרקעות במרכז מרקיעים שחקים ועמם מאמיר לו גם מחירן. ממשלת ישראל מנסה לייצר פתרונות שונים לסוגיה זו אך מרבית השטחים הפנויים קיימים בפריפריה ושיווקם אינו מתקדם בקצב משביע רצון. "חוף התכלת" בהרצליה הינה אחת מעתודות הקרקע האחרונות באזור המרכז וקרבתה לקו החוף הופכת אותה לאטרקטיבית ביותר.

מחירי הדיור הגבוהים שוחקים בהדרגה את התשואה המתקבלת על הנכסים, עובדה המייצרת עבור המשקיעים אתגר במציאת השקעה במחיר משתלם. כולנו רוצים לבצע רכישה באזור הנמצא בתנופת פיתוח ומהווה אטרקציה הן מבחינת איכות החיים והן מבחינת תכניות המתאר האזוריות, שהימצאותן מהווה עדות חשובה לפוטנציאל השבחת הנכס בעתיד.

כל שנותר הוא לנסות ולמצוא הזדמנויות השקעה בו מחירי הנדל"ן עדיין יכולים להניב תשואה נאה למשקיעים. האם נותרו אזורים כאלו במרכז הארץ?

דוד רפאל, מנכ"ל קבוצת רפאל נדל"ן: שם המשחק הינו איתור נכס שטרם מיצה את מירב הפוטנציאל הגלום בו. חוף התכלת בהרצליה מהווה הזדמנות כזו בדיוק"

בית

תכנית חוף התכלת בהרצליה מתייחסת לפיתוחו של השטח הנמצא בדרום מערבה של הרצליה ותוקם על אחת מעתודות הקרקע הבודדות שנותרו בעיר. הקרקע עצמה משתרעת על שטח של למעלה מ – 2000 דונם וממוקמת בין חופו של הים התיכון לכביש החוף ממערב ומזרח ובין חופיה הצפוניים של תל אביב לפרבריה הדרומיים של העיר הרצליה.

לקבלת פרטים נוספים אודות פרויקט חוף התכלת לחצו כאן>>>

אז איפה זה עומד כרגע?

הקרקע עצמה מוגדרת כקרקע חקלאית והניסיונות להפשירה לטובת בנייה למגורים נמשכים שנים ארוכות והיוו עניין למחלוקת בין הרשויות העירוניות לבעלי הקרקע. הסכמה אודות ייעודו של השטח לבנייה למגורים התקבלה ב – 2013, עת אושרה התכנית ע"י ועדת התכנון המקומית וכיום ממתינה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. תהליך שינוי ייעוד הקרקע הינו תהליך ארוך במדינתנו ולכן יש להביא בחשבון כי יעברו שנים עד לתחילתה של הבנייה.

דוד רפאל

מצד אחד עובדה זו עשויה להיות מתסכלת, במיוחד עבור בעלי הקרקע המייחלים לאישור מהר ככל הניתן. מצד אחר מהווה העניין הזדמנות של ממש למשקיעים סובלניים המעוניינים להמתין לסיומו של התהליך ולתחילת הבנייה. בכל פעם בו מתקבל אישור נוסף המקרב את התכנית למימוש עולה מחיר הקרקע באופן משמעותי ומסיבה זו לבדה מהווה התכנית אטרקציה לרוכשים בשלבים המוקדמים.

כהוכחה לכך חניתן לציין כי עד לקבלת התכנית, לפניי כשלוש שנים לערך, ניתן היה לרכוש יחידת קרקע למגורים בגודל ממוצע של 100 מ"ר ב-300 אלף , כיום עומד מחירה על כ-750 אלף לערך.

"רכישת קרקעות אלו בפרויקט חוף התכלת עדיין מגלמות פוטנציאל לרווח גבוה" ממשיך ואומר דוד רפאל, "תהליך השבחת הקרקע עדיין רחוק מסיום וסביר להניח כי נהיה עדים לעליית מחירים נוספת. המקבילות הנכונות להשוואה הינן יחידות קרקע דומות בתל אביב שמחירן כיום עומד על 1.2 מיליון בקירוב. אמנם בנייתן של אלו אמור להסתיים מספר שנים קודם לכן אבל פערי המחירים גבוהים מאוד. גם אם נביא בחשבון את ההיטלים הנוספים דוגמת דמי ההשבחה, אנו מאמינים כי ההשקעה בחוף התכלת תניב תשואה יפה מאוד למשקיעים בשלב זה"

רוכשים, שימו לב!

גודלן של קרקעות חקלאיות משתנה מפרויקט לפרויקט ולכן יש להביא בחשבון כי השטח הנרכש יזכה את הרוכשים בבעלות מלאה על יחידת דיור שלמה. להערכתו של רפאל, שטחה של יחידת דיור בגודל של 100 מ"ר תהווה קנייה שתעמיד לטובת המשקיע יחידת דיור בבעלות מלאה כלומר ללא צורך לחלוק בעלות על יחידה בודדת בשותפות עם משקיעים נוספים.

במקביל, חשוב להביא בחשבון כי בשלב בו נמצא הפרויקט עדיין לא התבצעה חלוקה סופית של הקרקע ומכאן כי טרם ניתן לקבוע בוודאות היכן בדיוק תמוקם יחידת הקרקע אותה רוכשים המשקיעים כרגע.

בשטח רחב כשל התכנית בחוף התכלת מחירי הקרקע אינם אחידים וקיים הבדל משמעותי במחירים בין הקרקעות הנמצאות בסמיכות לחוף ובין אלו הנמצאות בשטחו המזרחי של הפרויקט.

"המשווקים של הקרקע מחויבים בשקיפות אל מול קהל המשקיעים" מדגיש רפאל, "חשוב לנו מאוד כי קהל הלקוחות יידע בדיוק מהם הפרמטרים אותם יש להכיר טרם כניסה להשקעה מסוג זה. למרות הנקודות שצוינו מעלה, השקעה בפרויקט חוף התכלת מהווה קנייה במיקום שנחשב לאחד המבוקשים בישראל ואנו משוכנעים כי אלו שישלימו קנייה בשלבים מוקדמים אלו יערכו עסקה נדל"נית נהדרת".

לקבלת פרטים נוספים אודות פרויקט חוף התכלת לחצו כאן>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#