מבט לצפון: ההזדמנויות להשקעה בכרמיאל

לצד המכללה ופיתוח תשתיות הדרכים, התרחבו הזדמנויות התעסוקה בעיר. אלה מושכים משקיעים, שמבינים את הפוטנציאל שטמון במקום

גלית בן חמו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מבט לצפון: ההזדמנויות להשקעה בכרמיאלצילום: ארטיום ז'יבטין
גלית בן חמו
תוכן שיווקי

"שוק הנדל"ן בכרמיאל הפך בשנים האחרונות לאחד מהפורחים והפעילים בערי הפריפריה ובערי הגליל בפרט", מסביר איתי בר-שם, בעליו של משרד התיווך "בר־שם" בכרמיאל. "בחצי השנה האחרונה אנו עדים לגידול משמעותי מאוד בביקושים לדירות למכירה בעיר. כמות העסקאות בשוק היד השנייה גדלה משמעותית ואף גידול באחוז עסקאות המשקיעים בעיר".

לדברי בר-שם, הסיבה העיקרית לכך היא ההתפתחות המשמעותית שחלה בעיר. "העיר מתפתחת בצורה מהירה וקצב התחלות הבנייה בעיר זינק פלאים לעומת העשור הקודם. בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי במערך התחבורה ובאפשרויות התעסוקה, שהתרחבו וצפויות עוד להתרחב לאור התוכניות להכניס חברות הייטק ומפעלי תעשייה רבים לכרמיאל".

איתי בר-שם נולד וגדל בכרמיאל. כאחת הדמויות המעורות היטב בשוק הנדל"ן המקומי מזה כעשור, הוא מתמחה באזור בכרמיאל והסביבה, מתוך זיהוי הפוטנציאל באזור והעתיד שצפוי לו, כשבעצמו השקיע ברכישת נכס להשקעה בעיר.

השינויים מושכים משקיעים לעיר

"ברמת התחבורה, השינויים שעברה העיר הם אדירים: בשנים האחרונות נסללו ושודרגו דרכי הגישה אל העיר. בכניסה המערבית לעיר, על כביש 85 שהורחב, נבנה מחלף חדש. אלה, לצד תחנת הרכבת הפעילה, מצמצמים את הפער בין כרמיאל לבין מרכז הארץ", מסביר בר-שם. "אם מוסיפים לכך גם את ההפחתה במס הרכישה למשקיעים, מתקבלת סיבה נוספת ומצוינת לכך שהמשקיעים חוזרים לשוק הנדל"ן".

איתי בר-שם

מוקד משיכה נוסף למשקיעים הוא מכללת אורט בראודה, מהמובילות בארץ בתחום ההנדסה. המכללה ממוקמת במערב העיר ומושכת, באופן קבוע ולאורך שנים, את קהל רוכשי הדירות להשקעה. "המשקיעים מבינים שיש ביקוש לדירות להשכרה מצד סטודנטים, עובדי מכללה, מרצים ובני משפחותיהם, שמעתיקים את מגוריהם לעיר. היתרון למשקיעים נובע הן מאחוזי התשואה המשתלמים והן מבחינת האכלוס הקל והמהיר של הדירות להשכרה".

היצע רחב ותשואה משתלמת

"מגוון הדירות להשקעה בכרמיאל רחב", מציג בר-שם את תמונת המצב. על היצע הדירות הקטנות להשקעה הוא משיב, שיש די והותר לכל מי שחפץ להשקיע בעיר, ומספק סקירה חלקית על ההזדמנויות הטמונות בכרמיאל. "בשכונות הוותיקות למשל, אפשר לאתר השקעות מעולות, שמניבות תשואה של 4-5%. דירות 3 חדרים על שטח של בין 55 מ"ר ל־80 מ"ר, עשויות להניב שכירות בגובה של 2,200-2,600 שקל בחודש, כשרכישת הנכס מסתכמת בסכום אטרקטיבי של כ־550,000-700,000 שקלים".

בר-שם מסביר כי הדגש של עבודת הצוות במשרדו הוא לספק למשקיעים את כל המידע הדרוש לביצוע רכישה בטוחה ונבונה. "המשקיעים זוכים לליווי אישי ולמעטפת מלאה לכל שלבי הרכישה, תוך הכוונה לגורמים מקצועיים שמלווים את העסקה כגון עו"ד, יועצי משכנתאות, שמאים, אדריכלים ועוד".

אתר אינטרנט | 072-3939001