קלאסיקות נדל"ן שכדאי להכיר: כמה יעלה להתארח באחוזת מאר-א-לאגו של טראמפ?

האחוזה של נשיא ארה"ב בפלורידה הכפילה את שוויה פי 25 מאז רכש אותה והפכה למועדון לסופר-עשירים. מאז נבחר זינקו דמי המנוי לחברות במועדון והאורחים רק עומדים בתור.

נתי שוב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי שוב
תוכן מקודם

האחוזה נבנתה בשנת 1927

אחוזת הפאר מאר-א-לאגוצילום: Dreamstime.com

בהזמנת יורשת אימפריית דגני הבוקר, מרג'ורימריוותר פוסט, על אדמת ביצות וצמחייה פראית.  האחוזה, שמשמעות שמה בספרדית הוא "מבט לאגם", משתרעת של שטח של 80 דונם. היא בנויה בסגנון מורי-ספרדי, שהיה נפוץ מאוד בוילות שנבנו לאורכו של הים התיכון והוכרזה כנכס היסטורי על ידי אגודת מעצבי הפנים. אחרי מותה, הורישה אותה קרן פוסט לממשלת ארה"ב בשנת 1973 כדי שתשמש מקום מנוחה לנשיאיה ולאורחים רמי דרג, אולם עקב עלויות התחזוקה ובעיית אבטחה היא הוחזרה לקרן. טראמפ רכש אותה בשנת 1985 תמורת סכום המוערך ב 5-10 מיליון דולר, ולזכותו ייאמר כי שימר את מבניה. כעבור עשור הפך אותה למועדון פרטי. בשנת 2005 הושלמה בניית אולם הנשפים המפואר בשטח של כ-7,000 מ"ר. הוא נבנה בסגנון הבנייה המאפיין את יתר מבני האחוזה - למעט ציפוי הזהב בסגנון לואי ה-14 שמעטר את קירותיו ומשמש לקיום אירועים חגיגיים כגון חתונות ומסיבות. כיום האחוזה נחשבת לפיסת הנדל"ן היקרה בפלורידה, ושוויה מוערך ב 250 מיליון דולר.

האחוזה משמשת כמועדון פרטי

לסופר-עשירים ובה 126 חדרי אירוח וסוויטות בשטח בנוי משתרע על 10,000 מ"ר. באחוזה בריכה וספא ברמה יוצאת דופן, מגרש טניס יפהפה, מכון כושר ענק  וגישה נוחה למגרש הגולף. חברות במועדון עולה 200 אלף דולר, המהווים תשלום חד פעמי שאינו מוחזר. דמי החברות הוכפלו מאז נבחר טראמפ לנשיא. בנוסף החברים נדרשים לתשלום שנתי של 14,000 דולר עבור הוצאות שונות. אגב, על אירועים הנערכים במקום יש לשלם בנפרד:  במסיבת הסילבסטר האחרונה, שהתקיימה לאחר ניצחון טראמפ בבחירות, עלה כרטיס למסיבה 575 דולר, וחברי המועדון נהנו מהנחה צנועה של 50 דולר.

רוצים לפגוש את טראמפ?

אחוזת מאר-א-לאגו של הנשיא טראמפצילום: Dreamstime.com

יש לכם סיכוי. אומנם טראמפ ומשפחתו מתגוררים ברובע פרטי באחוזה כאשר הם מבקרים במקום (והם עושים זאת לא מעט), אולם טראמפ שכינה את האחוזה בציוץ שכתב בטוויטר "משכן החורף של הבית הלבן" נראה גם באזורים הציבוריים של המועדון. אחד הרגעים המותחים אירעו לאחרונה ברחבת המסעדה במועדון, כאשר טראמפ אירח באחוזה את ראש ממשלת יפן שינזו הבה. במהלך הסעודה שקיימו במקום נודע להם כי צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי לכיוון יפן. אחד האורחים צילם את חברי הפמליות מתגודדים ואת טראמפ משוחח בטלפון עם וושינגטון. לאחר מכן הוא ביקר בחתונה שנערכה באולם המרכזי ובירך את הכלה.

לקבלת "המדריך להשקעות נדל"ן בחו"ל" (מהדורה מודפסת) של פרופימקס,הקלידו כתובתכם>>

לקביעת פגישה אישית לחצו כאן>> 

צילום: Dreamstime.com