תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שוק הנדל"ן בעקבות הברקזיט: "צפו לשוק של קונים הפגינו יציבות וסבלנות"

במכתב ששלח אלחנן רוזנהיים מנכ"ל פרופימקס למשקיעיו, הוא קורא להם לגלות ערנות ומציע לא להיבהל מהתנודתיות הצפויה בשווקים בבריטניה ובאירופה כולה: " החודשים הקרובים יספקו לנו הזדמנויות רבות לרכישת נכסים במחירים נמוכים"

דגל אנגליה מתקלף מעל דגל האיחוד האירופי וחושף סימן שאלה
Dreamstime

על רקע ההתפתחויות בבריטניה שיגר למשקיעיו האמידים אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס המתמחה בהשקעות נדל"ן ואנרגיה מתחדשת, סקירה כלכלית על הצפוי בשווקים בבריטניה ובאירופה, וצירף גם מכתב אישי יותר. במכתב שהגיע לידנו הוא מנתח את שוק הנדל"ן ומתייחס לצפוי בשווקים על רקע אי הוודאות: "במשך 47 שנים, מאז הקמתי את במברגר-רוזנהיים בע"מ, וב-18 השנים האחרונות מאז החלה פעילותה של פרופימקס, זרוע הנדל"ן והאנרגיה המתחדשת של במברגר-רוזנהיים בע"מ, הייתי עד למספר תהפוכות כלכליות בעולם. משאל העם על יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי, שנערך בשבוע שעבר, עתיד להוביל, ללא כל ספק, לאי וודאות ולשינוי בכללי המשחק בבריטניה, אירופה ושוק ההשקעות הבינלאומי.

"זמנים אלו, מזכירים לי מדוע בחרתי להקדיש את חיי המקצועיים לתחום הפרייבט אקוויטי, ולתחום הנדל"ן בפרט. הקצאת הנכסים הממוצעת לנכסים מסורתיים בתיקי ההשקעות של משקיעים פרטיים (HNWI) עומדת על כ-80%, ורק כ-20% מוקצה להשקעה בנכסים אלטרנטיביים. לפיכך, תיקי השקעות טיפוסיים מאופיינים בקורלציה גבוהה לביצועים ולסיכון הטמונים בהשקעות בשוקי הון. כצפוי, למחרת משאל העם הגיבו שוקי ההון בבריטניה ובעולם באופן שלילי, עם רמות גבוהות של תנודתיות בשוקי המניות ומטבעות החוץ. בתחילה, נסחרה הלירה שטרלינג בירידה של 10% כנגד הדולר האמריקני, והגיעה לשפל של 30 שנה עם שער של $1.32. אך זה לא נגמר כאן: תנודתיות מוגברת צפויה להימשך זמן מה, בהתאם להתפתחויות.

על רקע הברקזיט: צפויה נהירה לענף התשתיות והאנרגיה

"בכל אי הוודאות השורר בשווקים, יש דבר אחד שבו אני בטוח: השווקים בחודשים הקרובים יהיו של קונים ולא של מוכרים ורק בעלי נכסים שיישארו יציבים ויפגינו סבלנות, יוכלו להתמודד עם הסופה. ההשקעות שלנו בפרייבט אקוויטי בתחום הנדל"ן והאנרגיה, תספקנה הגנה מפני חלק מהתנודתיות שיחוו שוקי ההון הנזילים בחודשים הקרובים. אני גאה בעבודתה של ועדת ההשקעות שלנו, אשר התמקדה בשנים האחרונות בבחינת הסיכונים הטמונים בהשקעות ואפשרויות גידורם.

אני גם שמח לדווח כי רוב ההשקעות שלנו בבריטניה הן בנכסים מניבים אשר אנו מאמינים כי יוכלו לספק שכבת ביטחון נוספת. למדנו מטעויות העבר ונמנענו מהשקעות בסקטורים של הלוואות פיתוח לטווח קצר, העשויות להציע תשואות גבוהות, אך בימים טרופים אלה חשופות לסיכון של הפסד עצום. לאור היחלשות המטבע הבריטי והצורך בנזילות של חלק מבעלי הנכסים, אנו צופים כי החודשים הקרובים יספקו לנו הזדמנויות רבות לרכישת נכסים במחירים נמוכים, ובכוונתנו לבחון את ההזדמנויות האלה בזהירות רבה. זהו זמן טוב להיזכר מה הלן קלר אמרה: "אנחנו יכולים לעשות כל דבר שנרצה, אם נדבוק בכך מספיק זמן".

לקבלת "המדריך להשקעות נדל"ן בחו"ל" (מהדורה מודפסת) של פרופימקס, הקלידו כתובתכם>>

לקביעת פגישה אישית לחצו כאן>> 

כתבות שאולי פיספסתם

*#