להשקיף על דובאי מהפנטהאוז

עשירי העולם הערבי שמבקשים לתקוע יתד באמירות דובאי המשגשגת יכולים לעשות זאת בעזרת פנטהאוז יוקרתי על גגו של מגדל כתר האמירות במרינה. תג המחיר: 7.6 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עשרים שנה בלבד נדרשו לאמירות הנפט דובאי הזעירה מהמפרץ הפרסי להפוך למרכז כלכלי חשוב החביב על אנשי עסקים ערבים. האמירות הקוסמופוליטית, שנהנית ממעמד של אזור סחר חופשי קוטפת בהתמדה ראויה לציון תארים מרשימים. רק בשנה שעברה הוכרז שדה התעופה שלה, המהווה תחנת ביניים בין אירופה למזרח הרחוק, כשדה התעופה הבינלאומי העמוס בעולם, וזאת לאחר שחברת התעופה של איחוד האמירויות (שדובאי היא חלק ממנה) נחשבת כבר שנים לחברת התעופה הטובה בעולם. לאחרונה אף הוערך כי דובאי שתושביה פטורים מתשלום  מס הכנסה תגדיל את משקלה כמקלט המס החדש של עשירי העולם, ביניהם גם ישראלים, שינדדו אליה לאחר שמקלטי המס המסורתיים איבדו את מעטה החשאיות שלהם.

נראה כי יותר ויותר משבעים מיליון הנוסעים שעוברים בשדה התעופה מדי שנה  קופצים למרכז העיר כדי לרכוש דירה. מאז המשבר הפיננסי של 2008 שמוטט את שוק הנדל"ן המקומי וסיבך את חברת ההשקעות של דובאי - דובאי וורלד - בהפסדי עתק של 20 מיליארד דולר, בשנים האחרונות שוק הדיור של דובאי שוב רותח, ובשנת 2014 התקיימו בנסיכות מעל 50 אלף עסקאות בשווי כולל של כ-60 מיליארד דולר. מחיר הדירות עלה בממוצע ב18.63% בעוד שמחירי הווילות עלו בממוצע ב-8.4%. בשנה שקדמה לכך עלה מחירם ( דירות ווילות יחדיו) בלמעלה מ 21%.

הממשלה, שחוששת מאז שנת 2012  מהתנפחות חוזרת של בועת הנדל"ן,  נוקטת בצעדים שונים כדי לצנן את עליות המחירים. בין השאר הועלה המס על עסקאות נדל"ן משני אחוזים לארבעה, והבנק המרכזי הגביל את אחוז המשכנתה משווי הנכס שניתן לקבל ל 60-80 אחוזים. בנוסף, נעשים מאמצים להשלים  פרויקטים חדשים ולהזרים לשוק דירות חדשות, ובשנה הבאה צפויים להתווסף כ-25 אלף יחידות אל 377 אלף דירות סך הכול.

בטווח הארוך נראה כי עליות המחירים יימשכו. יריד Expo 2020 שיתקיים בעיר עוד כחמש שנים צפוי לשפוך דלק נוסף על הכלכלה הצומחת ממילא, שכן הוא צפוי ליצור צמיחה כלכלית של 2 אחוזים בשנת היריד לבדה, לייצר מעל 270  אלף משרות ולמשוך משקיעי נדל"ן נוספים. גם הכאוס הכללי בקרב השכנות במזרח התיכון תורם לכוח המשיכה של דובאי הנתפסת כאי יציב יחסית מבחינה פוליטית ומדינית, תירוץ טוב לנסיכי ושועי העולם הערבי להמשיך ולרכוש שם נכסי יוקרה מפנקים, ולהזניק עוד את מחירם.

נכס כזה הוא פנטהאוז ייחודי המצוי בגג מגדל כתר האמירות במרינה של דובאי, המגדל השישי בגובהו באמירות. בזכות החלונות המשתרעים מהרצפה ועד התקרה ניתן לצפות בזריחה ובשקיעה בשמי המרינה אבל גם במדבר המרהיב.  714 המטרים המרובעים של הנכס מעוצבים במינימליזם:  הפנטהאוז כולו מרוצף בעץ שוודי, שיש איטלקי בכל אחד משני חדרי האמבטיה, והוא מעוטר בקורות בטון חשופות. בנוסף מותקנת בו מערכת שמע, וידאו ואבטחה ברמה הגבוהה ביותר. המטבח של הפנטהאוז מצויד במיטב מוצרי החשמלי , ולצדו חדר יין וסיגרים שקוף. לפנטהאוז שמורים לא פחות מחמישה מקומות חנייה פרטיים וחדר אחסון גדול לצדם. גם הנהג הפרטי של בעל הנכס ייהנה מסטודיו פרטי, וחדר  נוסף ישרת את מנהל משק הבית. והמחיר? יותר מ- 7.6 מיליון דולר.

מאחר וטוב מראה עיניים, אתם מוזמנים לצפות בווידאו הסוקר את הפנטהאוז השמימי: