כמה עולה פנטהאוז במרחק 7 דקות נסיעה מהבית הלבן?

פנטהאוז יוקרתי הצופה לנהר הפוטומק בוושינגטון DC מוצע למכירה במחיר הגבוה פי 2.5 מהמחיר הממוצע לנכסים בשכונה, 2.44 מיליון דולר. במחיר הזה לא פלא שפרנק אנדרווד גיבור הסדרה 'בית הקלפים' מתגורר במרחק שעה נסיעה מבית הנשיא (זהירות ספוילר)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צופיה האדוקים של הדרמה הפוליטית 'בית הקלפים' של חברת נטפליקס למדו להכיר היטב את רחובותיה ונופיה של וושינגטון די.סי, המחוז הפדרלי בו שוכנת הבירה האמריקאית. המחיר הממוצע של בית בוושינגטון הוא 798 אלף דולר אולם בשכונת ג'ורג'יה, הלב העתיק של העיר הנמצא בסמוך למרכזי השלטון החשובים של העיר כמו הבית הלבן, הקונגרס והסנאט, יטפס מחירו הממוצע של בית עד ל-2.44 מיליון דולר. המחיר הממוצע של נכסים באזור ירד באחוז אחד ביחס למחירו בשנה שעברה, אולם המחיר למ"ר דווקא עלה ב-5.8% .

מעניין לגלות כי בית המידות בו מתגוררים קלייר ופרנק (פרנסיס) אנדרווד גיבורי הסדרה (בגילומם של קווין ספייסי ורובין רייט) שוכן בכלל בבולטימור, 60 ק"מ מליבה של הבירה עצמה. הסיבה היא כמובן מחירי הנכסים: מחירו הממוצע של בית בשכונת פארק אוויניו בה שוכן הבית הוא 188 אלף דולר. אנדרווד עצמו התבטא במהלך הסדרה מספר פעמים כי כסף ונכסים פחות מעניינים אותו, והוא ממקד בהשגת כוח פוליטי שאכן הכניס אותו בסופו של דבר לנכס היוקרתי ביותר בבירה - בית הנשיא.

מי שממוקד פחות בהשגת כוח פוליטי ומחזיק באמצעים המתאימים ייתכן שיתעניין בנכסים היוקרתיים הממוקמים בצמידות למרכז הכוח של העיר. אחת הדירות המרהיבות ביותר בוושינגטון  DC השוכנת במרחק 7 דקות נסיעה בלבד מבית הנשיא מוצעת כעת למכירה באתר הנדל"ן של סותבי'ס. מדובר בפנטהאוז המשתרע על שטח של 400 מ"ר ושוכן בקומה האחרונה של מלון ריץ קרלטון בלבה העתיק של העיר ג'ורג'טאון. הפנטהאוז מעוצב עד אחרון הפרטים, וכולל רצפת פרקט, תקרות גבוהות, תאורה שקועה המנוהלת על ידי מערכת מדיה ותאורה מתקדמת, וחיפויי עץ בהזמנה אישית. כל אלו יוצרים חלל רחב ידיים ברמת הגימור הגבוהה ביותר. גולת הכותרת של הנכס הוא הנוף המרהיב: מחלונותיו הגדולים נשקף נהר הפוטומק העוטף את דייריה מכל כיוון כמעט.

בפנטהאוז 2 חדרי שינה ו 4 חדרי אמבט. הלובי בכניסה לפנטהאוז מוביל לסלון אירוח רחב ידיים, חדר אוכל המיועד לארח את חוג הסילון ומטבח רחב ידיים מצויד היטב. מסדרון פרטי ארוך מוביל אל יחידת ההורים הנדיבה הכוללת חדר ארונות שארונותיו מעוצבים עבודת יד, וכולל גם ספא וג'קוזי שמהם ניתן לצפות דרך החלונות בנוף הנהר. במתחם חדר שינה נוסף וגם בו אמבטיה פרטית. עוד בדירה: חדר יין פרטי וחדר כושר. השירותים הזמינים 24 שעות של הריץ קרלטון משלימים את חבילת היוקרה וכוללים שף הזמין לבישול בבית, שוער, שירות חניית רכבים,שירותי ניהול משק בית  ועוד. כל זאת במחיר של כמעט  6.8 מיליון דולר.

בואו להציץ בסרט הווידאו שמציג את הנכס המדובר:

לחזרה לערוץ להשקעות נדל"ן בחו"ל