בבריטניה, גם הפאר יותר נוח

שוק היוקרה בבריטניה ממשיך לשבור שיאים, ובמרחק שעה נסיעה מלונדון תוכלו לרכוש אחוזה מפוארת ויוקרתית הכוללת בית מעוצב עם בריכה בעלת גג זכוכית וסוויטת הורים שאפשר ללכת בה לאיבוד. המחיר: 9.5 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לונדון מושכת כבר עשרות שנים את המיליארדרים של העולם בזכות היותה המרכז העולמי הגדול ביותר של הון והשקעות, לא פחות מהיותה גן עדן חסר בושה של אספקת אורח חיים ראוותני שנתפסים טבעיים במדינה שהמציאה את המונח משרת אישי ועדיין מממנת בית מלוכה בזבזני. הוסיפו לכך את החיבה של רשויות המס למהגרים עם כיסים מלאים, והעידוד שהם מקבלים בעזרת תקנות מס אטרקטיביות, ותקבלו מתכון ליצירת שוק יוקרה של נכסים שאין כדוגמתו בעולם. לאחרונה אף העיר הדיחה את הונג קונג במחירי בתי היוקרה - לאחר שאלו הגיעו לשיא של כמעט 20,000 פאונד למ"ר. במאגר הבתים בקטגוריית הסופר-יוקרה מחכים על פי אומדנים שונים בתים בשווי של 4.5 מיליארד דולר, ונראה שיש מספיק מתעניינים.

סצנת בתי היוקרה בלונדון כבר מזמן מנותקת מהמציאות, והדבר הוביל לכך שהיא הוציאה אזורים שלמים בלונדון מטווח יכולתם של תושבי העיר. אולם גם בשאר המדינה המצב לא מעודד עבור מי שחוסך פאונד לפאונד כדי לרכוש בית. כל האזורים במדינה חוו עליות מחירים ב-2014 של 8.5%,  כאשר לונדון מובילה את השוק עם עליות של 21 אחוזים. מחירו של בית ממוצע במדינה כולה עומד על 189 אלף פאונד, ועבר את שיא המחיר אליו הגיע מחירו של בית ערב המשבר בשנת 2007. יחד עם זאת, קצב הגידול הואט, ובחודשים האחרונים מחירי הבתים ירדו מעט, אולם נוכח יציבות ההתאוששות בכלכלה הבריטית במיוחד בשוק התעסוקה וירידה באחוזי האבטלה, הערכות כי מחירי הבתים ימשיכו לטפס בשנים הקרובות.

חזרה לבתי היוקרה: מי שרוצה קצת ירוק בעיניים, או שידו אינה משגת לרכוש בית מאוד מפואר במייפר, יוכל להתנחם בבית שנמצא במרחק שעה נסיעה בודדת ממרכז לונדון, בעיירה השלוה קובהם, שם ניתן לרכוש בית חדש ורחב ידיים שנבנה בסגנון גיאורגיאני- סגנון בניה קלאסי המייצג את סגנון הבניה שרווח בבריטניה בשנים 1720-1830 . בניגוד לסגנון, הבית כולו חדש ובנוי במיטב הטכנולוגיה.

 הבית שמשתרע על שטח של שני דונם כולל 8 חדרי שינה ו- 7 חדרי אמבטיה ומעוצב באופן יוקרתי ומפואר בצורה יוצאת דופן. הוא כולל שתי קומות שגרם מדרגות מפואר מפריד ביניהן:  בקומה העליונה סוויטה הורים ענקית הכוללת מלבד אזור השינה גם חדר מנוחה, חדר ארונות ענק עם פינת ישיבה, ג'קוזי ומרפסת שיזוף גדולה ופרטית אליה יוצאים מאזור השינה דרך דלתות זכוכית . בקומה התחתונה נמצאים לא פחות מארבעה חדרי אירוח וקבלת קהל, חדר קולנוע וגולת הכותרת: מטבח מעוצב שדלתות זכוכית ענקיות מובילות ממנו אל בריכת שחיה מקורה בכיסוי זכוכית, ג'קוזי ובר מפנק לאירוח מושלם. בחצר מתקנים נוספים וביניהם סאונה, חדרי הלבשה, חדר שירותים ומקלחת. בית המכירות סותבי'ס מציע את הבית במחיר של 9.5 מיליון דולר.

הסרט שלהלן מעביר לא רע את התחושה כיצד נראים חייהם של בעלי ההון במדינה: 

ל