תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הכסף ששוכב בארכיון ממשלת ארה"ב

פרופימקס רכשה מבנה המשמש כארכיון של הממשל הפדרלי האמריקאי בעיר Pittsfield שבמדינת מסצ'וסטס, תמורת 6 מיליון דולר ותשואה של 10% על ההון לשנה.

ההתאוששות הנמשכת בארה"ב מזמנת השקעות אטרקטיביות דווקא בשווקים משניים, שם עדיין ניתן למצוא הזדמנויות במחיר כלכלי הגיוני. שווקים שכאלה אמנם מייצגים סיכון גבוה יותר במובן של וודאות השכרת הנכס ואסטרטגיית המימוש שכן הם נזילים פחות, אולם השקעה בנכס המושכר לממשלה מפחיתה את רמת הסיכון ומייצגת תשואה גבוהה בהשוואה לאג"ח ממשלתי ארוך טווח.

פרופימקס רכשה בשבוע שעבר מבנה המשמש כארכיון של הממשל הפדרלי האמריקאי בעיר  Pittsfieldשבמדינת מסצ'וסטס, תמורת 6 מיליון דולר. הנכס צפוי לייצר תשואה של 10% על ההון המושקע לשנה. העסקה נעשתה יחד עם אחת משותפיה המקומיים של פרופימקס ,Elman Investors Inc., הפעילה משנת 1979, ומתמחה ברכישה, השכרה, ניהול ומכירה של מבנים המשמשים את הממשל הפדרלי של ארצות הברית.

המבנה, שנבנה בשנת 1994, מושכר כבר מאז לגוף ממשלתי אמריקאי, מנהל הארכיב והרשומות הלאומי של ארצות הברית (NARA). בשנת 2010 הוארך הסכם השכירות עד לשנת 2020, כאשר בכל 25 שנות פעילותה, Elman Investors Inc., מעולם לא חוותה סירוב לחידוש חוזה שכירות.

היקפה הכולל של העסקה כאמור הוא כ-6 מיליון דולר, מהם כ-70% במימון בנקאי.  בשל היקף העסקה את ההון עצמי  השקיעה פרופימקס לצד משקיע פרטי יחיד.

 Pittsfieldממוקמת במרחק של 3 שעות נסיעה מהערים הגדולות בחוף המזרחי של ארה"ב (ביניהן ניו יורק ובוסטון). המבנה ממוקם בין פארק טכנולוגי לבנייני משרדים, ובסמוך לכבישים ראשיים ולנמל התעופה של העיר.

התכנית העסקית מבוססת על אחזקת הנכס וניהולו למשך 6 שנים, חידוש החוזה ומכירת הנכס. צפי התשואה הכולל רווחי הון עומד על 12% לשנה, עם חלוקות שוטפות של כ-10% בשנה. המבנה מושכר ל-NARA   במהלך 19 השנים האחרונות, ועל כן קל להעריך את עלויות האחזקה והניהול לשנים הבאות. הנכס כולל קרקע המאפשרת הרחבה של המבנה, במידה והשוכר ידרוש זאת.

פרופימקס היא בית השקעות פרטי המתמחה בהשקעות נדל"ן ברחבי העולם. שווי הנכסים בהם השקיעו פרופימקס ומשקיעיה עד כה נאמד ב-35 מיליארד דולר ויש לה כ-1,400 משקיעים פרטיים ומוסדיים בישראל. עד כה השקיעה החברה כ-900 מיליון דולר מכספי המשקיעים, בעיקר באירופה ובארה"ב.   

כתבות שאולי פיספסתם

*#