תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הסינים, הטכנולוגיה והרעב לתשואות - כל הגורמים שידחפו את הנדל"ן המסחרי ב-2014

חברת היעוץ נייט פרנק צופה כי השיפור הכלכלי בעולם והרעב לתשואות יוביל לשנה טובה מוצלחת בענף

"שוק הנדל"ן המסחרי צפוי להמשיך להיות חזק גם ב-2014", גורסת נייט פרנק חברת הייעוץ לנדל"ן הבריטית בסקירה שפורסמה לאחרונה לקראת השנה החדשה. המומנטום החיובי בו מצוי הענף עם גידול בהיקפי העסקות, השיפור הכלכלי והרעב לתשואות הן בין הסיבות שמונה החברה בציפייה לשנה מוצלחת בענף.


"התחזית להשקעות בנדל"ן חיובית יותר לעומת מה שהיה לפני 12 חודשים", כותבת נייט פרנק בדו"ח. "המשקיעים מחפשים חשיפה גדולה יותר להתאוששות הכלכלה הגלובאלית. הביקוש לנכסים מסחריים בערים המרכזיות ברחבי העולם ימשיך להתחזק בשנה הקרובה". בנייט פרנק לא מתרגשים מעליית התשואות הצפויה בעקבות הצמצום בהרחבה המוניטרית של הבנק המרכזי בארה"ב: "ההשפעה החיובית של שוק העבודה תקרין לטובה על מחירי השכירות ותקזז ההשפעה על העלייה בתשואות".

חברת הייעוץ מציינת עוד כי בערים בהן מרוכזים שדות תעופה גדולים או שבהן הכלכלה מתחזקת, יש גידול בתיאבון לנכסים מסוכנים יותר. ייתרה מכך, ערים שנמצאות במעגל השני של ההשקעות כמו אטלנטה, דאבלין או אדינבורו מקבלות עכשיו יותר תשומת לב.

מקור: חברת הנדל"ן נייט פרנק

בנייט פרנק אומרים עוד כי ביקושים לנכסים ברחבי העולם מגיעים גם ממדינות המפרץ ובמיוחד מדובאי: "הביקושים ממדינות המפרץ מגיעים לא רק בגלל היעדר מכשירים פיננסים להשקעה באזור, אלא גם מצורך אמיתי לפיזור, ולהשאת תשואות", כותבים שם. חברת היעוץ מציינת עוד כי גם קרנות ריט משחקות תפקיד חשוב יותר באחרונה בהשקעות העולמיות במיוחד בשווקים כמו ארה"ב, דרום אפריקה, מקסיקו, קנדה ויפן.

תמיכה לנדל"ן המסחרי צפויה להגיע גם מסין. שינוי ברגולציה מאפשר היום לחברות ביטוח סיניות להשקיע בחו"ל, והשינוי כבר נותן את אותותיו. אחת העסקות הגדולות שבוצעה לפני כחצי שנה על ידי הסינים הייתה זו של חברת הביטוח הסינית PingAn שרכשה את בנין לוידס בלונדון לתמורת 630 מיליון ליש"ט. הסינים עד כה בלטו בהשקעות בנדל"ן במיוחד בערים המרכזיות בהן הם ראו כחוף מבטחים כמו לונדון, ניו יורק וסידני אבל גם זה משתנה. בארה"ב למשל הסינים כבר מתעניינים בנכסים בוושינגטון, בוסטון ויוסטון. שינוי דומה צפוי גם ברגולציה על חברות הביטוח בטאיוואן, מה שצפוי להגדיל את ההשקעות של חברות הביטוח הטאיווניות בנכסים בחו"ל בחודשים הקרובים.

מי שעוד אמור לעורר את הביקושים הן חברות מתחום ה-TMT – חברות הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת. אחת העסקות הגדולות למשל שנרקמה בחודשים האחרונים היא זו של גוגל שתעביר את מטה ההנהלה שלה בלונדון לקומפלקס משרדים שנבנה סמוך לתחנת קינגס קרוס בעיר. גוגל רכשה שטח של 900 אלף רגל בקומפלקס משרדים שייבנה בשנים הקרובות בעסקה שעלותה הוערכה בתקשורת הבריטית במיליארד ליש"ט. המעבר בכל מקרה צפוי רק ב-2017.

את הצמיחה הגדולה ביותר במחירים למ"ר ב-2014 בערים הראשיות צופה נייט פרנק במשרדים בטוקיו (18%), דובאי (15%),לונדון (10%) וסידני (9%). בערים סינגפור וניו יורק צופים ירידה קלה, ואילו המחירים בהונג קונג, שהנדל"ן בה הוא היקר ביותר בעולם, ישמרו על יציבות.

לחזרה למדור Real Estate Marker

כתבות שאולי פיספסתם

*#