הלו יעקב: לגור באייקון האדריכלי הבא של תל אביב

רחובות אחוזת בית ההיסטורית נחשבו מאז ומעולם למבוקשים ביותר בזכות הארכיטקטורה, האווירה הייחודית והמיקום האידיאלי. חברת Ewave Nadlan מחייה את בית יעקב גרבוב במונטיפיורי 22, שיהפוך עם השלמתו לאחד מהאייקונים הארכיטקטוניים בעיר הלבנה

מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"ערכי הנכסים בבניינים לשימור בתל אביב נמצאים מעל לשוק הן בזכות הייחודיות והמלאי המצומצם והן בשל העובדה כי יש מעט מאוד נכסים על המדף"צילום: הדמיה: סטודיו בונסאי, אדריכל: יניב פרדו
מירית משיח, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מי מאיתנו לא הסתובב ברחובות הוותיקים של תל אביב, התפעם מהבניינים עוצרי הנשימה ודמיין ולו רק לרגע איך זה לחיות בבית שהוא חוויה? המבנים הוותיקים, שחודשו ושומרו בלב תל אביב, זכו כבר מזמן לדירוג AAA בקרב העוסקים בנדל"ן בעיר בשל מגוון סיבות, בהן: הערך ההיסטורי וההגבלות המחמירות על בנייה חדשה שמצמצמות את המלאי; וכמובן, בזכות האווירה הייחודית של רחובות אלה, המאופיינים בשקט ובשלווה בלב הכרך הסואן.

מחירי הדירות באזור הוכפלו בעשור האחרון: המחיר למ"ר בשנת 2010 נסוב סביב 25-30 אלף שקל למ"ר, בעוד שבשנת 2019 עמד הממוצע על 55-60 אלף שקל למ"ר.

"ערכי הנכסים בבניינים לשימור בתל אביב נמצאים מעל לשוק הן בזכות הייחודיות והמלאי המצומצם והן בשל העובדה כי יש מעט מאוד נכסים על המדף. בדרך כלל מדובר בנכסים שנרכשים בשלב התכנון והבנייה של הפרויקט והבעלות עליהם נשמרת לאורך זמן", מסביר אסף כהנר, מנכ"ל חטיבת השיווק בחברת Ewave Nadlan, ומוסיף: "לכן, כשפרויקט חדש באזור נכנס לשוק, במיוחד כאשר מדובר בבניין לשימור עם ערך היסטורי, הוא מיד מגייס אליו התעניינות גבוהה במיוחד. במקביל יש שוק ליודעי ח"ן לדירות יד שנייה, שקובע שיאים חדשים במחיר למטר".

באוהאוס OUT, אקלקטי IN

ב-2003 הכריזה אונסק"ו על אזור אחוזת בית כאתר מורשת עולמי בזכות 4,000 מבנים המשויכים לסגנון הבאוהאוס, המאופיין בקווים נקיים ובצבעים בהירים. לצד אותם בניינים היסטוריים נבנו בתחילת המאה ה-20 לא מעט בניינים בסגנון אקלקטי, ששילבו את המורשת האסתטית של המזרח התיכון עם התכנון האירופאי והשפעות מן האדריכלות הערבית.

אלמנטים קישוטיים-עיצוביים מקוריים במונטיפיורי 22 צילום: צילום: חגית מנביץ

שילוב זה יצר זרם עיצובי שהאדריכל יוסף מינור, שתכנן במקור את בית יעקב גרבוב – כמו גם את בית ביאליק הנודע - נחשב לאחד ממוביליו יחד עם האדריכל יהודה מגידוביץ ואחרים. בניינים אלה מאופיינים בצבעוניות חמה, בשילוב של פרטים וחומרים וביצירת מבנים בעלי מפתחים המטשטשים את הגבול שבין הרחוב לבית.

לאחר שנים ארוכות שבהן רק בנייני הבאוהאוס נחשבו לעלית האדריכלית בתל אביב, הבניינים האקלקטיים זוכים לעדנה מחודשת והופכים במהירות לאייקונים תל אביביים, שהבולטים בהם הם בית הפגודה, בית ביאליק, מלון בן נחום בפינת אלנבי ורוטשילד, מלון פלטין בנחלת בנימין, ובניין התאומים בפינת הרחובות מזא"ה ושטראוס ועוד.

משמרים את ההיסטוריה, משקיעים בעתיד

"לפני שני עשורים חברות רבות ביקרו את הוראות השימור של עיריית תל אביב, משום שחששו שיפגעו במודלים העסקיים שלהן. היום ברור כי שימור מבנים הוא השקעה שיש שכר בצדה, ולא רק בשל האטרקטיביות של אותם פרויקטים. אנחנו ב-Ewave Nadlan מחשיבים את היכולת שלנו לעמוד בהוראות השימור כהוכחה לניסיון, למקצוענות ולמומחיות שצברנו במהלך השנים, וגאים בזכות שניתנה לנו להחיות אייקון תל אביבי. ברור לנו כי נכסים אלה נהנים תמיד מביקוש קשיח בשל שתי עובדות: הראשונה היא מספרם המועט, והשנייה היא הערך המוסף הייחודי שלהם לרוכשים. שתי עובדות אלה יוצרות למעשה מיקרו שוק לנכסים בשימור, וערכם נמצא בעלייה מתמדת", אומר כהנר.

"אנחנו ב-Ewave Nadlan מחשיבים את היכולת שלנו לעמוד בהוראות השימור כהוכחה לניסיון, למקצוענות ולמומחיות שצברנו במהלך השנים"צילום: צילום: מנש כהן

נכון לכתיבת מילים אלה, כשליש מתוך 22 הדירות בפרויקט נמכרו לישראלים, וזאת כבר בשלב הפריסייל של הפרויקט. "רוכשי הדירות אוהבים את תל אביב ואת סגנון החיים שלה, הם רוצים ליהנות מכל מה שיש לה להציע במרחק של שתי דקות, ומחכים לרכבת הקלה שתעבור בסמוך לפרויקט, כדי ליהנות מחוויית חיים אורבנית קוסמופוליטית עם ערך היסטורי ואמנותי. מדובר ברוכשים שיכולים לרכוש דירה בכל אחד מהפרויקטים האחרים בעיר, אבל הם הגיעו אלינו כדי להגשים חלום ולהיות בעלים של דירה באחד מהאייקונים של העיר. כמובן שלצד הערך הרגשי וההיסטורי, הם ערים לפוטנציאל ההשבחה של הנכס ולעובדה כי הביקוש לדירות אלה יהיה הרבה יותר גבוה מאשר המלאי".

העבר מקדימה, העתיד מאחור

בית יעקב גרבוב המחודש יהיה בניין בן ארבע קומות המשלב בין חדש וישן: שימור חזית הבניין ושתי הקומות הראשונות ובניית תוספת בעורף הבניין ושתי קומות חדשות. "הדרך המועדפת לשמר היסטוריה היא להעניק לה פרשנות שמכבדת את העבר ומעניקה לו פרשנות עדכנית מיטיבה", אומר אדריכל יניב פרדו, שתכנן את הפרויקט. "החלקים החדשים של הבניין מתכתבים עם הבניין הוותיק, המפתחים בקומות העליונות נראים כאלומות אור שיוצאות מהבניין הוותיק וקירות המסך מטשטשים את החיבור בין הישן והחדש. חיפוי החלק החדש של הבניין באריחי טרה קוטה נועד לדמות הצללה של הבניין הוותיק והמפתחים הרחבים ממשיכים את הקו העיצובי עם פרשנות מודרנית".

הפרויקט כולל דירות שניים ושלושה חדרים, דירות גן ופנטהאוזים רחבי ידיים, במחיר שמתחיל ב-2.85 מיליון שקל. בפרויקט ייבנו שלוש חנויות בחזית הרחוב, המיועדות לבוטיקים, למעדניות ולבתי קפה קטנים.

מפרט הדירות כולל שחזור ופרשנות של מרכיבים עיצוביים היסטוריים, מרפסות ציוריות, מטבחי יוקרה וחיפויי אלומיניום ועץ. "הרוכשים שלנו רוצים את כל החבילה: מגורים בדירה מודרנית, עם גימור ואבזור פרימיום, בסביבה הנחשקת ביותר בתל אביב ועם ערך מוסף תרבותי והיסטורי. מבחינתנו, ב-Ewave Nadlan מדובר ביהלום שבכתר בפעילות שלנו, ולכן הקפדנו על כל הפרטים, קטנים וגדולים כאחד, וכיום אנו מציעים את אחת העסקאות המבטיחות והמעניינות בתל אביב".

לפרטים נוספים אודות פרויקט מונטיפיורי 22 לחצו כאן

בחזרה למדור