לאן הולכים הכיסאות המשרדיים לאחר האקזיט? התשובות בתוך הקובייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירית משיח
תוכן מקודם
מירית משיח
תוכן מקודם

זה כבר הפך לשגרה מבורכת במהדורת חצות מודיעים על עוד חברת הי טק ישראל שעשתה אקזיט ענק ונמכרה לחברה בינלאומית בסכומים דמיוניים. החברה הצעירים מצטלמים במשרדים עם חיוך רחב ואנחנו מתחילים לחשב כמה כל אחד מהם ייקח הביתה.

מרגע זה ואילך מתרחשת מאחורי הקלעים תכונה לוגיסטית מורכבת ומעניינת: הסטארט אפ הצעיר מתחיל לארוז את המסמכים, הצעצועים ואת התמונות האישיות ונערך למעבר לכתובת החדשה. שם יחכו להם משרדים חדשים, עם ציוד מתקדם ועם קבלת פנים לבבית במיוחד.

ומה קורה עם הציוד הישן? פה מתחיל הסיפור של רן, קובי ואודליה, אחים ושותפים בחברת קיוביק, העוסקת בריהוט משרדי מיד שניה.

הכל התחיל בזיהוי צורך ובהבנה שמיחזור הוא כדאי .

במסגרת עבודתי ראיתי לא אחת חברות שעוברות ממקום למקום ומחליטות שלא לקחת את הריהוט שלהן, מספר רן, כאשר שאלתי למה, הסבירו לי המנהלים שעלויות הפירוק, השינוע וההרכבה של הריהוט גבוהות במיוחד ולכן לרוב מתקבלת ההחלטה למכור את הציוד הישן.

לפרטים נוספים אודות הריהוט המשרדי המשתלם בישראל>>

בשלב זה העליתי את הנושא בפני קובי ויחד החלטנו להקים חברה שתרכוש את הריהוט הישן, תשפץ אותו בסטנדרטים מחמירים ותשווק אותו במחירים אטרקטיביים למשרדים וחברות.

עם הקמת מרכז לוגיסטי ועמדות ריפוד, שיפוץ, אריזה וניקוי של הריהוט נוצרה האפשרות לספק ללקוחות שלנו פתרון יחסית זול ואספקה מהירה מאוד של הריהוט, ברוב המקרים תוך 24-48 שעות.

מי מוכר ומי קונה?

ואכן, במקרים רבים של מעבר מרכז פעילות, מיזוג ורכישת חברות וסגירת פעילות, חברות בוחרות להשאיר את הציוד מאחור בשל עלויות המעבר הכרוכות בו, כמו גם בשל העובדה כי הארגונים העסקיים של היום מעדיפים להשקיע בריהוט משרדי ולאפשר עבודה כבר ביום המעבר, ולא להיות במצב בו הם נאלצים להשבית פעילות לכמה ימים, רק כדי להעביר ריהוט.

כמובן שישנן גם חברות שנאלצות לסגור משיקול כלכלי, גם כאן קיוביק נכנסת למו"מ עם הכונס ולוקחת את כל התכולה בשלמותה לדוגמא: בטר פלייס,ענבל אור, לוג'יק והרשימה עוד ארוכה.

ומי רוכש את הציוד? גם כאן התשובות מפתיעות למדי: בין רוכשי הריהוט ניתן למנות חברות ענק הזקוקות לציוד בהיקפים גדולים מאוד, כמו גם משרדים וחברות סטארט אפ שמחפשות ריהוט משרדי זמין ומשתלם באספקה מהירה.

חברות וארגונים הנמצאים בתהליכי התרחבות גם הם לקוחות קיוביק, כאשר הם מחפשים השלמות לריהוט שכבר קיים בחברה, כדי לשמור על קו עיצובי רציף.

התחייה מחדש של עמדת העבודה

השלב הראשון במסע של קיוביק מתחיל בביקור אצל המוכר והתחלת מו"מ על רכישה. רהיטים בכמויות גדולות מחומרים איכותיים, שאטרקטיביים למכירה יזכו להמשיך לשלב הבא. לאחר המיון וההובלה למחסנים של קיוביק, יעברו הרהיטים תהליך חידוש מלא: טיפול במשטחי עבודה ועד לריפוד מחדש של כסאות.

לפרטים נוספים אודות הריהוט המשרדי המשתלם בישראל>>

במחסנים של קיוביק ניתן למצוא גם גופי תאורה מעוצבים ורהיטים מיוחדים שנאספו באהבה במהלך השנים, ללקוחות שמחפשים את המגע האישי והמקורי. בין הפריטים הייחודיים ניתן למצוא גופי תאורה, ספות מעוצבות מכונות קפה, ולעיתים שולחנות ביליארד וטניס שולחן. כדאי רק להביא בחשבון שפריטים אלו נחטפים מהר...

לא מוכרים יד שניה, מציעים פתרונות ריהוט משתלמים ואיכותיים

חברת קיוביק מתהדרת ברשימת לקוחות הכוללת כמעט את כל חברות ההי טק במשק הישראלי. במקביל, ישנם יזמים שנמצאים בקשר מיוחד וארוך עם החברה: הם כבר הספיקו למכור את הריהוט לקיוביק, לקנות ריהוט ליוזמה החדשה ולמכור אותו שוב, בדרך למיזם החדש.

מה גורם לחברות לפנות לקיוביק?

"עם השנים פיתחנו את המוצרים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו ויצרנו קשרים עם מיטב המעצבים של חללי העבודה והמשרדים בישראל", ממשיך ואומר קובי: "יחד, אנחנו מציעים ללקוחות שלנו את פתרונות הריהוט המתאימים להם ביותר, במחירים תחרותיים במיוחד ותוך אבטחת המשכיות באספקת השלמות לריהוט.

"בנוסף לכך ומלבד מחיר הריהוט עצמו, יש לקחת בחשבון עלויות הובלה, הרכבה ופירוק. הפתרון שאנו מציעים ללקוחותינו כיום לא רק נותן מענה לסוגיה התקציבית, אלא מספק פתרון מעוצב, מותאם אישית לאופי הפעילות העסקית ולתפיסה העיצובית ומעניק ללקוח יד חופשית בבחירת החומרים והסגנונות של הריהוט שלו.

"בנוסף לכל אלו, אני שמח לדעת כי יש לנו יד בהקטנת הריהוט שנזרק. כולנו מודעים היום לסוגיות הכרוכות בשימור הסביבה והתנהלות ירוקה. שיפוץ ומכירה של ריהוט יד שניה מהווה את תרומתנו לנושא".

סוד  ההצלחה מקצוענות, שירות, אמינות והקשבה ללקוח.

נסיון של 6 שנים באספקת ריהוט משרדי משומש וחדש תוך כדי עזרה בתכנון ללקוח ואספקה מהירה הם סוד ההצלחה של קיוביק.
מאות לקוחות מרוצים, שהינם גם לקוחות חוזרים הם הפנים שלנו כחברה השואפת להיות מובילה בתחומה בישראל.

לפרטים נוספים אודות הריהוט המשרדי המשתלם בישראל>>

נדלן מניב - הנכסים החמים, המידע החשוב וכל הטיפים שאסור לפספס, בחזרה לפרויקט>>